Jump to content
PirateClub.hu

Számitógép kikapcsolási gondok!


lacka17
 Share

Recommended Posts

a win rendesen kilép és csak a gép nem tudja megszakítani az áramot, vagy a win nem áll le??

 

előbbire: érintkezési hiba, általában táp, de lehet, hogy alaplap hiba

utóbbia: egy win reinstall megszokta oldani (ha nincs kedved, akkor: start, futtatás, shutdown -s -t 0), ha nem akkor winyó vagy kevésbé ram hiba...

Link to comment
Share on other sites

Windows XP-t használsz?

Ha igen, akkor:

Start menü -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Rendszer -> Hardver fül -> Eszközkezelő -> Nézet -> Rejtett elemek megjelenítése -> ha megjelent az NT/APM örökölt támogatás csomópont és le van tiltva, akkor engedélyezd.

Ha nem, akkor szólj itt és keresek még más megoldást. ;)

Link to comment
Share on other sites

köszi a segitséget táp amugy tuti nem az zsir uj benne és igen xp...

ya és hibaüzi semmi winfos leállitja a gépet csak az áram nem megy el...

 

szia smurf!

az NT/APM örökölt támogatás csomópont nem jelent meg lenne esetleg más ötleted???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szóval xpről van szó?

Akkor bizony telepítened kell! Vezérlőpult ? Hardver hozzáadása ? újhardver hozzáadása ?NT/APM örökölt támogatása? értelemszerűen. Lehet, már írták, ehhez be kell kapcsolva legyen a biosban az energiagazdálkodás, fejlett energiagazdálkodás.

 

Viszont rémképeim szerint ilyenkor az xp is meg jeleníti a ?most már? kezdetű narancs ? fekete ablakot?

 

Halványkék, néha tök fekete, képernyő valami folyamat elakadásáról mesél, leginkább hálózatra tudok gondolni. Feketeképernyőnél hardvere, pl tvkártya, kikapcsolási probléma.

 

No majd jön a törp és dönt?

 

Ha azóta megoldódott írj!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nekem is volt ilyen bajom, igaz nem XP-vel, hanem Vistával (végleges). A gépben 2 CD meghajtó volt egy Panasonic meg egy régi MSI. Egyszer valamiért az MSI-t kivettem, lekötöttem az IDE csatornáról meg az áramról is, és láss csodát, a gép fullra kikapcsolt. Ha visszadugtam, visszajött a hiba, tehát minden csak elfeketült, de az áramot nem vágta le. Ahogy lehúztam megint a meghajtót, megint jó lett :lol: Ezért szép a számítástechnika... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok remélem vki olvassa a témát,csak hálámat szeretném kifejezni,jó h vagytok!!!!Bnőmnek van 1fos gépe amit újratelepítettem mert kb. 4éves xp volt rajta és belassult.Na mondanom se kell h telepítés után nem lehetettt kikapcsolni,kikapcs. parancs után vinyó lekapcs,gép áram alatt maradt és már mindent próbáltam,végül felléptem ide,hátha....

És az NT/APM csomopont volt letiltva vmiért,lényeg h megoldódott...magamtól nem jutott volna eszembe,Tényleg ezer köszönet!!!!!!!!(smurf)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Van egy célgépem, aminek a mérő egységét egy P3-as gép működteti...azért P3-as, azon belül is az alja kategória, mert ISA mérőkártya van, ezért kell az ISA csatlakozás az alaplapra. ez nekem soha sem kapcsolt ki az elmúlt kb 3 évben. Nekem is kilép a rendszer, leáll a winyó, és marad a "winfos leáll" üzenet...én nem raktam újra, kikapcsolom a tápot, mikor leáll a rendszer...érdekes, mert ha újra indítom, akkor újra indul magától, csak a leállításnál marad a "Win leáll" képernyő...ugyanezzel a géppel más jellegű gondom van..az máshova másik témába lenne aktuális...DOS-ra készült egyedi programot szeretnék XP-ből futtatni...win98-ból önszántából is megy (annak ellenére, hogy mikor készült, még nem is létezett win98), de xp-ből sehogy sem...Dosbox nem válik be

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...