Jump to content
PirateClub.hu

TV vásárlás


Mia
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

TV-t  szeretnék venni. Mostanában vásároltam egy Philips 32PFS6906 típusú tv-, de megjártam vele. A szemem nem igazán jó és ennél olyan apró betűvel jelennek meg a csatornák, műsorok nevei, az usb tartalom, hogy képtelenség látni. Visszaküldöm és másikat keresek, sürgősen. A helyi boltokban alig van ebben a méretben tv, online pedig a kínálatnál nincs feltüntetve a betűméret sem kép, sem szöveg, sem videó formában. A videók főleg a beüzemelésekről,  beállítgatásokról szólnak. Vásárlói véleményt egy helyen olvastam ezzel kapcsolatban, egyetzlen készülék fajtánál- egy LG-nél kifogásolták szintén a betűméretet, hogy az idős szülők nem nagyon látják a kiírásokat. Tehát, valószínűleg az LG is kiesik.

Egy TCL-nél pedig a hangot kifogásolták.


Igények:
Soha többé ilyen apró betűk! Az Ambilight nem ér annyit és annyira nem is szükséges.
Viszonylag jó hang, mert már a fülem, sem az igazi.
Olvassa az avi, mkv, mp4 és gyakoribb formátumokat  valami 264, meg 265 támogatás és ilyesmi....
Full HD
Az állítható felirat, vagy betűméret előny,ha van.
USB fontos, ha kettő van még jobb.
A méret, sajnos, adott, mert csak max 32"-es fér be és máshova sem tudom tenni, tehát se kisebb, se nagyobb.
Internetezni nem nagyon fogok vele, max Videa és hasonló videós, filmes csatornákat behozni, -esetleg. 

Csatlakozók: nem nagyon értek hozzá.
Az ár kb 70-100 000 Ft. körül  
Segítenének?  

Link to comment
Share on other sites

8 órával ezelőtt, BDaWe said:

Samsung UE32T5302C specifikációk alapján megfelelőnek tűnik. Be lehet állítani, hogy nagyobb betűk legyenek gyengénlátók számára.

Köszönöm a választ! Úgy értesültem, hogy avit nem játszik le, sajnos!! Van kb 2 terrányi avi-m, ezért lenne fontos. Ennyit átkonvertálgatni lehetetllen küldetés. Az a fura, hogy ebben a Philipsben állítólag van avi és mkv támogatás, de az usb-t hiába tettem bele, nem játszotta le róla. Esetleg egy tv okosító ezen segítene? Melyik lenne jó hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Annyit tudok erről írni, hogy az én tv-m sem játszotta le az avi-t a benne lévő lejátszóval, de a google play store-ből feltettem a VLC playert, és most már lejátssza. (Azt nem tudom, hogy maga a tv képes lenne kezelni az avi-t, csak a benne lévő lejátszóban hibásodott meg a "dekodóló", vagy pedig nem képes, de meglehet oldani egy jobb lejátszóval, amiben benne van a dekóder (?). )

Link to comment
Share on other sites

19 órával ezelőtt, Mia said:

Köszönöm a választ! Úgy értesültem, hogy avit nem játszik le, sajnos!! Van kb 2 terrányi avi-m, ezért lenne fontos. Ennyit átkonvertálgatni lehetetllen küldetés. Az a fura, hogy ebben a Philipsben állítólag van avi és mkv támogatás, de az usb-t hiába tettem bele, nem játszotta le róla. Esetleg egy tv okosító ezen segítene? Melyik lenne jó hozzá?

A kézikönyve szerint kezeli az avi formátumot. A probléma abból adódhat, ha valami ritkább kodekkel van tömörítve, és azt nem ismeri.

A tv okosító biztosan jó megoldás, de én nem használtam soha, szóval nem igazán tudok ajánlani. Max hallomásból azt mondanám, hogy a Xiaomi TV stick vagy Box biztos jó. Vagy a JarvanIV-féle megoldás is működhet, én személyesen azt sem próbáltam soha.

Link to comment
Share on other sites

32 perccel ezelőtt, BDaWe said:

A kézikönyve szerint kezeli az avi formátumot. A probléma abból adódhat, ha valami ritkább kodekkel van tömörítve, és azt nem ismeri.

A tv okosító biztosan jó megoldás, de én nem használtam soha, szóval nem igazán tudok ajánlani. Max hallomásból azt mondanám, hogy a Xiaomi TV stick vagy Box biztos jó. Vagy a JarvanIV-féle megoldás is működhet, én személyesen azt sem próbáltam soha.

Mi a manó az a JarvanIV??? Megpróbáltam rákeresni, de csak játékokat dobott fel rendre.

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat, drága JarvanIV :o:P:D Nem kicsit vagyok vaksi. A hozzászólásodat sem vettem észre, a többi meg már maga az ostobaság. Írd a korom és a nemem számlájára :lol:

Az ötlet jó, megpróbálom! Csak előbb egyáltalán rá kéne lelnem a wifi mód beüzemelésére.. az sem élesz egyszerű menet...  Szóval, az nem baj, hogy apk, mert az android a lényeg. Néha belekeveredek a dolgokba, mert asztali gépet nyúzok a szokásos windózost. A telefonhoz, tv-hez pedig még ostobább vagyok, mint ehhez. Itt legalább már néhány dolog rémlik :D

A tv csatornák feliratának, usb tartalom kiírására is van még ilyen ötleted? Bementünk a látás-hallás segéd menübe, de csak a hallásnál lehetett valamit állítani. A látás menüje szürke volt, rá sem lehetett nyomni. (A hallásét meg hiába nyomkodtuk, nem segített azon a problémán sem-azaz an  hang semmivel sem lett jobb, de legalább hallom, ha jól felerősítem.

Link to comment
Share on other sites

Abban nem tudok segíteni sajnos.

A nevem egy netes játékból van (League of Legend) , Egy harcosé, a fiam adta, ő játszik ilyesmikkel... Én (is) 49 vagyok :)  de a net. mindenkié, kor és hozzá nem értés miatt nincs miért szégyenkezned, nem tudhat mindenki mindet, és a tájékozatlanság nem azt jelenti hogy valaki buta. :)  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...