Jump to content
PirateClub.hu

Bleach


Grimmjow01
 Share

Recommended Posts

Ki hitte volna, hogy pont Momo fogja kiváltani az érdeklődést :) De már itt is van a következő:

 

Tenken

Használó: Komamura Sajin (róka-kapitány)

 

Shikai: „Todoroke!” [üvölts] – Kinézetre egy teljesen átlagos Katana, a mérete viszont jóval nagyobb. Ha Komamura lesújt, egy hatalmas kéz jelenik meg, mely kardot tartva ugyancsak a cél irányába csap. Nem csak a kardforgató kezét képes ily módon „lemásolni”, hanem bármely testrészét (így akár rúghat is).

 

Bankai:Kokujou Tengen Myou'ou - Egy hatalmas harcos jelenik meg, tetőtől talpig páncélban, mely Komamura kapitány mozdulatait utánozza. Lényegében egy bábu, Komamura irányítása alatt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 998
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pedig én is azt hittem, hogy meghalt szegény... No mindegy, csak jó ha nem. Hát Sajin képességei nem igazán nyűgöztek le eddig... Egy volt amit még a mangában olvastam, de a 3 eddig harca közül 2 nem éppen kedvezően alakult a számára. Volt először Aizennel, aztán 1x használta már a bankai-át is, asszem aaaaa.... :D bountok ellen. De aztán lehet, hogy látunk még tőle érdekes dolgokat... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Akkor csak idáig kellett várnotok! Tess:

 

A holnapi rész címe: "A 12. Osztag Új Kapitánya, Urahara Kisuke" Már a cím is mindent elárul a részről, de megtudhatjuk továbbá, hogy akkor régen sem volt könnyű dolguk az új kapitányoknak... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mai zanpakutou adag.... ;):rolleyes:

 

Katen Kyoukotsu

Használó: Kyouraku Shunsui

 

Shikai: „Hana kaze midarete, kashin naki, tenpū midarete, tenma warau.” [ ha a virágokat megzavarják, ha a Mennyek szeleit megzavarják, a szent démon felüvölt] – Mindkét kard átváltozik egy-egy különösen széles pengéjű szablyává. Képességeikről sokat nem tudunk.

 

Bankai: még nem láttuk :(

 

Én arra sem emlékszem, hogy egyáltalán láttuk-e már harcolni úgy komolyan :blink: Egyszer tudom, hogy Yama-Nii ellen de háttt :D

Link to comment
Share on other sites

Úgy gondoltam, hogy most már nekem is hozzá kellene adnom valamit a fórumhoz, úgyhogy el kezdtem keresgélni és végül ráakadtam egy hosszú "vaizard leírásra" amit most meg is osztok veletek ;):rolleyes:

 

Mi is az a Vaizard?

 

 

Olyan Shinigami-k, kik a Hollow-okéhoz hasonló erőre (és másra) tettek szert egy veszélyes, ismeretlen módon. Ugyan alakjuk teljesen emberi maradt, de képesek, úgymond „Hollow-alakot ölteni”. Ez a Hollow-alak nem éppen olyan, mint az Arrancar-oknál. A Vaizard-ok testileg nem változnak meg, az ő „átalakulásuk” kimerül egy maszk megidézésében és felvételében. A Soul Society bűnözőkként tekint rájuk, a Hollow-ok pedig érthető okokból (mivel lényegében minden Vaizard Shinigami) nem fogadták be őket, ezért kitaszítva élnek, renegátként az emberi világban.

 

forrás: bleachhun.hu

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ez tök jó, tetszik ;) De akkor már csatlakozom én is és hozom a mai zanpakutou-t

 

Suzumushi

Használó: Tousen Kaname

 

Shikai: Alapjában véve átlagos Katana. Az átlagos szó alól csak a keresztvas kivétel, melyhez egy gyűrű van illesztve. „Chime!” [sírj] – Suzumushi olyan hangot ad ki, mely képes kiütni bárkit, függetlenül attól, mekkora ereje is van, elég csak meghallani, és máris kifejti hatását (természetesen arra, aki nem hall, nincs hatása). Shishi wo tsubusu yo!” [zúzd szét karjait] – E szavakkal lehet aktiválni Suzumushi másik technikáját, mely a Benihikou [vörös sáskák] nevet viseli: Suzumushi száz és száz pengét idéz, melyek esőként hullanak az ellenfélre.

 

Bankai: Enma Kourogi – Suzumushi egy hatalmas fekete burkot idéz Tousen és az ellenfele köré melyben a tapintáson kívül semmilyen érzékszerv sem működik. Egyedül az használhatja érzékeit, aki kezében tartja Suzumushi-t.

Link to comment
Share on other sites

Hát Ichigo-ék most egy pár részig biztos, hogy nem fognak szerepelni azon egyszerű okból, hogy ezekben az időkben nem is éltek még (legalábbis Ichi biztos nem:D) Na de meg is érkeztem a Vaizard II-vel:

 

Születés

 

Eddig egy módszer ismert, miként válhat egy Shinigami Vaizard-dá, de ez egy kockázatos, és fájdalmas eljárás. Egy ismert Vaizard-ról tudunk, aki ily módon tett szert erre az erőre: Kurosaki Ichigo. A módszer lényege, hogy le kell degradálni a lelket egy „egyszerű emberi lélekké”. Ehhez persze szükség van egy testre is, mivel csak akkor lehet egy Shinigami lelkéből emberi lélek, ha kapcsolódni tud egy gigai-hoz (csak így születhet meg újra az a bizonyos lánc). Kurosaki Ichigo esetében a következő történt: elpusztították a lánc tövét és a „Chi tengerének” nevezett területet (mely nagyjából a gyomorszáj környékén van). A lelket pedig egy testhez kötötték, majd magasfokú Kidou-val kezelték sérüléseit. Ez csak egy lehetőség, feltehetően léteznek még más módszerek is a lélek „átalakítására”… A következő lépéshez először is el kell vágni a láncot a lélek és a test között, majd szükség lesz egy szintén magasfokú Kidou-val létrehozott területre, hol pusztán az idő múlásával lebomlik a lánc, így Hollow-vá változtatva minden emberi lelket ki bent tartózkodik, és persze már nem kötődik a testhez. Ha az egyén képes felülkerekedni a Hollow-on, és rábukkan a Shinigami erejére, mielőtt végleg átalakul, akkor lényegében már Vaizard lesz. De itt még nem ér véget a dolog, mert amint feljebb szó esett róla a Hollow erő mellett valami másra is szert tesznek, melyet úgy neveznek, Belső Hollow...

 

bleachhun.hu

Link to comment
Share on other sites

Én pedig megjöttem a köv zanpakutou-val:

 

Hyourinmaru

Használó: Hitsugaya Toushiro

 

Shikai: „Souten ni zase!” [ki a fagyos Mennyekben ül] – Alapállapotban különösen hosszú pengéje van, mely Shikai-nál sem változik meg, de a markolat alsó végéhez lánccal egy sarló kapcsolódik, mely megfagyasztja, amihez hozzáér. Képes egy vízből és jégből álló sárkányt megidézni, melyet Toushiro irányít.

 

Bankai: Daiguren Hyourinmaru – Toushiro jégből álló szárnyakat, és farkat kap, plusz egy karmokkal ellátott jég-lábbelit. Lényegében uralkodik a víz és a jég felett, képes bármit megfagyasztani, és ha van víz a közelben bármikor képes regenerálni Hyourinmaru-t. Különleges képessége a „Sennen hyourou” [ezer éves jégbörtön], mely, nevéből adódóan, jégbörtönbe zárja az ellenfelet.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bocsi a tegnapi kimaradásért, már hozom is a következő vaizard fejezetet:

 

Belső Hollow

 

Lényegében az a Hollow, akin egyszer már felülkerekedett a Vaizard, de sajnos ez még nem elég. A Belső Hollow-ot „igába kell fogni”, különben az egyén egy gyengébb pillanatában előtörhet, és átveheti az irányítást. Ehhez ugyancsak szükséges némi külső segítség. Többek között egy varázslat, mely a Vaizard-ot a saját, belső világába „száműzi”, hogy ott harcoljon a Hollow-al. Ekkor ajánlatos elkülöníteni a külvilágtól, mert miközben belül a Hollow énjével harcol, addig kívül megindul az átalakulás, melynek következtében a Vaizard mindent el akar pusztítani, ami az útjába kerül. Az elkülönítés legjobb módja egy védőfal emelése közé és a külvilág közé, de ilyenkor még mindig fennáll az a veszély, hogy az egyén áttöri a falat, ezért nem árt, ha „lefoglalja” valaki. Ha a Vaizard a teljes átalakulás előtt (ami nagyjából egy óra) legyőzi a Hollow-ot, akkor teljesen urává válik az átváltozásoknak, és onnantól kezdve igazi Vaizard-ról beszélhetünk.

Link to comment
Share on other sites

Ittttt jövööök a köv. zanpakutou-val!!! ;)

 

Haineko

Használó: Matsumoto Rangiku

 

Shikai: „Unare!” [morogj] – Haineko pengéje hamuvá válik, melyet Matsumoto képes irányítani. A hamu képes bármit átvágni, amit egy kard át tud, de jóval nagyobb távolságra hatásos.

 

Bankai: még nem láttuk :(

Link to comment
Share on other sites

Sajnos arról nem találtam semmit... :( De helyette itt van az utolsó előtti adag:

 

Technikák

 

Először is a Vaizard-nak meg kell tanulnia előhívni magából a Hollow-ot, mely az elején csak rövid ideig lehetséges, de hosszas gyakorlás után képes lehet akár órákig is tartani ezt az állapotot. Ilyenkor szemei befeketednek, arcán megjelenik a jellegzetes Hollow maszk, mitöbb Hollow hangján beszél. Ez, így alapjában véve hatalmas löketet ad az erejének (minden téren), de még ezután is van hova fejlődni, ugyanis ebben az állapotban képes használni az olyan Hollow-technikákat, mint például a Cero.

 

Link to comment
Share on other sites

Itt jövőőőők a holnapi rész előzetesével :D

 

A holnapi rész címe: "Aizen és a Kölyök Zseni" A címmel ellentétben nagy részt nem Aizenről fog szólni, és nem is a kölyök zseniről, hanem - az előző részhez híven - Urahara és Hiyori "kiruccanását" követhetjük. Valamint többek közt találkozunk Mayuri-val, kis Byakuya-val, és - ha már a címben bennevan - egy rövidke párbeszéd idejéig Aizennel és a rejtélyes fiúcskával is. Hátttt érdekes lesz :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kis szünet után ismét jelentkezem!

 

Fuji Kujaku/Ruriro Kujaku

Használó: Ayasegawa Yumichika

 

Shikai: Különlegessége, hogy két Shikai állapota van, de az egyik inkább „álca”, minek hatására egy, pusztán erőre építő Zanpakutou-nak mutatja magát. ”Sake, Fuji Kujaku!” [virágozz, vagy talán Szaké?] – Négy sarló-alakú pengévé változik, melyek a markolatnál egymásba kapcsolódnak. „Sakikurue, Ruriro Kujaku!” – A kard elnyeri igazi formáját, mely azt jelenti, hogy pengéi indákká változnak, melyek körbefonják az ellenfelét, és lényegében elszívják annak reiatsu-ját, ezzel harcképtelenné téve őt.

 

Bankai: még nem érte el :(

Link to comment
Share on other sites

Hát ja, szívesen elnézegetnék olyan részeket ahol Byakuya még gyenge és fel lehet húzni... :D:rolleyes: :rolleyes: Na de itt is van a mai zanpakutou:

 

Nijigasumi

Használó: Ichinose Maki

 

Shikai: „Kouka hirameke!” (fényesen ragyogj) – A penge Shikai formában láthatatlan lesz. Képes manipulálni a fényt, ezáltal láthatatlanná teheti Ichinose-t, vagy megzavarhatja az ellenfelet. „Saigyoku Nijigasumi” (a szivárvány-köd gömbje) – Egy fénygömböt idéz az ellenfél köré, mely szépen lassan felemészti az alacsony reiatsu-val rendelkező ellenfeleket…

 

Bankai: nem láttuk :( és nem is fogjuk

Link to comment
Share on other sites

Jaja olvastam én is. Durva a szövege: "Megmutatom neked mi is az igazi rettegés" Szegény Ichi le lesz győzve van egy olyan érzésem :unsure: Na de váltsunk témát, itt vagyok az utolsó vaizard ismertetővel, holnaptól majd a vaizardokat hozom...

 

Hollow-technikák

 

Cero [nulla] - Egy energianyaláb, melyet különböző testrészek felől lehet indítani, pl.: kéz, száj, ujjak, stb… A legtöbb Vaizard általában a kezéből indítja, de képesek a Zanpakutou-jukból is lőni vele. Működési elvéről nem sokat tudunk, de valószínűsíthető, hogy az egyén saját erejét használja, nem pedig a környezetéből gyűjt hozzá lélekszemcséket.

 

Bala [lövedék] - Ugyan még nem láttuk, hogy Vaizard használta volna, de elképzelhető, hogy képesek rá, ugyanis lényegében a Cero egy fajtája, azzal a különbséggel, hogy sebessége jóval nagyobb, sebzése viszont sebességével arányosan csökken.

 

bleachhun.hu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...