Jump to content
PirateClub.hu

Magyar rovásírást rejt a piramis


angelscrime
 Share

Recommended Posts

Állj, állj, nyugalom John Terry! Nem veszekedni szeretnék, hanem vitatkozni a véleményeddel! Higgadtan!

Források: Türk, tibeti, mongol, örmény, szír, grúz, muszlim, középiráni, perzsa, oszmán, görög, szláv, latin források. Ha gondolod, szívesen küldök neked fordításokat! Sajnos tény, hogy az általunk tanult történelem a Habsburg korban íródott, mindenféle alap nélkül.

Egy pillanat, én sosem említettem, hogy Mi egy ultrafejlett nép lettünk volna! Tény, hogy lovasként érkeztünk, íjakat használtunk, és valóban, sátraink voltak!(nomád életmód) Azonban az is tény, hogy a magyaroktól volt hangos európa, Mindenki a magyarok "nyilától" rettegett! Kiváló hadseregünk volt, rokoni alapon szerveződtek tizedekbe, századokba, ezredekbe, így várták felettesük utasításait vasszigorral! Ezek a seregek a Pireneusok lábáig jutottak, élelmük tartósított volt(pl.: húspor!) és seregeik senki által meg feltartóztathatóak!

Megemlíthető még az egyedülálló reflex-íj, amely tagadhatatlan áthasította lazán az akkori legfejlettebb német páncélt is! Én NEM tartom szégyennek ezeket, sőt, büszkén beszélek róla!!! Keleti eredettörténet? Igen! Senki nem mondta, hogy nem! Csupán a Kelet-Urál-i finnugor hadoválás baromság! Tudod, hogy a "finnugor" népekkel össz-vissz 2-300 szavunk hasonló? Kazahsztánban egy ma is élő törzs, amelynek neve kísértetiesen hasonló: Madzsar, nem csak hogy hasonló szavakat használnak, jópár azonosat is találni köztük! És Kiszely úr nem mond hülyeséget, amikor előrébb helyezi a már említett dolgokat a különböző cserepeknél! Arcforma, testalkat, GÉNÁLLOMÁNY, kultúra, hit- és mondavilág...Mind gyakorlatilag egyezik! Amit én erősítek, az a Tien-san, Tibet környéki eredéstörténet! Nem alaptalanul mondom, olyan vizsgálatokkal bizonyítható, amelyet a magyarok hevesen elutasítottak(MTA) és elfojtottak minden efféle irányú kutatást, míg Londonban pénzelték az expedíciót! Nevet tudok mondani. Az expedíció során Tibet-környéki embereket vizsgáltak, a már leírt szempontok egyeznek! A génállományunk a finnugorokkal 1-2%-os hasonlóságot mutat, míg velük majdhogynem 100%-osat! Szerintem ez meghazudtolhatatlan!

És John Terry, Bíborbanszületett Konsztantinról! Apja, Bölcs Leon(VI. Leó bizánci császár) rengeteget írt a magyarokról, haditechnikájukról, közigazgatásukról. Tudod, hogy a magyarokat egyenesen a türkökkel azonosítja? És akkor Konsztantin: szintén sokat ír a magyarokról, azonosítja őket a türkökkel apjához hasonlóan, leírja ő is közigazgatásukat!

Tovább megyek, sok külföldi forrás a magyar népet azonosítja az avarokkal, szkítákkal, székelyekkel, hunokkal!

 

John, én nem összeesküvés elméleteket gyártok, nem akarom fényezni a múltunkat, de nem tűröm, ha önkényesen írják át egy ország történelmét! Hisz megy ez most is kiválóan! Tudod, nekem számít, hogy a gyermekeim majd az igazat tanulják az őseikről, nem pedig holmi hasraütésből koholt baromságokat! Ezzel nem szemrehányást szeretnék feléd tenni, véleménye mindenkinek lehet, vitázni is lehet, de nem szabad egyoldalúan, vakon hinni egy állításnak! Én igyekszem mindkét oldalt megismerni, és a logikusabban, igazolhatóbban hinni!

A magyar-sumer kapcsolat nagyon érdekes, erről nem nagyon merek nyilatkozni, szép lenne, ha igaz lenne, de elvetni sem szabad! Az viszont igaz, hogy mi nem 800-ban tűntünk elő a kámforból! 4-5 ezer évvel ezelőttig biztosan vissza lehet vezetni a magyarságot!

 

Ez az én véleményem,vannak még, akik egyetértenek velem! Veszekedni nem vagyok hajlandó, vitázni szívesen vitázok bárkivel, mert ez nagy kaliberű téma, sok álláspontnak lehet alapja, viszont mint már mondtam, nem tűröm-mint magyar ember-ha egy Keletről menekült népnek állítják be az akkor még dicső magyarságot!

Üdv,

Soße

Link to comment
Share on other sites

Természetesen én sem veszekedni akarok, a véleményedet elfogadom, és ha esetleg túl hevesnek érezted az előző hsz-emet, akkor bocs! :) Én történelmet tanulok Szegeden, és pont volt 1 kurzusom, melynek címe: A honfoglalás korának kérdései. És ott foglalkoztunk az eredettörténettel is, és ott nem említett senki sem tibeti eredetet, amely persze nem jelenti azt, hogy hülyeség az egész, sőt, ha tényleg úgy van ahogy mondod, akkor talán szándékosan. Talán én vok a maradi, nem tudom, de nekem furcsa elképzelni, hogy a több publikációt maguk mögött tudó, elismert kutatók (pl. Kristó Gyula, bár ő már elhunyt, de sok más mellett a magyar őstörténettel is foglalkozott) szándékosan elhallgatják vagy akadályozzák az igazságot. Nem tudom, hogy miféle előnye származna ebből bárkinek is. Ilyen alapon akkor pl. Mátyásról sem kéne tanulnunk, vagy akár 56'-ról se, mert többek közt ezekre büszkék lehetünk történelmünkben, és akkor ezeket vmi okból kifolyólag kifelejtik a töri könyvekből, nehogy büszkék legyünk vmire. Demokráciában élünk, mindenki azt csinálja ami neki tetszik (és amit megengednek neki :) ). Ebből kifolyólag tehát nem lehet sztem egységesen vmi dogmát elfogadtatni a néppel, hiszen az úgyis vagy elhiszi azt, vagy nem. Hiába tanítják azt az iskolában, ha vmi kamut akarnának a nép torkán lenyomni, úgyse hinná el mindenki. Ez az eset is példázza ezt, te pl. nem hiszed el az elfogadott elméletet, de nem kell aggódnod, hogy rádtörik az ajtót este, amíg meg nem sértesz vele vkit, azt gondolsz és azt vallasz amit akarsz. Ez a népbutítás-ügy is ilyesmi sztem... Természetesen én sem tartom elfogadhatónak, ha pl. Győzikét nyomatnak a TV-ben, de senkinek se muszáj nézni, elő lehet venni pl. 1 könyvet és lehet olvasgatni (pl. a magyar őstörténettel foglalkozó könyvek vmelyikét :) ), vagy akármi mást is csinálni. 1 szó mint 100: Sztem nem kell állandóan ezt a néphülyítést felhozni, mert mint ahogyan a te eseted is mutatja, nem jön be túlságosan. Vagy elhiszi vki, vagy nem, és mindezt büntetlenül teheti. Lehet hogy kissé érthetetlen amit leírtam, bocs, de kissé késő van. xD

 

1-2 dolog a magyarokkal kapcsolatban, amiket leírtál: Az igaz, hogy rettegték a magyar haderőt, (a köznyelvbe beivódott "kalandozó hadjáratok" sem tekinthetők efféle könnyelmű is kiruccanásoknak, azok pontosan megszervezett és lebonyolított zsákmányszerző hadjáratok voltak) de nemcsak azt, hanem a vele kb. egy időben pusztító viking ill. arab haderőt is. A visszacsapó (más néven reflexíj) íjat pedig úgy tom, hogy nem a magyarok használták először, a hunok is használták azokat, már régebben is. És verhetetlennek sem nevezném eleink haderejét, mert a 955-ös augsburg-i csata bebizonyította, hogy a kellően fegyelmezett nehéz fegyverzetű lovasság felül tudja múlni a magyar (vagy más nomád nép) könnyűlovasokat. Erős haderő volt, az tény, de nem verhetetlen, pont az, hogy ez a vereség vitte rá a magyarokat arra, hogy elgondolkodjanak, hogyan tovább... A tibeti eredettörténet érdekes valóban, csak én azt találom ellentmondásosnak, hogy tudtommal Tibetben ferde szemű emberek élnek, mi meg nem vagyunk azok... :P A tibetiek buddhisták voltak már akkor is, mi meg a "klasszikus" sztyeppei nomád népek hitvilágát vallottuk, a sámánizmussal, életfával meg minden egyébbel. Mért változott meg volna a vallásunk? A nyelvünk hasonlít egyáltalán az akkoriban Tibet környékén beszélt nyelvre? És mért indultunk volna mi el Tibet környékéről Nyugat felé? Szerintem az már nagyon keleti a magyar kultúra szempontjából... meg ha a tibeti művészetet hasonlítjuk össze az őseink művészetével, sztem azért lennének különbségek... Pontosan nem emléxem már, de tanultunk vmi olyat is, hogy 1-2 olyan növény elnevezését vettük át mittomén már kiktől, amelyek vmilyen adott szélességi fok felé teremnek. Lehet h nem pontos a leírás, de vmi ilyesmi. És ezek a jövevényszavak azt erősítik, amit a suliban a gyerekekkel tanultatnak, tehát hogy jártunk arrafelé. És azok a források, amik a "klasszikus" elméletre utalnak, azok meg tuti nem ferdítések, és elhiszem, hogy azok sem, amikről te beszélsz, de a források között rengeteg eltérés, ellentmondás lehet, szóval lehet hogy az "én" forrásaim a kamuk, de az is lehet, h pont a tieid. Említetted azt is, hogy a források minket sokféleképpen neveznek. Na, ezt 1 előző hsz-ben említettem én is. :P És azt is említettem, hogy amiatt, mert őseinknek nem volt olyan pólója, amire az volt írva, hogy "Magyar vagyok, nem turista!" :D Hasonlóan néztek ki, mint a többi nomád, vándorló népek, így vkinek türkök, vkinek hunok, vkinek szkíták, vkinek meg ugorok voltak. :P Nem tudták a nevüket pontosan, nem is vergődhettek vele igazán sokat. Ez még egyáltalán nem bizonyíték arra, hogy ezekkel a népekkel bármiféle rokonságban állnánk, vagy hovatovább azonosak lennénk vmelyikkel. Azokban a forrásokban, amelyeket te említettél, azokban a magyarokat hogyan nevezik, ill. nagy vonalakban hogyan írnak róluk, mely alapján azt feltételezed, hogy azok rólunk szólnak? Azért remélem nem értesz egyet Magor véleményével, aki teljesen hiteles és megbízható forrásnak tart 1 mondát, és vmi egészen vad elmélete lehet a magyarok eredettörténetéről... Azt meg végképp remélem, hogy te sem hiszed azt, hogy ezeket az állítólagos piramisokat magyarok építették? :P

Link to comment
Share on other sites

Látom szép kis eszmecsere alakult ki a végére, csak annyit fűznék az eredeti hírhez, hogy jó lenne ha igaz lenne.

Bizonyítaná, hogy igencsak öreg nép vagyunk. De mint az előttem szóló említette, ez logikátlannak tűnik, legalábbis nekem.

Link to comment
Share on other sites

Na, végre van egy kis időm :)

 

Nos, ha létezik a közbutítás(azért szerintem nem mondok ezzel nagy baromságot), akkor érthető, hogy az egyetemeken miért nem azt tanítják, amit a velem egyetértők helyesnek látják! Ha visszaolvasol, egyik előző kommentemben találsz egy idézetet Napóleonnal kapcsolatban, az nem kitalált, elismeri bárki...ha elolvasod, megérted mire célzok most! A saját véleményem az, hogy nagyon is megy a közbutítás! És látod, ha valaki ezt mondja, kiröhögik, vagy legalábbis azt mondják: marhaság. Erre nevel minket a társadalom, én ezt fenntartom és stabilan hiszem(hisz látom, sajnos)!

'56 nem volt olyan régen, nem volna könnyű ilyen gyorsan átírni a történelmet! Még a nagyszüleink simán elmesélik az igazságot, én erre ezt a választ tudnám adni.

Mátyás: Az igazságos. Nos igen, de én már általánosban is és gimnáziumban is úgy tanultam, hogy: hejj ez a fránya Mátyás igazságos volt, DE kizsigerelte az ország gazdaságát, elnyomta az összes pénzét arra a hülye hadseregre, és gyakorlatilag egy gazdasági romhalmazt örökített. Igen, mi ezt tanultuk!(remélem érezhető volt benne a cinizmus, én persze Mátyás ellen nem emelem szavam)

 

Tibetről: Nos igen, pontatlan voltam, ezen igyekszem most finomítani. Valójában a Tarim-medence környékére teszi az általam említett "elmélet". Nehéz meghatározni a pontos helyet, talán ez a legpontosabb meghatározás. Igen, Tibetben vágottszeműek vannak, de az általam említett területen ma is élnek hozzánk(magyarokhoz) kísértetiesen hasonlító népek, mind szokásokban, hitvilágban, kultúrában, nyelvben, és persze génállományban. Félreértés ne essék, én nem azt állítom, hogy a magyarok egy hiperintelligens-felsőbbrendű faj, nem egyáltalán nem, csupán nem az a gyáva, keletről más népek által futamított nemzet lennénk, akinek oly sokszor leírnak minket. Mert hogy nem a kiváló kondíciók miatt jöttünk mi ide, hanem mert a csúnya besenyők bekergettek minket...

 

Igen-igen, sajnos ez a hátránya egy-egy jó taktikának! Néhány csata és az ellenség tanul a hibáiból, akkor persze tesz ellene! Sajnos mi is hibáztunk, talán azt hittük, örökké legyőzhetetlen lesz az a sereg azzal a taktikával. Augsburg sajnos mutatja, hogy nem lehet örökké ugyanúgy harcolni. De el kell ismerni, több száz évig verhetetlen volt!

Az az igazság, hogy én azonosítanám a hunokat a magyarokkal. Nagyon sokan teszik ezt, vannak akik még az avarokat, székelyeket, szittyákat is azonosítják velünk, sőt, még a sumereket is-erre nem tudok mit mondani, sajnos nincs sok bizonyíték rá, de semmiképp sem vetném el!

 

Valóban,"Magyar vagyok, nem turista!" pólója nem volt őseinknek(valszeg :D ) de egy dologban tévedsz. Mi egy lyuk vagyunk európa térképén, nagyon sajátosak, egyéniek vagyunk a már emlegetett szempontok alapján! Nagyon nem lehet minket a Germánokkal egy lapon emlegetni!!!

 

Nem, nem értek teljesen egyet magorral, szerintem sem lehet alapozni egy mondára, helyesebben lehet, csak akkor arra valami megfoghatót is kellene találni! Magor állítása igaz akkor, ha a beleillik a nép mondavilágába, hitvilágába, kultúrájába-helyesebben igaz lehet!

Link to comment
Share on other sites

Érdekes cikk. Én személy szerint elhiszem. Persze semmi bizonyíték nincsen a cikk hitelességére. De tudjátok valamekkora szinten meg kéne biznunk egymásban. Lehet hogy nem igaz de miért hazudna? Van elég összeesküvés elmélet, nem kell több. XD

 

Szóval nem kéne mindjárt rámondani, hogy nem igaz. Nem arra kéne törekedni ,hogy bebizonyítsuk ,hogy nem igaz, hanem arra, hogy igaz! Szerintem. És ez sok cikkre igaz.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sosze (ne haragudj nem tudom hogyan kell sárfesz-eszt írni=) )veled teljesen egyet értek a témával kapcsolatban. Többek között a népbutítással is.

Viszont amit JohnTerry írt neked h buta vagy, csupán azért mert hiszed hogy az őseid nem holmi nomád állatartók voltak akik menekülés során kerültek a Kárpátmedencébe, és hiszed a múltad dícsőbb mint ahogyan azt "tanítják" az iskolákban...azzal egyáltalán nem.

A magyarok annak ellenére h nomád életmódot folytattak és jurtákban éltek semmiben nem szenvedtek hiányt.Gondolok itt a jurta belselyére ami a legfinomabb és legdrágább holmikkal volt tele.Hogy honnan volt rá pénzük? Példának okáért : Reflekszíj - egy db ilyen íjért egy akkori kastély árát is megadták. Lovak - a maygar lovak voltak a legkeresettebbek.

A katonáknak nem volt kötelező más országokba menni harcolni.Csakis a haza védelme volt kötelező miden férfinak.

Amég Európában a legnagyobb hatalmak is alig állított ki 20-25ezer fős hadsereget, addig a magyarok 100ezer fős lovas hadsereget tudtak.Innestől nem kérdés h féltek-e a Magyaroktól és a Magyarok Nyilaitól.És a nők sem voltak "elnyomva".Egyedül a háborús dolgokba nem szolhattak bele.

Hadjárat és élelmiszer : valóban tartósították a húst úgy hogy húsport készítettek belőle, de ez még nem minden..a tejet is tartósították méghozzá tejpór formájában.Teszem hozzá... ma is azzal az eljárással készítik amivel egykor őseink.

Honfoglalás : ostobaság...nem honfoglalás volt...HAZATÉRÉS!

 

Ajánlanám a Csillagösvényen című dokumentum filmet ami magyar krónikák alapján készült! Két része van.Ezekből sokkal de -sokkal többet megtudhattok arról amit én itt leírtam.A Szent Koronáról is hallhattok "néhány" érdekes dolgot.És a magyarok nyelvezetéről, írásmódjáról is.

 

Főleg JohnTerry-nek és a hozzá hasonlóan gondolkodóknak!!!-.- Sztem változni fog a véleményed...JohnTerry

 

És még valami : A Magyar NEM nép (csak azzá butított) a Magyar NEMZET!

 

 

................HISZEK MAGYARORSZÁG FELTÁMADÁSÁBAN!!!

Link to comment
Share on other sites

Soße!

 

Valahol olvastam leírást Atilláról. Azt írják róla, hogy tipikus hun volt, kicsi szemekkel, azt hiszem, barnás bőrrel, lapos mellkassal. Ha jól emlékszem, ennyi.

A magyarokról pedig azt, hogy termetesek, erős testfelépítésűek, fehér vagy barna bőrűek és szépek. Nem hiszem, hogy akkoriban az ázsiaiakra azt mondhatták volna, hogy szépek. Márpedig a kis szemek, barnás-sárgás bőr, lapos mellkas, ahogy a hunokat leírják, az ázsiai jellegzetesség, én úgy tudom.

Lényeges kérdés, hogy a magyaroknak mennyire volt szakálluk? Mert ha jellemző volt, akkor kevésbé ázsiai, mint inkább közelkeleti népről van szó. Ugyanis az ázsiaiaknak gyenge az arcszőrzetük.

 

Atilláról azt is írják, hogy nem volt díszes öltözete, de a környezetében lévőknek azért igen. A magyarokról azt írják, hogy gazdagon, arannyal és ezüsttel díszített fegyvereik és ruháik voltak.

 

Én nem azonosítanám a magyarokat a hunokkal. Nekem inkább úgy jön le, hogy a hunoknak inkább a hanokhoz van köze, a magyarok pedig inkább türkök. Török != türk.

Ami érdekes még, hogy a japánokéhoz nagyon hasonló a nyelvünk, és van jó néhány hasonló szavunk. Pl a mizu-víz, shio-só, vagy érdekes, hogy a japánok a hazájukat Nihon-nak nevezik.

A Ni egyik jelentése Nap, a hon-nak pedig hon, azaz otthon. Ugyanakkor a kínaiak nyelvezetétől nagyon eltér. Csak próbáljátok meg felidézni a kínai szaggatott beszédstílust, szemben a japán folyamatossal.

 

Hogy a piramisokban rovásírást találtak, nem meglepő. Kemény felületre én is csak úgy tudnék írni. Vagy festékkel. Ha azonosítható a magyar írással, akkor érdekes. Addig nem túlzottan. :)

Viszont jó lenne elolvasni azokat a feliratokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok! Most olvastam írásaitokat. Jók. Állást nem foglalnék, ahhoz buta vagyok. PIRAMISOK igen sok hely fele vannak. Ne feledkezzetek el Dél-Amerikáról sem. Személyesen is láttam kevésbé ismerteket. St. Louis melett. Ezek földpiramisok voltak, egy kahioka nevezetű népcsoport "gyártotta le őket....

 

Még egy vélemény: A magyarság a jövőjét a jelenben építhetné...Az, hogy mi volt régen, nem ment meg bennünket semmitől, d senkit sem mentesít...

MUNKÁLKODJATOK A JELENEN! SEGÍTSETEK BÁRMELY PÁRTNAK, VAGY PÁRTON KÍVÜLIEKNEK, DE AKADÁLYOZZÁTOK MEG a Habsburg pecsét végleges ránk sütését. Vaskezet, kitartást, akaratot, kíméletlenséget, megértést...Hajrá MAGYAROK...

Link to comment
Share on other sites

A hírhez:

Szerintem a tudomány és a "forrás:borsonline" nem fér össze :\

 

De attól függetlenül mégis hasznosnak bizonyult (számomra) sok érdekességet olvastam,tetszik az hogy a keleti kultúra elmélet :P mindíg is birtam Keleti népeket :P (bár tudom nem ez alapján kell dönteni), bár nagyon én sem tudok hozzá szólni a vitátokhoz,csak talán annyit:

A mi töritanárunk majdhogy nem ellenezte a töri könyv használatát... bár mátyásról ő sem csak azt mondta el hogy ment és győzött (mellesleg én sem tudom elképzelni azt hogy nem a néptől szerzett pénzt (mer hát akkor honnan)) ettől függetlenül még büszke vagyok rá... , sőt az egész történelemre, mégha az nem is a valóságot fedi. Remélem egyszer kapunk egy tisztább képet a történelmünkről.

 

expedíció során Tibet-környéki embereket vizsgáltak, a már leírt szempontok egyeznek! A génállományunk a finnugorokkal 1-2%-os hasonlóságot mutat, míg velük majdhogynem 100%-osat!

Ha ez igaz akkor ez elég erős érv :mellow:

 

Szép ez a tudomány ,csak nem nekem való :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

feltűnt nekik a hegy furcsa formája?:D ezen meghaltam..milyenek lehetnek ott a vénasszonyok beszélgetései?

-Hé szomszéd magának nemtünt fel h piramis alaku a hegy itt mellettünk?

-Á az csak Egyiptomba van.

viccet félretéve ezek télleg butákxD

 

Akkoriban csak primitív emberek éltek errefelé?

Csaknem földönkívülik voltak ittis...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...