Jump to content
PirateClub.hu

Vizet találtak 11 milliárd fényévre a Földtől


naposcsibe
 Share

Recommended Posts

Nem igazán tudom elhinni, hogy 11 milliárd fényév távolságra lévő helyről 100% kimutatják hogy ott víz molekulák vannak/voltak, ez olyan távolság amit emberi ésszel nem lehet elképzelni, (persze lehet hogy csak én nem tudom :))valamint a fekete lyuk téma roppant érdekes, de nem egyszerű megérteni ezt a jelenséget :blink:

 

Link to comment
Share on other sites

A fekete lyukat? Nagyon egyszerű. A nap,és csillagok fúzionálnak, azaz egyszerűbb szerkezetű atomok bonyolultabb szerkezetűekké egyesülnek. Egy idő után felgyorsul ez, és összeesik az egész csillag egy apró gömbbé, de a tömege megmarad. Így megnő a gravitációja, és mindent "magába" szív, és ott tart - még a fényt is. Innen a neve, a "fekete lyuk"

Link to comment
Share on other sites

A tudósok mindenre a válaszokat keresik. Nem lenne csoda, ha már beleőrültek volna és vízióik lennének. :D

Bár az a tény, hogy vízet találtak 11 milliárd fényévre 2 dologra utalhat (sztm): vagy valami módon a földről került ki(akár az apollo 13-ból) vagy tényleg felmerül az a tény, hogy egy közelben lévő bolygóról származott ami felrobbant. Ugye így keletkeznek a fekete lyukak feltevések szerint. (javítsatok, ha tévedek) Deh ha netán így lenne, akkor még az a kérdés is felmerül, hogy miért nem láttuk eddig ezt a bolygót, és most mért csak a víz maradt volna meg belőle?

- És egy másik kérdés: Ha az most ott valóban víz, és nem légypiszok a lencsén, akkor mit kezdenek vele? 11 milliárd fényévet mégsem utazhatunk hipp-hopp egy galaxisból a másikba... (bocs ha ezt már leírta valaki, nem olvastam utána :/)

Néha felmerül bennem a kérdés: Miért is van az ember ezen a földön? De választ sose találok. Talán ez így van intézve, és sosem jövünk rá...

 

A fekete lyukat? Nagyon egyszerű. A nap,és csillagok fúzionálnak, azaz egyszerűbb szerkezetű atomok bonyolultabb szerkezetűekké egyesülnek. Egy idő után felgyorsul ez, és összeesik az egész csillag egy apró gömbbé, de a tömege megmarad. Így megnő a gravitációja, és mindent "magába" szív, és ott tart - még a fényt is. Innen a neve, a "fekete lyuk"

- Legalább is ezt Feltételezik. Most úgy őszintén: Honnan tudna az ember ilyeneket, ha még azt sem tudja mért van az ember a földön, hogyan működik a saját agyunk, és hogy pontosan hogyan keletkezett a föld?

- Még a "Nagy" tudósok sem tudják ezeket az igen egyszerűnek tűnő kérdéseket megválaszolni, pedig ők aztán a hú belevalók.

Ez feltételezés, és egy jó ideig az is marad, mert még nagyon távol áll az emberiség a megfejtéstől, sajnos nagyon távol.

-Visszatérve a fekete lyukhoz, nem tudom mi alapján hozták nyilvánosságra ezt a "tényt", mert ilyen kísérletet nem-igen végeztek itt a földön, ha emlékezetem nem csal... A részecskegyorsítóról sem hallani mostanság híreket :/. Pedig érdekelne mi folyik ott a mélyben, és mikor idéznek elő egy az emberiségre is kiterjedő katasztrófát, mert egy akkora gépezettel ez szerintem eléggé lehetséges... Az a gond, hogy sok a kérdés, de még kevesebb a válasz. De ki tudja mit hoz a jövő...

 

Link to comment
Share on other sites

Miklos, neked van jobb "feltételezésed" arról, hogy mi is az a fekete lyuk és hogyan keletkezik?

Ha valamit nem tudsz/értesz, akkor inkább utána kellene nézni szvsz mintsem belekeverni az agykutatást és 'találgatás'nak tituálni a munkájukat. Meglehet h nem túl hasznos ez nekünk h pl millió-milliárd fényévre milyen bolygó van/volt, de ez van :)

Link to comment
Share on other sites

Ne legyetek már ilyenek.Kell a hitt.Kitudja az ember feltalálhat olyan gépjárműszerkezetet ami mondjuk meg tudna tenni 1 millió fényévet 1 óra alatt.Ahogy az ősember se hihetett a számítógépbe...Biztos feltalálnak valamit. Szinte 100% és valamikor el kell kezdeni és talán így kezdik :))).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nagyszerű, hogy ennyire messze találtak vizet, de én is csak azt tudom mondani, amit az előttem szólok, már annyiszor elmondtak. Ezzel nem tudunk semmit csinálni, mert annyira messze van, hogy lehet, hogy már csak volt. Mellesleg én sem tartom teljesen feleslegesnek az efféle kutatásokat, hiszen ha mindenhez úgy állunk hozzá, hogy felesleges érdeklődnünk iránta, mert úgyis elérhetetlen, akkor semmibe nem fogunk belekezdeni. Lehet, hogy most még csak vizet találtunk, egy pár év múlva pedig meglesz az is, hogy hogyan hozhatjuk el onnan. Arról pedig, hogy a víz egyet jelent az élettel és hogy esetleg ezáltal életet találtunk a Földön kívül, az a véleményem, hogy a földön kívüli élet előbb talál meg minket, mint mi őket. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Igazatok van 11 milliárd fényév úristen.. ha bele gondolunk hogy a fény sebessége: 300 000 km\s

 

1 fényév = 9 460 500 000 000 kilométer 9,46 billió km

11 milliárd fényév = Akkor ez egy szép kis 24 jegyű összeg.. 104 065 500 000 000 000 000 000 km

104 trilliárd 65 trillió 500 billiárd km

 

Nem kis távolság xD

 

A Váltó számok:

http://mek.oszk.hu/00000/00056/html/186.htm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...