Jump to content
PirateClub.hu

Alaplap és memória kérdés


Recommended Posts

Na szóval lassan-lassan veszek egy új gépet.

 

 

Ideág itt tartok:

 

 

MSI NX8800GT-T2D512E 512MB PCIe

Intel Core2 Duo E6750 2.66GHz LGA775 1333 4M

500Gb Samsung SATA 16Mb HD501LJ

 

Ehhez milyen alaplapot ajánlatok?

 

És melyiket a 3 ram közül?

DDR2 2048Mb 800MHz Kingston Kit of 2 (2x1024Mb) CL5 KVR800D2N5K2/2G vagy DDR2 2048Mb 800MHz CorsAir Twin2X Kit of 2 (2x1024Mb) CL5 vagy DDR2 2048Mb 800MHz Geil Ultra Kit of 2 (2x1024Mb)

 

Az áruk nagyjából megegyezik, a kongston kicsit olcsóbb.

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Alaplapnak egy Gigabyte GA-P35-DS3 (lehet drágábbat is, ez pénztől függ).

Memória szintén pénz kérdése. A Kingston csak a HyperX-ekre rak hűtést, úgyhogy ezen nincs (tuninghoz pedig nem lenne hülyeség). A Corsair és a Geil közül én az előbbit venném, a Geil minimálisan olcsóbb, de a Corsair nem melegszik annyira (azért egy ilyen kaliberű géphez illene a CL4-es memória :)).

Link to comment
Share on other sites

RAMból és a Corsairt ajánlom, a kingstonról vannak negatív tapasztalataim, a geilről pedig jókat mondanak...

 

lapból alapvetően P35-ös vagy X38-as lapot érdemes venni, asus vagy gigabyte kiszerelésben :)

konkrétat azért nem írok, mert nem mondtad, mennyi zsé van rá, amúgy 20k-tól 70k-ig van variáció :D

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Én, ha lehet az MSI VGA-ról lebeszélnélek. Alaplapból a pénztárcádhoz mérten Gigabyte P31, P35 vagy X38 chipset-est. Abban az estben, ha csak ezen memóriák közül kell választani, akkor a CorsAir. Ez az én saját véleményem, és nem egy objektív meghatározása annak, hogy mi a legjobb !

 

Szerk:

 

Úgy látszik, hogy az utolsó mondatomat nem kellett volna odaírnom, nézve az előttem tett hozzászólásokat.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszi a gyors válaszokat.

Akkor CorsAir és P35-DS3 lesz. Asus alaplapom már romlott el, úgy hogy nem is volt húzva a gépem.

Most ki kell próbálnom a Gigabyte-ot is. :)

 

Ui: Dadus! Jó, hogy odaírtad. Mindenkinek a véleményére kiváncsi vagyok. :)

Link to comment
Share on other sites

A Gigabyte-al semmi gond, ha ilyen lapot veszel, ajálom ezt az oldalt:

http://gorneck23.extra.hu/GigabyteP35.html

 

Viszont ha nem tuningol felesleges a Corsair, ahogy nézegettem az utóbbi időben az árlistákat , 2x1GB Corsair XMS2 memória CL4-es(!) 17E forint környékén mozog, míg a GEIL CL4-es moduljait már 12-13E forintért is be lehet szerezni. A GEIL-nek egy kicsit több kraft kell ha tuningolni akarod. Itt találsz egy tesztet:

http://www.hwt.hu/cikkek/cikk/a-data_corsair_geil_kingmax.html

Link to comment
Share on other sites

Köszi a honlapot!

 

A tuningolást ki fogom próbálni, szóval sztem ez lesz DDR2 2048Mb 800MHz CorsAir Twin2X Kit of 2 (2x1024Mb) CL5 . Ezt be tudom szerezni 11.500-ért.

Amúgy vehetnék 2db DDR2 1024Mb 800MHz Kingmax-ot is, de a Kingmax nem a legjobb gyártó. Bár a mostani gépemben 3 éve van kingmax RAM és eddig semmi baja. Szóval nekem nincs a Kingmax-ról rossz véleményen, de másik topicban nem nagyon ajánlottátok.

Egy ilyen: DDR2 1024Mb 800MHz Kingmax 3.600 lenne. Szóval jóval olcsóbb.

Link to comment
Share on other sites

Mindjárt fél éjfél, kicsit már fáradt vagyok. Ha csak 1.5k a külömbség, akkor még jó, hogy a CL4-est veszem meg. Csak nem figyeltem... Add meg a linket lécci, ahol 13k-ért láttad a CL 4-est.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Ennyiért nem tudom hol láthatott CL4-es RAM-oket :)

Viszont tényleg gyorsabbak, én is most vettem egy hasonló gépet és tuningnál jól jön a CL4-es időzítés, bár én most 5-ösön használom mert ezen az órajelen már nem volt teljesen stabil CL4-ben. Egyébként a Corsair-ből is ki lehet fogni hibást, én eddig 2szer vettem Corsair ramokat, a régi géphez 2*512 MB-os Value Select DDR1 es RAM-okat, jó pár éve és abból az első KIT-ből az egyik modul hibás volt. Most a XMS2-es 800MHz-es Corsair-ekkel ugyan ez volt. De még minding az egyik leg megbízhatóbb márka (én meg úgyis minding mindenből kifogom a gyári hibásat).

Link to comment
Share on other sites

itt pl:

http://www.argep.hu/main.asp?suche=2GB+Geil&sort=preis

amúgy látom van 1 kis félreértés, Psion GeIL CL4 ről beszél... :) , a Corsair ilyen ramja 18k

 

 

Módosította Silverr
Tilos a direkt link,code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

a GeIL olcsóbb..., viszont épp ezért sokon nincs hűtés és kevésbé húzható...

 

 

Van rajt hűtés (szép narancssárga), de így jobban belgondolva szerintem neked sokkal jobban megéri a Corsair... vásárlásra fel! :lol:

 

Itt lehet rendelni (12 960 Ft):

http://www.ipon.hu/?product_id=9631

Itt pedig megvásárolni (~11 800 Ft):

http://www.ready.hu/

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...