Jump to content
PirateClub.hu

Háborús filmek


diablo91
 Share

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A történelem örök kedvenc témája a Hidegháborút követően nálam ;)

 

20070509143821gladiators_of_world_war_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Minden film tetszik, ami a II. Vh. -ról szól, örök téma.

 

Nálam is..PL: Sztálingrád,Vaskereszt,Ryan,A híd túl messze van..stb..egy csomó van nekem és az összeset bírom mer marha jó filmek!

 

 

LoL kép Lazlo :D Honnan szedted?

Link to comment
Share on other sites

Én a Halál 50 óráján nőttem fel!De a sorrend :elit alakulat,utána meg az összes többi!Halál 50órája,ryan,piszkos12,take gui,stbNem dobná fel vki a piszkos 12 öt!

Meg elég régóta keresem a Sztálin nevű filmet! (fsz:Robert Duval)Ha vkinek meg van fel dobná? kössz!

Link to comment
Share on other sites

Az én nagy kedvencem is az Elit Alakulat, de azon belől is Winters "hadnagy".

De csak azért tettem idézőjelbe, mert nem végig hadnagy.

Az elején is benne van, amikor az a "gonosz" Oktatóizé odaadja neki a kitüntetést.

 

Hát igen,az Elit alakulat hatalmas film!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én érdeklődnék. Tulajdonképpen keresek egy filmet, amit már nagyon régen láttam, még a tévében vetítették.

Sajnos a címére nem emlékszem.

Amire emlékszem: Romantikus film, és a világháború idején játszódik

Egy szőke vagy vörös hajú nőről szól aki szerelembe esik egy férfival, de az elmegy a háborúba és meghal. Ezután ha jól emlékszem a nő énekesnő lesz, és a katonáknak énekel.

Több férfival is szerelembe esik, de sokat elveszít közülük a háború miatt. Folyamatosan utazik, tehát nem egy helyen játszódik a történet. Nagyon szép a filmnek a zenéje, ez még megmaradt belőle.

Sajnos többre nem nagyon emlékszem. De aki ezekből rá ismer a filmre annak nagyon megköszönöm előre, ha megírja nekem a film címét.

Tudom, hogy nagyon tetszett a film, de sajnos nem tudok róla többet, és így nem is találom.

Ja és szerintem a 1975-1995 között készülhetett. Tehát nem mai film, de nem is ősrégi.

köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

napola az eddigi befutó :)

most akarom leszedni a "Flags of our Fathers"-t olvastam róla pár infót és érdekel :)

http://tiltottreklam.info/reszletes.asp?MainID=1&HirID=13508

 

az ien ryan megmentése filmek pedig a vicces, és a bosszantó kategória között vannak nálam :sleep: azért nem igazán úgy voltak a dolgok, hogy jöttünk, lőttünk, győztünk. meghogy a sherman kapásból sorra lövöldözi ki a tigriseket. szerintem nem hiába hívták a shermanokat "guruló koporsó"-nak :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem a kedvenceim: A piszkos 12; Ellenség a kapuknál; Kémek a sasfészekben; A sas leszállt; Sztálingrád; A híd túl messze van; A leghosszabb nap - ez nálam mindenek előtt áll. A II. VH. talán az az örörk téma, amivel kapcsolatban minden film talál rajongókat.

Link to comment
Share on other sites

Ma néztem végig az Elit alakulat utolsó részeit is, egész jól beleéltem magam a történtekbe. Nagy kár, hogy nem láttam még olyan filmet ami a Maginot-vonal részleteit dolgozza fel. De, hogy megismerjem a másik oldalt is megnéztem a Napola című filmet is.

Ha tudtok ajánlani még valami jó háborús filmet, ha már ilyen nagy rajaongói vagytok, akkor azt szívesen veszem.

Link to comment
Share on other sites

Nekem az Ellenség a kapuknál tűnt a leghitelesebbnek. Nem a látványos jelenetekre - nem úgy, mint a Ryan közlegény megmentésében, ami szintén tetszik, de a Hoolywood feeling észrevehető és kicsit hitelét veszti - törekednek, hanem mintegy az akkori háborús harcok rekonstruálják.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...