Jump to content
PirateClub.hu

Márkás ram modulok!


Recommended Posts

Na az a kerdesem, hogy megeri-e kb 20000 ft-al tobbet kiadni egy RAMert, csak azert mert mas a markaja ( en biztos ennyit nem adok ki )???

Egy DDR2 800 1 Gb RAM ot szeretnek venni!! En Kingmaxot valasztanek, ti mit javasoltok????

Singel vagy Dual chanel, milyen marka, stb...

Link to comment
Share on other sites

geil... hmmm fini párosított kitben haverom a 400 DDR moduljait (a kis miller :D) 515 MHz-ig húzta... szal nem rossz...

a corsair DDR 800 modulok meg gond nélkül bírják a 900-at szal számít.... a kingston meg .... nem ez a fő fejelesztési területe... inkább nagy cégek beszállítója (legalábbis én így tudom).... amellett meg dhrággha :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

az a plusz 20000 Ft általában a márkát, a garit, az időzítéseket és a tuningolhatóságot takarja. ez persze nem jelenti azt hogy nem lesz jó a választott kingmax ram (sőt). ha összesen szeretnél 1gigányi ramot akkor valóban jobb választás lenne 2db 512-es modul dual módban, valamint érdemes a jövőre is gondolni, mivel pl egy windos vista eléggé szívja a fogát ha "csak" 1 giga ram táplálja, viszont ramokat párban érdemes használni (azonos márka, időzítések stb.) szóval jól tervezd el hogy ezt a frissítést.

még annyit hogy egy 667MHz-es rammal is jól (és persze olcsóbban) járnál

Link to comment
Share on other sites

geil... hmmm fini párosított kitben haverom a 400 DDR moduljait (a kis miller :D) 515 MHz-ig húzta... szal nem rossz...

a corsair DDR 800 modulok meg gond nélkül bírják a 900-at szal számít.... a kingston meg .... nem ez a f? fejelesztési területe... inkább nagy cégek beszállítója (legalábbis én így tudom).... amellett meg dhrággha :D

 

A 667-es corsair ramok szépen elmennek 800-on, a 800-asok meg 1000 felett is, persze 2.0-2.1V-al. Kingmax, ami elég jó és megfizethet? még DDR2-ben, szal ideális kompromisszum. Geil-t nem nagyon ismerem, mert AM2-nem nagyon szereti. Furcsa, hogy DDR2-ben a Kingston nagyon ritka, és gondolom ezért is drága.

 

A vistával szerintem meg ne nagyon számoljatok, mert borzalom, és fene tudja mire lesz bel?le valami, nomeg mi lesz bel?le..., de ennek nyugodtan lehetne külön topicot nyitni :)

Link to comment
Share on other sites

Csak mert az AM2 eléggé érzékeny a ramokra, és sokaknak nem volt kompatibilis a Geil (főleg x2-eseknél), de ez persze nem szentírás, csak tapasztalatok, de itt vagy Te a példa, hogy mükszik. Milyen procival, milyen lappal, milyen órajelen és időzítésekkel hajtod?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szerintem 512-őt vegyél bele, és akkor menni fog dualban, 1.5 GB az nem túl jó választás, vagy 2x512 vagy 2x1 GB. Ha csak 512-est veszel, akkor értelemszerűen ugyanolyat, mint amelyik már benne van. Vagy eladod a jelenlegi 512-est és veszel 2 db 1GB-ost.

Link to comment
Share on other sites

ok valószínűleg 2 512 est veszek,mert ami most a gépben van az elég régi:P 200 mhz es ddr sdram:D

a king max ami itt fentebb van, az megéri? mert keresgetem helyeken, van ahol 7k de van ahol 11k :rolleyes:

egy biztos helyet tudtok mondani ahol max 8 k ba kerül?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Bennem is felmerült egy kérdés: Jelenleg 2x256 MB 400 MHz-es Siemens DDR RAM-okkal rendelkezek (3.0-3-3-8@200MHz) az Everest szerint, dual-ban. Érdemes-e vennem bele 2x512 MB memóriát és azokat is dualba tenni, így lenne 1,5 GB vagy a 2x256-ot vegyem ki és legyen 1GB? Szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

ez csak találgatás féle lenne, hogy elmennének-e a modulok egymással rendesem,

szal nem tudom, nem jósolok, mert nem tudni.

A 2x 512 Mb- s biztos elmenne egymás mellett!

 

Alaplap függő a memória modul is, hogy melyikkel

megy jól az alaplapod, melyiket nem szereti.

Az alaplap gyártója honlapjára kiszokták tenni ezt az információt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hy all

1 Gb memóriát akkarok összesen a gépembe. Most 2 db. 256 Mb-os PQI 400 Mhz-es van benne. Az alaplapom Abit AN7 (info: 3x184 tűs DIMM hely, 3x non-ECC DDR 266/333 (maximum 3GB memória) vagy 2x non-ECC DDR 400 (maximum 2GB memória)). Szerintetek ,hogy csináljak egy gigást? Kb. 9-10 e. forintott akarok rá költenni. Az úgy jó ha veszek egy 512 Mb-os nemtom milyen márkájú 333Mhz-est,vagy adjam el és vegyek kettő 512-est 400 mhz-est? És hogy milyen márkájút?

Bocsi a sok kérdést.

Segitsetek!

Köszi

 

Link to comment
Share on other sites

Két darab 512MB-os modulal járnál a legjobban, de elnézve a mai DDR1-es árakat 2x1024 MB sem elérhetetlen.

Az alaplap képes dualchanel modban kezelni a ramokat. De ha mindhárom slotot betöltöd, akkor nem tudod ezt kihasználni. Így egy lassabb rendszer lenne az eredmény.

Törekedj arra, h. két darab azonos tipusú, azonos kapacitású memóriát helyez az első két bankba.

Link to comment
Share on other sites

10k-ból nagyon nem kapsz két modult..., szal 15 alatt ne vágj bele!

 

DDR 1024MB 400MHz CORSAIR ValueSelect CL3 (3 év garancia)     15 100 Ft     18 120 Ft
DDR 1024MB 400MHz GEIL Value Series CL 2.5 (3 év garancia)     14 500 Ft     17 400 Ft

 

aliencomputers.hu

 

vagy ebből 2-t:

http://www.argep.hu/product_327368.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...