Jump to content
PirateClub.hu

Diesel vagy benzines


Daniels
 Share

Benzines vagy Diesel  

67 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. melyik jobb

    • Benzines
      44
    • Diesel
      31


Recommended Posts

ez most igy picit találós kérdés... :)

 

ha magát az autózást, a motorhangot, a teljesítményt, a gyorsulást nézem, akkor benzines.

 

de én dieselre szavaztam, mert az gazdaságosabb.

 

eddig még sose volt 12 évnél fiatalabb autónk, de volt diesel és benzines is.

 

most egy 1.9es citroen bx dieselünk van, 4,5 literes kajálással.

ez nekem nagyon szimpi, tehát a szavazatom: diesel :P

Link to comment
Share on other sites

dieselek szervizigényesek?????????? :o

 

én ugy tudtam h azok birják jobban :D

 

az összes autószerelő szerint (beleértve fatert) azt mondja tapasztalatai alapján h 3x-4x többet tudd megtenni a diesel szerviz nélkül mint a benzines

 

mi kocsink 400ezer km-t tett meg (elöttünk csak ismerősé volt) és a motorhoz még az életben nem kell nyúlni, vagy az adagolóhoz :D

és nem a mienk az egyetlen ilyen járgány :)

 

viszont tény: ha vmi tönkrmegy és cserélni kell, rámegy kéthavi fizetésed :(

Link to comment
Share on other sites

Benzines, és haveréknak is citroen Bx ük van, és állandóan a szervizben van! Mondjuk ettől függetlenül a a benzinre szavazok. Hang, teljesítmény( igaz már kicsit a különbség, vagy nincs is). Na meg a benzin bár olcsóbb is, és ha jól tudom nem is szennyez annyira a benzin. Talán ennyi indok elég.

Link to comment
Share on other sites

Inkább a benzines mert azok nem annyira szervízigényesek mint a dizelek!meg elég drága az alkatrész a dieseles autoknál!

 

Ez egy kicsit hülyeség! :P Egyáltalán nem szervízigényesek! Sokkal többet kibír, mint egy benzines! Szted a Dakaron miért favorizálják jobban a dízeleket? Mindent kibír, és gyorsabb!

Én a dízelre zavaztam, mert: kevesebbet fogyaszt, gazdaságosabb, iszonyú nagy nyomatéka van, jobban gyorsul, mindegyikben van turbó, mindig hallod a turbó hangját, és a benzines jobban szennyezi a környezetet!

Ztamás: pl egy benzinesnek az emissziója kb 160 gramm, a dízelé kb 120 gramm

 

dízel hátránya, hogy drágább, mint a benzines, többe kerül az üzemanyag!

 

Nekünk egy Peugeot 406 1.9 TD van, és nagyon bírja a strapát!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

de én dieselre szavaztam, mert az gazdaságosabb.

Főleg hogy a gázolaj drágább már a benzinnél! :P

 

Mindent kibír, és gyorsabb!

a benzines jobban szennyezi a környezetet!

dízel hátránya, hogy drágább, mint a benzines, többe kerül az üzemanyag!

 

Ezt mondtam! :D és gyorsabb? :o inkább nyomatékosabb :P nem összekeverendő.

 

Nemtom akkor csak én szoktam látni büdös sz*ros autókat amik fekete füstöt hagynak maguk után! :lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Benzin... már csak motorhang alapján is. nekem a dízelről a Ford Transitok meg ilyenek ugranak be, az alá jó, de én soha nem vennék dízelmotoros autót... majd esetleg metanolosat ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Főleg hogy a gázolaj drágább már a benzinnél! :P

főleg, hogy kevesebbet is fogyaszt abból a drágábból..

 

Nemtom akkor csak én szoktam látni büdös sz*ros autókat amik fekete füstöt hagynak maguk után! :lol:;)

ne a mai benzinesekhez hasonlítsd a 20 éve használt dieseleket..

trabant is füstöl ennyi erővel..

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

 

Főleg hogy a gázolaj drágább már a benzinnél! :P

 

 

 

Ezt mondtam! :D és gyorsabb? :o inkább nyomatékosabb :P nem összekeverendő.

 

Nemtom akkor csak én szoktam látni büdös sz*ros autókat amik fekete füstöt hagynak maguk után! :lol:;)

 

 

Akkor nézd meg a Dakaros Mitsubishit, ami benzines, és nézd meg a VW Roureget, ami dízeles! Egyenesben úgy elhúzott a dízeles VW, hogy az nem igaz!

Nem tom, lehet, hogy te a 80-as években élsz, mert a mostani dízelek egyáltalán nem fstölnek!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem mindkettő ugyanolyan jó. Úgyhogy mindkettőre szavaztam.

Sportautónak inkább benzines motort adnék, teherautóknak meg diesel motort (a hangja miatt mindkettőnél).

Dieselnek előnye, hogy nagy a nyomatéka és nehezebben fullad le a motor.

 

Ja, igen: A dieselt már csak azért is kedvelem, mert életemben először egy Aro-t vezettem az udvarban (faterom autószerelő és megtanította hogyan kell ki-be járni a garázsba stb.; azóta én vezetek az udvarban :)) és egyszer sem fullasztottam le a motort. Ezután a harmadik autó amit vezettem az udvarban az egy Lada Samara volt, benzines és elsőre sikerült lefullasztanom a motort (de többször már nem sikerült lefullasztani :)).

Link to comment
Share on other sites

Hát igen! Össze se lehet hasonlítani egy 2,0-ás benzinest, egy 2,0-ás turbódízellel! A lórejeük majdem azonos, de a dízel nyomatéka....huuuu !

 

Én még régen azt hallottam hogy a benzines jobb és erősebb motor

 

Akkor te sztem rosszul hallotad!

Pl: a Peugeot V6-os benzinese csak a lóerőben jobb a V6-os biturbódízelnél! Az összes többibe a dízel a nyerő! Nyomaték, gyorsulás, fogyasztás, rugalmasság, súly, és még sorolhatnám! A V6-os benzines 215 lóvas, 290 nyomatékkal, míg a V6-os biturbós dízel 205 lovas és 440 (!) nyomatékú!

 

Persze a benzinesek is jók, de én a dízeleket jobban szeretem! Imádom, amikor a dízelekben fütyül a turbó! :D Ugye, ez nem mindegyik benzines motor adja meg ezt a hangot!

Link to comment
Share on other sites

Akkor nézd meg a Dakaros Mitsubishit, ami benzines, és nézd meg a VW Roureget, ami dízeles! Egyenesben úgy elhúzott a dízeles VW, hogy az nem igaz!

Nem tom, lehet, hogy te a 80-as években élsz, mert a mostani dízelek egyáltalán nem fstölnek!

Akkor nemtom ki szokta mondani, h fúj ezek a büdös sz*ros volkszvágen dizelek hogy füstölnek meg milyen sz*rok

 

Dieselnek előnye, hogy nagy a nyomatéka és nehezebben fullad le a motor.

 

Ja, igen: A dieselt már csak azért is kedvelem, mert életemben először egy Aro-t vezettem az udvarban (faterom autószerelő és megtanította hogyan kell ki-be járni a garázsba stb.; azóta én vezetek az udvarban :)) és egyszer sem fullasztottam le a motort. Ezután a harmadik autó amit vezettem az udvarban az egy Lada Samara volt, benzines és elsőre sikerült lefullasztanom a motort (de többször már nem sikerült lefullasztani :)).

 

Mindez nem jelenti azt hogy a dizel autók nehezebben fulladnak le.Bocs, denekem pont az ellenkezőjét mondják hogyha egy dizelnek állóhelyzetben odalépsz könnyen lefullad.

 

 

 

Félreértés megint ne essék, nem azért hoztam létre ezt a topikot, hogy favorizáljam az egyiket, csupán Kiváncsiságból!

Link to comment
Share on other sites

"mondják"...

hidd el egy diesel, sőt még egy turbo diesel is nehezebben fullad le, mint bármelyik benzines.. és itt tapasztalatról van szó, nem csak úgy mondták.. persze a sofőrön múlik leginkább. (láttam én már olyat, aki egy diesel autóval sem volt képes rendesen elindulni..)

Link to comment
Share on other sites

Persze, most is vannak olyan dízelek, ami mostani technológia szerint készült, és azis füstöl egy picit, de nagyon minimálisat! Főleg, hogy már majdnem mindegyik dízelbe van koromszűrő, így tényleg minimális füst jön ki! A Folkszvágenek meg szeretik NEM használni a koromszűrőt, max feláron, nagyon drágán lehet venni hozzá! Ezért látni olyan sok VW-t füstölögni! De végre a VW is rájött, hogy jobb a Common-rail dízelek, szal ezek már jobbak!

Link to comment
Share on other sites

Diesel-re szavaztam mert az gazdasagosabb, de a benzin az "erosebb"

mind2nek van elonye meg hatranya ... ;)

 

Pontosan! Nincs olyan, hogy melyik a jobb! Mindkettő motorfajta ugyanolyan jó, megvan mindkettőnek az előnyei/hátrányai! Itt csak az dönt, hogy ki melyiket favorizálja! Én a dízelt!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...