Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

próbáld meg amikor darwinba vagy hogy lenyomod az f8-at és beírod,hogy -v -x -y cpus=1

 

jah, de a karakterek akkor megváltoznak, ha jól emlékszem akkor a sima billentyűzeten a -=ü betű.

 

Átmegyek bekapcsolom a PC-én és megnézem, mert én "gyári" MAC-et használok :D

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Ismét mint már oly megszokott problémába ütköztem

 

A problémám a következő,de elősször leírom a jelenlegi partíció felosztást

C:Win Xp NTFS

D:KALYWAY FAT32

E:CUCCOK FAT32

F:CUCCOKNTFS

 

I.FELVONÁS

Szóval eljutottam odáig,hogy a Kalyway-nek partíciót válasszak.

És itt van az első probléma.

1. Ilyenkor semmilyen partiviót nem volna szabad látnom,mégis minden partíciót lát.

2.Nembaj mondom,akkor is megyek a Disk Utility-re,és akkor a D: meghjtót át konvertálnám: MAC OS X EXTENDED (Journaled)-re,és sikerül is.

3.Mennék vissza DE MÁR NINCS OTT A D PARTÍCIÓ A KIVÁLASZTOTTAK KÖZÜL.

Emiatt fel se bírtam rakni,de nekiestem újból

 

II.Felvonás

Ugyanaz mint az első,csak nem konvertáltam át a D: meghajtót MAC OS X EXTERNAL (Journaled)-re,hanem hagytam FAT32-őn és elkezdtem telepíteni.

(Amúgy a customize menüben mindent a gépemnek megfelelőt válaszottam ki)

Telepítette is,de a telepítés megszakadt kb az 2/4-énél,és valami VOLUME 1-et írt ki.

 

Mi lehet a gond?

(Amúgy a DVD lemezt DVD Decryterrel írtam ki 4X sebességel Verbatim DVD + os-ra.)

Link to comment
Share on other sites

Ha mindent 1 vinyóra akarsz rakni, akkor az alábbiak szerint csinálj mindent, különben mindig ez lesz a hiba!

 

http://wiki.osx86.hu/index.php/Telepítési_útmutatók

 

 

A legjobb megoldás, ha veszel egy vinyót és külön felrakod rá és boot-nál majd eldöntöd melyiket akarod.

 

Manapság 8k egy 250GB vinyó...nem pénz sztem...

Link to comment
Share on other sites

AMD Athlon xp 2100+-on szerintetek mükődik?

 

Mert nekem be bootol de a darwin alatt töltés közben újraindul!

Nem tudom mi a megoldás! pls segítsetek!

 

 

A customize menüben valamit nem jól jelöltél be.

 

tényleg amikor feltettem a kalyway-t nem müködött a PS/2 billentyűzet nektek működik vagy USB-st használtok mert akkor jól jönne apple bill. és mighty mouse :D

 

nem jelölted be install előtt a ps2 keyboard and/or mouse opciót.

 

Csináltam egy telepítést és mindent fényképeztem, hamarosan majd illusztrálom.

Link to comment
Share on other sites

Ha mindent 1 vinyóra akarsz rakni, akkor az alábbiak szerint csinálj mindent, különben mindig ez lesz a hiba!

 

Az a baj,hogy hiába követném azt az utasítást is,hogyha egyszerüen ami oda le van írva nekem ponnt a fordítottja

Idézem az útmutató-ból:

Miután elérkezünk a "demo6" nevű képhez, láthatjuk, hogy a "Select Destination" üres.

Na nekem itt nem üres kapásból mutatja az összes Partíciót.

 

A jobb oldali opciókban nyomjunk egy "Erase"-t, Volume Format-ra pedig állitsuk be "Mac OS Extended (Journaled)"-nek.:

Miután sikeren átkonvertáltuk a partíciót, ezután már meg fog jelenni a listában:

 

Itt meg miután pontosan a leírások szerint átkonvertáltam,akkor visszamentem a Select Destination menübe,és az ÁTKONVERTÁLT partíció eltünt,de amik NEM VOLTAk átkonvertálva azok meg ott voltak.

 

Tehát nagyon nem értem mit csinálhattam rosszúl. :(

Link to comment
Share on other sites

Igen igy már én is jártam és egyáltalán nem értettem, hogy mi lehet az oka, valszeg a winfosos vinyó "bekever", éppen ezért rakd egy teljesen másik vinyóra, jobb ötletem nincs, vagy próbálj a hálón rákeresni a problémára, biztosan sokan vannak,akiknek win és OS X egy particiójn van.

Link to comment
Share on other sites

El se jutottam a customize menüig csak a sima karakteres felületen úraindul az egész még az apple logót sem mutatja meg!

 

Jah, akkor olvasó hiba vagy rosszul írt lemez , meg kellene próbálni egy másik olvasóban mit csinál...

 

Hát gondoltam,hogy ilyesmi problémám lessz.

Esetleg tudnál tanácsolni olyan helyeket,ahol ilyesféle problémákat csináltak meg,és magyar az oldal?

 

 

 

http://forum.osx86.hu/

 

Ha valamit kiderítettél ide is írd le, hogy a többiek is tudják mit kell tenni :)

Link to comment
Share on other sites

Rendben köszönöm az eddigi segítségeteket,föleg nekem mflex.

 

De egy valamit még megakarod kérdezni,hisz ezért kezdtem bele az egészbe.

A MAC OS-ek sokkab biztonságosabb netezésre,letöltésre mint az XP?

Esetleg a MAC OS-ek nek is kellene virús,és spyware írtó?

Link to comment
Share on other sites

Rendben köszönöm az eddigi segítségeteket,föleg nekem mflex.

 

De egy valamit még megakarod kérdezni,hisz ezért kezdtem bele az egészbe.

A MAC OS-ek sokkab biztonságosabb netezésre,letöltésre mint az XP?

Esetleg a MAC OS-ek nek is kellene virús,és spyware írtó?

 

A macen nincs vírus vannak mac a pc ellen reklámok és a PC tele van vírussal a Mac meg simán fut nem kell tartanod és nem kell program :)

Link to comment
Share on other sites

mflex hol kell ezt beállítani a CUSTOMIZe-ban ott nem láttam de lehet hogy vak vagyok,vagy install előtt valahol BIOS-ban?

 

Pontosan nem tudom, hogy hol van, de mindig ki írja alul, hogy ez éppen mire jó és ott írja is az egyiknél, hogy jelöld be, ha ps2 bill és/vagy egerd van.

 

Azt figyeld (ps2 keyboard and/or mouse)

Link to comment
Share on other sites

Hát mostmár tényleg egyre irigyebb,és elszántabb vok ebben a témában :)

 

Amúgy máris találtam nektek egy érdekes videót a youtuben ahol az XP és a MAC OS X Dualbooton telepítik NATÍVAN! De sajna nem ezzel a verzióval hanem a 10.4.4-10.4.7 verzióval asszam JAS fajta.

 

törölték

törölték

 

A macen nincs vírus vannak mac a pc ellen reklámok és a PC tele van vírussal a Mac meg simán fut nem kell tartanod és nem kell program

 

Húú hát ezt nem értem.Milyen PC?

De annyit ki szűrtem belőle hogy akkor sokkall biztonságosabb,és nem kell virusírtó progi sem,de attól függetlenül megy rá vírus,csak nem károsítja az os-t?

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Sajnos az xp-nek az se elég,mellette még jönnek a kis kártékony cuccok. :(

 

Ezért akarom ez az op-t felrakni,mert azzal legalább nem lenne ilyen gondom többé.

 

 

De amúgy már gondolom miért nem megy EGY vinyóm az XP és a MAC OS X.

 

Ha jól figyeltem,akkor azért mert a partíciók-nál is van olyan hogy PRIMARY/LOGICAL.

Ez olyasmi mint az optikai meghajtóknál a MASTER/SLAVE.

 

És ez itt a bökkenő.

Sajnos Egy vinyóm is Egy PRIMARY Partíció lehet,és a PRIMARY partíciókra lehet rakni OS-t.

És szerintem az XP-nek is és az MAC OS X-nek is PRIMARY partícióra van szüksége,de mivel csak 1 db lehet PRIMARY partíció így csak az egyiket lehet felrakni.

 

Remélem nem írtam nagy hülyeséget,de nekem ez esett le.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos az xp-nek az se elég,mellette még jönnek a kis kártékony cuccok. :(

 

Ezért akarom ez az op-t felrakni,mert azzal legalább nem lenne ilyen gondom többé.

 

 

De amúgy már gondolom miért nem megy EGY vinyóm az XP és a MAC OS X.

 

Ha jól figyeltem,akkor azért mert a partíciók-nál is van olyan hogy PRIMARY/LOGICAL.

Ez olyasmi mint az optikai meghajtóknál a MASTER/SLAVE.

 

És ez itt a bökkenő.

Sajnos Egy vinyóm is Egy PRIMARY Partíció lehet,és a PRIMARY partíciókra lehet rakni OS-t.

És szerintem az XP-nek is és az MAC OS X-nek is PRIMARY partícióra van szüksége,de mivel csak 1 db lehet PRIMARY partíció így csak az egyiket lehet felrakni.

 

Remélem nem írtam nagy hülyeséget,de nekem ez esett le.

Erre vanak kitalálva úgynevezet particio buherálo progik amivel egy vinyobol akar több primeryt lehet csinalni. :) (csak ne sokszor mert egy pár alkalomal viseli csak el a vinyo)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...