Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

Üdv. Van egy kis gond: Haverom laptopjára telepítenénk éppen a rendszert. Elolvastunk mindent. Az első gond ott kezdődik, hogy feltettük az acronis os loader-t, és már a windows se bootol be... (XP SP3). 2 unknown OS-t írt ki, és a Mac-hez még hozzá se nyúltunk. Ok, gondoltuk feltesszük... Aztán betettük a dvd-t (4X-esen lett kiírva), elkezdett tölteni, majd megállt és ott is maradt (karakteres fekete képernyő) Ezt írta ki, és itt halt szét: "Kernel version: darwin kernel version 9.2.0: sun mar 2 00: 11:08 SCT 2008; made by toh: xnu-1228/build/obj/release_i386"

 

Valakinek van ötlete, hogy mi a gond, és mit lehet tenni?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Siig sajnos nem tudom mi lehet a probléma.

Sokaknak megy, mert privátban kapom az üzeneteket, de egyeseknek nem... hmmm

 

És akkor a vinyó fizikailag sérül,javíthatatlan lesz?

Amúgy hogy tenné tönkre?

 

 

Töbször nem írom le, tedd fel egy "szűz" vinyóra és enjoy! :D

 

Üdv. Van egy kis gond: Haverom laptopjára telepítenénk éppen a rendszert. Elolvastunk mindent. Az első gond ott kezdődik, hogy feltettük az acronis os loader-t, és már a windows se bootol be... (XP SP3). 2 unknown OS-t írt ki, és a Mac-hez még hozzá se nyúltunk. Ok, gondoltuk feltesszük... Aztán betettük a dvd-t (4X-esen lett kiírva), elkezdett tölteni, majd megállt és ott is maradt (karakteres fekete képernyő) Ezt írta ki, és itt halt szét: "Kernel version: darwin kernel version 9.2.0: sun mar 2 00: 11:08 SCT 2008; made by toh: xnu-1228/build/obj/release_i386"

 

Valakinek van ötlete, hogy mi a gond, és mit lehet tenni?

 

 

Mindig azoknál van a gond akik egy particióra szeretnék rakni.

 

Szerintem nem jó ötlet.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Ki szeretném próbálni a MAC OSX-et de nem sikerül telepítenem. A Darwin elindul, betölt 3 vagy 4 dolgot aztán ujraindul a gép. Ha megpróbálom safe móban futtatni -x akkor folytatódik a betöltés kb 2 percig töltöget dolgokat aztán ismét ujraindul. Kipróbáltam már minden parancsot -v, -F, -r de semmi. Mit tegyek?

 

A gépem:

Abit NF7 V.1 alaplap (nvidia chipset)

AMD Sempron 2600+ proci

1.5G DDR 400 memória

Geforce FX5200 128 megás videókártya

Maxtor 80G ATA vinyó jelenleg NTFS fájlrendszerrel üresen

Nvidia 5.1 hangkártya

SB Live 5.1 digital hangkártya

ESI Maya44 hangkártya

TPLINK Atheros chipsetes Wifi kártya

Link to comment
Share on other sites

Mindig azoknál van a gond akik egy particióra szeretnék rakni.

 

Szerintem nem jó ötlet.

 

Ez azért fura reason, mert igazából a telepítő sem indul el... nem lehet baj, h ULTRAISOval írtuk 4xesen??:/

 

 

Most iagzából mit tudunk csinálni? a Windows-t sem akarjuk újratolni(főkeg mert ninsc CD-nk:/) és ezzel sem nagyon tudunk mit kezdeni:/

Link to comment
Share on other sites

Igen, sajnos tudom... Na, nagyjából azt meg is oldottuk... De érdekes, lehet, hogy nem támogatja az Sp3-at?

 

Na de végülis, ez mindegy... Az a helyzet, hogy fogalmunk nincs miért nem indul el egyáltalán a mac telepítője... Igazából Te vagy a szakértő ehez, tehát tényleg a vinyó miatt lenne?

Link to comment
Share on other sites

Olyan nagy szakértő nem vagyok...tudok amit tudok :)

 

Egy particióra win-nel nem raknám, csak is kizárólag külön vinyóra.

 

A boot hiba meg valszeg a bios beálításokban keresendő, valami nem tetszik a darwin-nak.

 

Az a baj, hogy ahány gép annyi féle viselkedés mód, de a kalyway-nek minden gépen jól kell futnia..nincs ennél jobban összerakott OS X.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Én vagyok a haver... Namost a gáz... Kiróbáltuk Slig gépén is és ugyanúgy halt szét, csak más módban(Ő AMD-s)... Az Acronis F.O.S-t megoldottuk... Slig szorogsan F6-olt és bebootolt a microsuck...

Módosította Gabi89
Feleslegesen ne idézz.
Link to comment
Share on other sites

Én azt nem értem, hogy a videón lévő tutorialnál a srácnak egyből bejött az apple logós szürke képernyő, és bootolt a telepítő... Nekünk meg ilyen dos, vagy inkább linuxra emlékeztető fekete képernyő mindenféle teknikai hablattyal, aztán közben jól meg is fagyott :S Csak lehet ezellen tenni már valamit, ekkora pech nincs, hogy mindkettőnk gépén szar lenne :S

Link to comment
Share on other sites

Itt vannak képek, ezeket alkottuk...

 

Első:

 

 

Írjuk... De nem akar menni 2xeresen... Valamiért 4xeresen megy a DVD decrypter cucc... Érdekes, hogy lent az infoban kissé másképp néz ki... mert azt írja, h started 2X... És 4Xeresen ír..

 

 http://kepfeltoltes.hu/view/080812/87385824n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

2: Így néz ki a letöltött cumónk, torrentel szedtük le... FIX IP-nk van... Lehetetlen lett volna lekapni...

 

 http://kepfeltoltes.hu/view/080812/szopo2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Előre is thx a véleménytet... xD

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Ki szeretném próbálni a MAC OSX-et de nem sikerül telepítenem. A Darwin elindul, betölt 3 vagy 4 dolgot aztán ujraindul a gép. Ha megpróbálom safe móban futtatni -x akkor folytatódik a betöltés kb 2 percig töltöget dolgokat aztán ismét ujraindul. Kipróbáltam már minden parancsot -v, -F, -r de semmi. Mit tegyek?

 

Sziasztok! Ugyanez a problémám nekem is! Ha tudtok segítsetek!

 

Az én gépem:

 

AMD Sempron 2600+ proci

Radeon 9550, 256MB videokari

80Gb ExcelStor J880 + 200 Gb Samsung SP2014N vinyo

2 * 512MB Kingstone DDR 400 RAM

ECS 760 GX-M alaplap

Realtek ALC655 Hangkari

 

Hibaüzenetet nem ad, csak restartol!

 

Előre is köszi aki segít!

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Ugyanez a problémám nekem is! Ha tudtok segítsetek!

 

Az én gépem:

 

AMD Sempron 2600+ proci

Radeon 9550, 256MB videokari

80Gb ExcelStor J880 + 200 Gb Samsung SP2014N vinyo

2 * 512MB Kingstone DDR 400 RAM

ECS 760 GX-M alaplap

Realtek ALC655 Hangkari

 

Hibaüzenetet nem ad, csak restartol!

 

Előre is köszi aki segít!

 

A restart előtt nekem ad hibaüzenetet csak nagyon gyorsan eltünik. Annyit tudtam elolvasni hogy: EFI és utánna még van valami. Ezt a telepítőt kipróbáltam Inteles gépen is és ugyan ez a jelenség. Tipp valakinek?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Én feltettem egy külön vinyóra,fel is ment szép simán a telepítés, az újraindulás után ott az alma logo,alatta forog a szürke kis "napsugár",de tovább semmi :-( Hallott már valaki ilyesmit? Előre is köszi a tippeket...

 

Hi

majd nem ugyan az a problémánk csak nekem az apple logó be se jön!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szerintetek erre a gépre érdemes felrakni etz az OP rendszert? Elég neki ez a teljesítmény?

Gép:

-Abit BD7II-RAID alaplap

-1,7Ghz Celeron proci

-1GB Ram

-nVidia 6600 256 MB

-80Gb Maxtor IDE winchester

-USB egér

-PS/2 bill

 

Éppenséggel már letöltöttem, ki is írtam IMG Burn-nel.... de mikor berakom és elkezdeném bootoltatni, betölt 4-5 dolgot és bumm... gép restart. Látom mások küzködnek ilyen gondokkal. A vinyó most 2 pertícióra van osztva. Amire telepíteném az OSX-et az 15 GB-os... A másik NTFS-en van és vannak rajta adatok... Ez szerintetek gond? Próbáljam meg ugy hogy Csont üres a vinyó?

 

A válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv.: DonBibi

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szerintetek erre a gépre érdemes felrakni etz az OP rendszert? Elég neki ez a teljesítmény?

Gép:

-Abit BD7II-RAID alaplap

-1,7Ghz Celeron proci

-1GB Ram

-nVidia 6600 256 MB

-80Gb Maxtor IDE winchester

-USB egér

-PS/2 bill

 

Éppenséggel már letöltöttem, ki is írtam IMG Burn-nel.... de mikor berakom és elkezdeném bootoltatni, betölt 4-5 dolgot és bumm... gép restart. Látom mások küzködnek ilyen gondokkal. A vinyó most 2 pertícióra van osztva. Amire telepíteném az OSX-et az 15 GB-os... A másik NTFS-en van és vannak rajta adatok... Ez szerintetek gond? Próbáljam meg ugy hogy Csont üres a vinyó?

 

A válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv.: DonBibi

 

Helo! Csont üres vinyóval is restartol, már próbáltam, ugyh ne gyilkold le egyelőre az adatokat! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szerintetek erre a gépre érdemes felrakni etz az OP rendszert? Elég neki ez a teljesítmény?

Gép:

-Abit BD7II-RAID alaplap

-1,7Ghz Celeron proci

-1GB Ram

-nVidia 6600 256 MB

-80Gb Maxtor IDE winchester

-USB egér

-PS/2 bill

 

Éppenséggel már letöltöttem, ki is írtam IMG Burn-nel.... de mikor berakom és elkezdeném bootoltatni, betölt 4-5 dolgot és bumm... gép restart. Látom mások küzködnek ilyen gondokkal. A vinyó most 2 pertícióra van osztva. Amire telepíteném az OSX-et az 15 GB-os... A másik NTFS-en van és vannak rajta adatok... Ez szerintetek gond? Próbáljam meg ugy hogy Csont üres a vinyó?

 

A válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv.: DonBibi

 

Ezt már nagyon sokan írták meg kéne nézni a többi commentnél is,hogy lehet hogy valami karcsú,vagy a BIOS-ban (ha van floppy) azt iktasd ki kapcsold be a USB legacy-t de lehet hogy a videokártya karcsú vagy újra ki kéne írni a DVD-t ezt pontosan nem tudom sajna..

 

Link to comment
Share on other sites

Helo! Csont üres vinyóval is restartol, már próbáltam, ugyh ne gyilkold le egyelőre az adatokat! :lol:

 

Nekem is üres és restartol. Üres FAT32-vel próbáltátok már? Nekem NTFS és nem tudom megformázni FAT32-re Vista alatt nem megy PQ Magic-em. Próbálja már ki valaki így és írja le, hogy mi történt.

Link to comment
Share on other sites

De am szerintetek elbírná a vasam vagy inkább hagyjak fel vele?

 

nem biztos hogy azzal van a gond mert a hackintoshban a pláne az,hogy gyenge vassal is fut de lehet hogy neked meg kéne próbálni egy másik fajtát az OSX86-ből de a Kalyway a legjobb kár hogy nem működik neked de van még sok : iAtkos (intelre) Kalyway 10.5.1 (intel) Zephyroth (AMD) Keress rá a google-n biztos sokat kihoz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...