Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
green

Megdőlt a sebességi világrekord

Recommended Posts

Megdőlt a sebességi világrekord

A Koenigsegg CCR mostantól hivatalosan is a világ leggyorsabb szériaautója. A Svédországban készülő, több mint 800 lóerős sportautó a nardói oválpályán mintegy 388 km/órával száguldott, ezzel a teljesítménnyel pedig letaszította a trónról az eddigi első McLaren F1-et.

user posted image

A Koneigsegg CCR lett hivatalosan a világ leggyorsabb szériaautója. A kis svéd manufaktúra terméke ugyanis az olasz Nardo-ban lévő versenypályán 388 km/órával száguldott, megelőzve ezzel az eddigi első McLaren F1-et, ami """csak""" 386,4 km/h-ra volt képes. Ez a nem kis teljesítmény egy több mint 800 lóerős autótól származik, melynek építésekor javarészt alumíniumot és karbont használtak fel. Az impozáns teljesítményt egyébként egy 4.7 literes V8-as Ford motorból csalogatják elő, amire persze egy turbófeltöltő is kerül. A hátsókerékhajtású CCR így a 100 km/órát álló helyzetből alig 3 másodperc alatt éri el, a végsebessége pedig a cég igazgatója szerint több is lehetett volna, ha egyenes, nem pedig ovális a pálya.

Narbóban egyébként a bő 12 kilométernyi hosszú oválpályán rendszeresen mérik az európai sportautók végsebességét, így vannak adatok a konkurenciáról is. A Ferrari Enzo 355, a Porsche Carrera GT 334, a McLaren-Mercedes SLR 334, a Lamborghini Murciélago pedig 330 km/óránál adta fel a küzdelmet a légellenállás ellen.

Fél milla, asszem, annyit fizetek én is :D:D:D

ti is? blink.gif

Igen smile.gif Egészpontosan 567631Ft-ot még ugy 20 évig biggrin.gifbiggrin.gif

Maradok a Favoritnál

nem okoskodom... hisz totyogónak tituláltok, de azóta már van Bugatti Veyron... smile.gif 400km/h nagynehezen összehozták, h kibírja... úgytudom. dry.gif

öhm... okoskodás volt... sorry, már másik topicban van a veyron... huh.gif

nem szóltam rolleyes.gif

Kettő áll a garázsban 3 meg a ház elött,BOCS!A bugattival meg ganyézni járok! mml.gifw00t.gifbeach.gifbeach.gifbeach.gif

Szedjétek le a world racinget és rakjátok be a kocsit! az én rekordom 400 körül van:D

5-t veszek 5-t smile.gif)

amúgy közútra tökéletesen alkalmatlan biggrin.gifD

Én maradok a 1000LE-ös Subarunál

megnyerem a lottót veszek egyet mindenkinek, plus csinálunk egy GIGACENTER-autót, olyant mint a bajleverőkben :DDD csak kicsit jobban feltuningoljuk, neon, minden, hogy full jó legyen, és járjuk az országot majd happy.giflaugh.giflaugh.gif

amúgy télleg nemgyenge ez a szekér laugh.giflaugh.gif

Jóestét minden Koenigsegg hívőnek, tényleg nem rossz egy évente kb. 8-9 autót gyártó kis cégtől, csak az árától kiráz a hideg :(

Amugy nemsokára kijön a Koenigsegg CCX és azt már most 395 fölött jósolják :D:D

A Bugattisok meg csak vakargatyyák a fejüket :D

Kurta, milyen 1000 lóerős SUBARU??????

A márka név nem az iagzi :D de gyors szekér lehet az biztos. De nem tudom hogy az aki megvesz egy ilyet az a sivatagokon kívül hol nyomhatja neki ? hát hát

jóh lehet ho jó verda..de 1 toyota supra twinturbo (1000-2000lóerő) bármikor odaveri...

Veszek egy Bugatti Veyront rárakatok a motorra 2 db turbó + intercoolert + compresszort és bármit lenyomok. Csak bírjam majd a gyorsulását! Toyota Supra Twinturbo 1000-2000 LE?????

én egy evo 10-et felnyomok nagyon azt ugy ott hagyom :P

Régebben hallottam egy bugattiról, ami ment 400zal...

és 6 litert fogyaszott... :o

....percenként... :D

bugatti veyron 406 ot tolt top gear ben is bent volt amúgy meg ezeket a kocsikat nem szimpla használatra tervezték hanem rekordokra.

5 éves hírre válaszoltál :) ne csodálkozz xD