Jump to content
PirateClub.hu

Windows XP-vel kapcsolatos kérdések


Niet
 Share

Recommended Posts

valaki fel tudna rakni egy explorer.exe-t win 2003 SP2 HUNhoz,mert vírusos lett...

vmi drwtsn.dll től,aminek utánaolvastam,és kiiktattam,csak most itt sír valamiért folyamatosan...

amúgy olyan vírus volt,hogy állandóan eltünt a tálca,meg 100%os procihasználat :S

nod32 nem fogta meg,spyware irtók se találták meg...

Link to comment
Share on other sites

Hali! Szerintem jobban jársz egy reinstallal, ha már vírusos a géped...Csökkentett módban is próbáltad írtani?

nem,még csökkentettben nem próbáltam...viszont azt sajnálom,hogy a win2003 nem csinál magától biztonsági mentéseket :S

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!én most hoztam ki egy új verziót!!! az enterprise nevet adtam neki de még létre akarok neki hozni egy bootválasztó menüt !

hogyan csináljam ???segítsetek köszi :o

 

 

jah ha valakinek kell szóljatok és felteszem!!!

Link to comment
Share on other sites

valaki fel tudna rakni egy explorer.exe-t win 2003 SP2 HUNhoz,mert vírusos lett...

vmi drwtsn.dll től,aminek utánaolvastam,és kiiktattam,csak most itt sír valamiért folyamatosan...

amúgy olyan vírus volt,hogy állandóan eltünt a tálca,meg 100%os procihasználat :S

nod32 nem fogta meg,spyware irtók se találták meg...

 

HiJackThis-el meg tudod nézni az összes futó alkalmazást sőt még törölni is tudod őket!

törölve

 

Az eredményt ezen az oldalon elemezheted ki (pl.):

http://www.hijackthis.de

Módosította Gabi89
Direkt link használata tilos.Máskor használj Code tagot. [code] [/code]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ide írhattok minden Windows XP-vel kapcsolatos kérdést :)

 

 

Hali

Windows XP van a gépemen és egy hardver(diagnosztikai) csak Win 98 és 2000en fut.

Nem lehet-e megoldani hogy fusson az Xp-n is? nincs valami patch erre, hogy a Win 98az hardverek is fussanak XP-n?

Köszi a válaszokat vagyon fontos!!!!

Link to comment
Share on other sites

sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy windowsxp_sp2_x86_hun_by_carlosca.iso fileom, ezt kiírtam Nero 8-al, Sima DATA-CD-ként de nem akar róla BOOTolni a gép. Lehet hogy rosszul írtam ki?

 

Hogy kell kiírni?

 

Előre is thx!

Link to comment
Share on other sites

A gép azt írja ki,hogy nem tud róla bootolni mert ha igen akkor rosszul írtad ki.Úgy kellett volna kiírni,hogy CD/DVD írása Image-ből vagy a másik módszer,hogy bemountolod egy vírtuális meghajtóba az iso fájlt és akkor teljes lemez másolása.

Link to comment
Share on other sites

 

Ez az írás Image-ből melyik lehet?

 

Most DVD-re akarom kiírni pl.:

Nero Burning ROM

 

-DVD ROM(ISO)

-DVD Copy

-DVD ROM(BOOT)

 

 

Ezeket találtam csak, valami külön beállítás kell hozzá még? Pl a 31 karakter + meg ilyenek?

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Szasztok!!

 

Nekem az lenne a kérdésem hogy mitől van az hogy a Windowsom(SP2) nem jegyzi meg amit elugatok neki 500-szor?? Ez alatt azt értem hogy például a tálcáról levettem a nyelvi eszköztárat de a köv. indításnál ugyanúgy ott van. A másik meg hogy a jegyzettömböt is kinagyítom mindig full képernyőre és az is visszaugrik a köv. használatkor kicsire. Lehet h piti dolog de engem nagyon idegesít... Hátha tud mondani valaki valami penge ötletet h mi lehet ennek a ratyinak a baja...

Link to comment
Share on other sites

fpali: Az imageből a DVD ROM(ISO)

A másik kettő közül a DVD copy a közvetlen másolás lesz tehát egyik megjaktóból a másikba a DVD boot meg bootolható DVD készítése de ott bemásolni kell a fájlokat és csinál egy DVD-t ami felesleges ha van egy bootolható image fáj mint jelen esetben

Amúgy Nero Burning ROM még sose írtam :D ameddi Neroval írtam akkor is mindig a sima részével és nem a Burning..írtam aztán mikor otthagytam a Nero-t akkor meg már azért nem...

Link to comment
Share on other sites

nem magyar, wan winxp magyaritás, de még azt is belenyomasztani a végére egy nagy hulladék lessz ....

ha jó rendszert akarsz játékokhoz, külön particióra net nélküli windows és arra csak a játékokat pakolni rá

a progik meg másik rendszeren sztem...

Link to comment
Share on other sites

fpali: Az imageből a DVD ROM(ISO)

A másik kettő közül a DVD copy a közvetlen másolás lesz tehát egyik megjaktóból a másikba a DVD boot meg bootolható DVD készítése de ott bemásolni kell a fájlokat és csinál egy DVD-t ami felesleges ha van egy bootolható image fáj mint jelen esetben

Amúgy Nero Burning ROM még sose írtam :D ameddi Neroval írtam akkor is mindig a sima részével és nem a Burning..írtam aztán mikor otthagytam a Nero-t akkor meg már azért nem...

 

 

Köszi!!

Közben én is rájöttem hogy az ISO a logikus, csak azért rákérdeztem nehogy elba*ak még egy dvd-t :D

sikerült is telepíteni :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Adott 2 felhasználói fiók a gépemen. Azt szeretném megoldani valahogy, hogyha felhasználót váltok A-ról B-re, akkor B-ben ne lehessen hallani az A-ban lévő hangokat/zenét (netrádió vagy akármilyen lejátszóban szóló zene). B-ben viszont lehessen hallani az abban a fiókban keletkező hangokat. Légyszi segítsen valaki!

 

Előre is köszi!

TurtLee

Link to comment
Share on other sites

hi arcok lenne egy égető problémám!

 

Mechwarrior 3-mat szeretnék XP-n játszani de az mindig elszáll!

a tankok ugrálnak benne ...textura hibák stb.! (1.2 patch felvan rakva Mech3-hoz, kompatibilitási módok között a 98/ME is és szoftver render-rel is csinálja! a FULL és a RIP változat is ugyanígy hibázik!)

 

A lényeg h mást is kérdeztem és ő azt mondta VISTA-n tökéletesen fut és ez az XP sucks-ja! valaki nem tudna segíteni mégis hogy lehetne az XP alatt is tökéletesen futtathatóvá varázsolni a programot!?

 

a válaszokat elöre is köszönöm szépen!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hali a kérdésem az lenne hogy van egy Geforce MX 400 as video kártya tom régi de régi gépben van, és ha megy valami játék, akkor az egész kép tök sötét, még úgy is hogy a monitor max fényerőn van, viszont drivert meg nem tok rá teni ????

Xp-vel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az lenne a nagy gondom hogy nem megy a gépemen az SP2.

Csak a sima natúr xp fut el.SP2-t feltelepíti és első bekapcsoláskor a kék betöltő csík után fekete marad a monitor.

Gépem:

 

CPU típusa Intel Celeron D 330, 2666 MHz (20 x 133)

Alaplap neve ASRock P4i45GV

Rendszermemória 247 MB (DDR SDRAM)

Videokártya ASUS RADEON A9200SE (128 MB)

Hangkártya Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [b-0]

Lemezes meghajtó SAMSUNG SP0411N (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Optikai meghajtó SAMSUNG CD-R/RW SW-252S (52x/32x/52x CD-RW)

 

Valaki segítsen mi lehet a gond????

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Éppen egy sikertelen (a windows szerint) redszervisszaállításon voltam túl. Elkezdett feldobálni, ilyen hibaüzeneteket használat közben, hogy ilyen fájl hiányzik, meg olyan fájlt hiányol a taskmgr.exe stb. Ezért úgy gondoltam, hogy "megjavítom a windowst". Ez alatt azt értem, hogy a windows cdjét beraktam a meghajtóba, és rámentem a javításra, vagy valami hasonlóra, természetesen windows alatt. De amikor kiírta, hogy most újraindítja a windowst, kiírta, hogy valamilyen fájl hiányzik: a0za0piv.sys. (A nullák helyén valószínűleg egy másik karakter áll, amit nem bírt megjeleníteni. Sajna nem tudom, hogy milyen fájl lehet ez, a google nem ad rá semmilyen találatot.) Amikor meg cdről akarom indítani, akkor felajánlja, hogy folytatom-e tovább a telepítést (akkor ugyanaz a hibíüzenet), vagy kilépek a telepítésből, akkor újraindítja a gépet, de ugyan az, vagy kilépek ebből a telepítésből, és megpróbálom mégegyszer. Ha erre megyek, felajánlja, hogy rakjam be a windows autómatikus rendszerhelyreállítási foppyt, de az nekem már rég nincs meg. Ha valaki tudna nekem egy linket adni, arról, hogy honnan lehet letöletni, vagy egyáltalán le lehet-e tölteni, akkor azt nagyon megköszönném. A másik az az, hogyha mégis újra kéne telepíteni, a teljes windowst, akkor meg lehet-e csinálni, hogy kimentem a program files, és a dokuments and settings könyvtárat, és újratelepítés után visszamásolom? Vagy ha tudtok valami más megoldást, szívesen fogadom, kipróbálom őket, csak úgy kéne megcsinálni, hogy a felhasználói fiókok és az egyéb beállítások megmaradjanak.

 

Nagyon fontos, és sürgős lenne. Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Sajnos már vagy 6x feltelepítettem a windows xp-t, de egyszerűen nem akarja felinstallálni a hangkártyát a telepítőcd-jéről. Állandóan lefagy, kezdhetem elölről. És amikor megpróbálok bármilyen hardvert hozzáadni, akkor felismeri a hardvereket, de ugyancsak nem tudja telepíteni. Mindig egy 39-es hibakódot ír ki. Tud valaki segíteni, hogy mit is jelent ez, és hogy mi lehet a baj, mi nem tetszik neki?

Kezd nagyon idegesítő lenni... :angry:

Köszi

 

Link to comment
Share on other sites

Hát ezzel nem tudom sokra mész-e de ezt találtam a Micrososft oldalán a 39-es hibakódról:

 

Hibakód: 39

A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Hibakód: 39)

Ajánlott megoldás

 

A hiba oka lehet hiányzó illesztőprogram, sérült bináris fájl, fájllal kapcsolatos bemeneti vagy kimeneti probléma, esetleg olyan illesztőprogram, amely egy másik bináris fájl be nem tölthető belépési pontjára hivatkozik.

 

Távolítsa el az illesztőprogramot, majd annak újratelepítéséhez vagy frissítéséhez kattintson a Hardverváltozások keresése gombra.

 

Az eszköz tulajdonságait összegző párbeszédpanel Általános lapjának Hibaelhárítás gombjára kattintva elindíthatja az eszközhöz tartozó hibaelhárító varázslót.

 

Remélem azért segített valamit ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...