Jump to content
PirateClub.hu

A mágikus gömb


Rathel
 Share

Recommended Posts

Először is gondolj egy kétjegyű számra.

Add össze a számjegyeinek összegét.

Vond ki a számjegyeinek összegét,a kétjegyű számból.

Keresd meg a táblázatban a számát és a jelet.

És kattints a gömbre.

Ja és ne felejtsd el becsukni a szádat! :D

 

http://www.messe-ideen.de/upload/magische-zauberkugel.swf

Link to comment
Share on other sites

AZT A ROHADT ********************************************************

ILYEN NINCS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

öcsém ezt nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!!!

ez nagyon állatt!!!!! ezt mégis h. a f***-ba????

jaaaaaaaaaaaaaajjjj

ez baróóó

Link to comment
Share on other sites

Kíváncsi valaki rá, hogy ez hogyan is működik? A megoldást elmondom! :)

Nézzük a számokat! :P

 

99;98;97;96;95;94;93;92;91;90 Jele ugyanaz Például: virág (de ez minden körben változó)

89;88;87;86;85;84;83;82;81;80 Jele ugyanaz Például: virág (de ez minden körben változó)

79;78;77;76;75;74;73;72;71;70 Jele ugyanaz Például: virág (de ez minden körben változó)

 

És ezt így folytathatnám egészen 10-ig! Szóval az a lényeg, hogyha megnézitek, akár a 97-et akár a 85-öt akár 43-at akármit ha abban a körben a gép a virágot sorsolta ki, hogy mutatni fogja, te akármelyik számot választod ugyanaz a jel fog kijönni! Szóval te nemtudsz olyan számot választani, hogy ne az jöjjön ki amit ő akart! Ennek oka, hogy minden 9-edik számnak a jele ugyanaz! Próbáltam nagyon érthetően megfogalmazni! :) További szép napot remélem, hogy mindenki megértette, hogy hogyan is működik ez a szerkezet, ha megmutatjátok nekem a Copperfieldeset azt is megfejtem! :) Jah és please ne kérdezzétek, hogy hány éves vagyok, mert nagyon nagyon fiatal vagyok! :)

 

Ui.: Szal még érthetőbben úgy van, hogy akármelyik számot választod vagy a 81, 72, 63, 54, 45, 36, 27, 18, vagy 9 számok jönnek ki melyeknek jele ugyanaz, nézzünk pár példát:

 

98 9+8=17 98-17=81

23 2+3=5 23-5=18

25 2+5=7 25-7=18

83 8+3=11 83-11=72

 

Az összes számot véletlenszerűen válaszottam de ti is kipróbálhatjátok akármilyen számmal és a fentebb említett számok között lessz a végeredmény! :P

 

Pénzgyűjtés :rolleyes: : Keressetek egy tudatlan emberkét és fogadjatok vele minél nagyobb összegben, hogy a progi ki fogja találni, hogy ő mire gondolt! :P Akárt többször is próbálkozhat, hiszen úgyis mindig elfogja találni csak az összeg minél nagyobb legyen! :P Nah további jó pénzkeresést! :lol: Várom a Copperfieldeset! :)

Link to comment
Share on other sites

Ebben szinte semmi illuzió sincsen, hiszen mindig ugyanazokat a kártyákat adja ki és ugyanaz is a vége, vagyis így van:

 

Választani lehet:

 

Piros K

Fekete J

Fekete K

Piros Q

Fekete Q

Piros J

 

közül.

 

A végén ezeket adja ki:

 

Piros Q

Fekete K

Piros J

Fekete Q

Piros K

 

Mindegyik körben pontosan így van ahogy felsoroltam, ugyanilyen sorrendben, vagyis folyton csak a Fekete J tűnik el, szóval ez nem olyan izgalmas mint az előző! :(

Link to comment
Share on other sites

elég egyszerű pedig

kétjegyű szám, számjegyei x és y

a szám felirható 10x+y

ki kell vonni a számjegyek összegét, ami ugyebár x+y,

tehát 10x+y-(x+y)=9x

a végén tehát azt kaptuk, hogy a művelet során az eredmény mindig 9-nek a töbszöröse lesz, és ha megnézzük a szimbólumokat, akkor ezeknél a számoknál ugyanaz található, igy már érthető miért is "találja ki" mindig :P

 

na ez nem hosszú magyarázat, és remélem érthető is :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...