Jump to content
PirateClub.hu

Javítja a lányok matematikai teljesítményét az egyenlő bánásmód


WuuWuu
 Share

Recommended Posts

Ugyanolyan jól teljesítenek az iskolában matematikából a lányok, mint a fiúk azokban az országokban, ahol nagyobb figyelmet fordítanak a nemek közti egyenlő bánásmódra - írta a Science című amerikai tudományos magazin egy firenzei kutatás eredményeire hivatkozva.

 

Luigi Guiso, a Firenzei Európai Egyetem kutatója vizsgálódása során összevetette a 2003-as PISA-felmérések eredményeit azokkal az indexekkel, amelyek az egyes országokban a férfiak és a nők közti egyenlő bánásmód érvényesülését tükrözik.

 

A 15-16 éves diákok tudásszintjét mérő PISA-felmérések általában azt mutatják, hogy a lányok jobban teljesítenek a szövegértés terén, mint a fiúk, és a fiúk pedig eredményesebbek a matematikai feladatokban, mint a lányok.

 

Guiso kutatási eredményei szerint Norvégiában, Svédországban és Izlandon, ahol jobban érvényesül a nemek közti egyenlőség, jelentősen kisebb volt a különbség a fiúk és a lányok között a matematikai teljesítményben, sőt előfordult, hogy egyáltalán nem is volt különbség. Ezzel szemben Törökországban és Olaszországban, ahol sokkal kevésbé fontos szempont a nőkkel szembeni egyenlő bánásmód, a lányok előnye a megszokottnál is nagyobb volt a szövegértési feladatok terén, és rosszabb eredményt értek el a

matematikai tudást mérő feladatokban.

 

A kutatás meghökkentő eredményét az MTI osztotta meg velünk.

Link to comment
Share on other sites

Úgy néz ki, hogy én titokban lány vagyok. biggrin.gif A szövegértés nekem is sokkal könyebb, mint a matek. Egy apró érdekesség a hírben: "PISA-felmérések". Ez elmosolyogtatott smile.gif

 

Csak úgy általánosságban,

A lányok többségénél a jobb agyfélteke fejlettebb,

Mig a fiúknál ált. a bal agyfélteke fejlettebb.

 

 

A Bal oldal, a matek, nyelvtan, és memória optimalizálásárért felel.

Míg a jobb a mozgás, zene, művészet és térérzékelésért felel.

 

Ha ez az egyensúly felborul akkor beszélünk "egyéniségekről"

 

 

A balok, jobban tanulnak, apránként tanulnak, de kicsit agyilag rövidek,

a jobb diszgráfiás, figyelemzavaros és sokkal jobb rálátása van a nagyobb dolgok halmazára.

És ELVILEG ez hatást gyakorol az ember szexuális hovatartózására is (inteligensebben nem tudom megfogalmazni)

 

Tehát a Jobbos Fiúk hajlamosabbak a homokozásra,figyelemzavarra, ocsmány irásképre, de sokkal találékonyabbak és művésziebbek.

Pl. Freddy Mercury

 

A Balos lányok meg általában azok,akik mindenkit lealáznak a tanulásban,

de senki se várhatja tőlik, hogy valami forradalmiat alkossanak.

Pl. Stréber

 

Szerk: A jobbos fiúk nem minden esetben hajlamosak a buzulásra, csak a nagyon szélsőségesen esetek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...