Jump to content
PirateClub.hu
matee100

Ubuntu

Recommended Posts

Maradt minden, köszi.

Hogy érted, hogy maradt minden?

Leírnád a jelenlegi felállást?

Miért nem megy a topik?

Egyébként megjelent a Full Circle magazin 37. száma MAGYARUL!

Abban valaki tudna segíteni hogy lehet jól beállítani a linuxot, hogy tovább bírja az akksi? nekem így nincs meg 1 óra, Toshiba satellite a laptop, win7-el lazán megvolt a duplája is.

hogy mivel mennyi energiát takaríthatsz meg azt nem tudom mert asztali gépet használok,de az alkalmazásindító menüben a rendszerbeállításoknál átlépsz a Speciális fülre és ott lesz az energiakezelő, ahol betudod állítani hogy milyen profil kezelje a gépet ha aksiról megy és milyen hogyha bedugod a töltőt, ha alacsony az aku töltöttségi szint akkor szintén új beállításokat képes érvénybe léptetni :)

daniel_1031: milyen linuxot használsz? egyébként elsősorban, compiz ki, fényerő lejjebb, prociventi szabályozása lejjebb (ha lehet). Ezek a legfontosabbak. Energiagazdálkodásban pedig az extra energy savinget választd ha van ilyened.

....s akinek nagyon hiányzik a Win, telepitheti a ' VirtualBox'-ba.

alkalmazások/kellékek/VirtualBox OSE

Sziasztok!

Full Circle Magazin, magyarul:

http://fullcircle.hu/

A 47. szám a legutolsó eddig, ami megjelent magyarul.

Jó mazsolázgatást!

Sziasztok!

Felraktam ma az Ubuntu 10.10-et az asztali gépemre, de folyamatosan 100%-on megy a proci. Fogalmam sincs miért van ez. Ez egy 2.8-as intel processzor :wacko:

Nyiss egy Terminált, írd be a top parancsot majd enter. Nézd meg mi eszi a procit, aztán az eredményt hadd lássam :) Kilépni a a Ctrl+C-vel tudsz.

Sziasztok!

Ubuntura milyen virusirtót tegyek fel

Előre is köszi!

Nod antivirus elég jó oda

Ingyenes oprendszerre fizetős vírusirtót?Na az jó lesz! :D

Egyébként Ubuntura bőven elég az Avast vagy AVG is.

Alapból nem kap be vírust szóval nem kell vírusirtó terén a legjobbra törekedni.

Hát mivel van újságos kód is a világon akkor szerintem mindegy ;) én adtam egy ötletet,ennyi. Nekem a nod van ingyen,nálam ez opcionális.

Jól van, nem az. :D

Értem én, hogy "Úgy" ingyenes na de akkor is, hogy néz az ki, hogy egy teljesen ingyenes rendszeren hivatalosan fizetős vírusirtó van. :D

Szerintem nincs semmi abban,nekem amúgyis cég fizeti a licenc díjat,ezért van ingyen. Na de mindenki azt használ ami neki jólesik.

Hali!Köszi a választ.Ubuntura fel lehet tenni u-torrentet, total commandert vagy ahhoz hasonlot az ftp letöltéshez?

Ahhoz szerintem van a tárolóba alternatíva.

Hali!Köszi a választ.Ubuntura fel lehet tenni u-torrentet, total commandert vagy ahhoz hasonlot az ftp letöltéshez?

A Deluge nevezetű klienst ajánlom Linux alá.

Wine felrakása után ha nagyon akarod tudod futtatni őket, DE az Ubuntu nem Windows ezért nem ajánlom annyira a wines progikat főleg, hogy van alternatíva. Torrentre a már emlegetett Deluge ami nagyon hasonlít még kinézetben is Utorrentre, TC-re pedig Gnome commander esetleg Midnight Commander ha retrora vágysz :D

KDE -s kinézetű pedig Krusader fut persze Gnome (Ubuntu) alatt is csak nem illeszkedik dizájn szempontjából annyira a felületbe.

Rengeteg alternatíva létezik Linuxra.A Gnome Commander elég jó választás viszont a Midnight C. taszító ezzel a kinézettel. :D

Szerintem a legjobb fájlkezelô ezen OS-en a muCommander. (Meg a Double Commander is jó lesz bár az jelenleg csak béta állapotban van.)

Ftp kliensben nekem csak a Filezilla ugrik be ám ennek majd részletesebben utána fogunk nézni.

Hú.Köszi szépen, hogy ennyien irtatok hasznos információkat.Kipróbálom akkor ezeket!

Köszike :-)

Windows alatt is muCommandert használok és ugyanolyan jó mint a Total Commander.

Ráadásul a muC alapból ingyenes.

Viszont UTorrentre a QBittorrent nevű kliens hasonlít legjobban.

http://www.qbittorrent.org/

Double Commander nem volt ismerős ezért megnéztem (a képeket) és elég jónak tűnik :)

Amúgy ma jelenik meg a legújabb Ubuntu!!!

Már 2 órája meg is jelent! :)

http://ubuntu.hu/ubuntu1110

Érdemes vele várni 1-2 hónapot mert akkor lesz kb. használható. Jelenleg teli van buggal mint mindig. Persze szerencséd van akkor nem találkozol semmilyen hibával.

muCommander -ben létezik, hogy nincs keresés funkció ?

Hát létezhet mert magam sem találtam (még). :D