Jump to content
PirateClub.hu

Gigabyte mint alaplap,AMD Athlon64 3800+


Recommended Posts

MI a véleményetek a GIGABYTE márkáról /alaplapban/? mert elhatároztam hogy azt veszek az uj gépembe mert az előzőbe is bevált..

De azért várom a véleményeiteket :)

Valamint AMD Athlon64 3800+ Dobozos am2

Erről mondjatok valami infókat pls , teszt,tuning, egyéni vélemények .stb

Mert gugliba semmi konkrétat nem találtam

thx

Link to comment
Share on other sites

A prociról annyit, hogy egymagos, 2400 Mhz-en megy, és 512 L2 cache-el rendelkezik. Ha ilyet akarsz venni, aztmondom ne vegyél, mivel az AMD 1 hónapon belül csökkenteni fogja a procik árát, és egy 3600+ X2-t fogsz ennyiért kapni, érdemes kivárni.

Link to comment
Share on other sites

nekem ilyen van kira nincs vele gondom!

egy freezer hütö van rajta a vegason is max 40-45 fok körül mozog 1-ora játék után! 110%-on

, de már most inkább érdemes várni egy kicsit!

egyébként teljesítmény- ár -érték alapján ezt ajánlották kb még 2 hónappal ezelőtt is

post-45400-1171123324.gifpost-45400-1171123396.gif

Link to comment
Share on other sites

Hali,

 

Szeretnék segítséget kérni új alplap vásárlásra milyen márkát érdemes stb.

Kikötés: socket478 proci mindenképpen, DDR 400 memó, AGP-s videokari, USB portból sok legyen, esetleg Fire Wire is legyen rajta.

Ára 20000 Ft körüle esetleg több de inkább kevesebb.

 

Tipusokat várom.

 

Előre is kössz.

Link to comment
Share on other sites

Hát én ezt néztem ki neked:

 

 

Asus P4V800D-X

Alaplap

- Socket 478 (Intel P4 3,4 GHz és feljebb, Prescott)

- FSB 800 MHz támogatás

- 2x Dual-Channel 400 MHz memóriahely

- VIA PT880 Ultra chipset

- kártyahelyek: AGP 8X / PCIe Dual-VGA, 3 x PCI

- LAN 10 / 100 Mbit

- csatlakozók: 8 x USB 2.0, 2 x SATA (Raid 0, 1, JBOD)

- 6 csatornás hangkártya

- ATX formátum

 

Sztem minden jó rajta meg hát Asus szóval annyira nem lehet szar

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Nem tudom miért pörgeted magad?

AMD Athlon64 3800+ Dobozos am2

Erről mondjatok valami infókat pls , teszt,tuning, egyéni vélemények .stb

Mert gugliba semmi konkrétat nem találtam

thx

 

de erre még egy értelmes választ nem adtál!

Vagy hol keresse az érdeklődő?

Szívesen elvinnélek egy lan partira hogy lásd hányan lanoznak vagy a neten se játszik senki?

a gamstarban nem hiném hogy olyan emberek dolgoznak akik "értenek" hozzá... tudod: újságíró = szakember? pl. a Prohardware-n vagy a HWSW-n, vagy a THG ----egyébként ZeroCool[GS] --ha tudod ki elküldtem neki meg a fórumra vélemény cserére?

MI ERRE PÓBÁLUNK VÁLASZONI SEGÍTENI!

Nem a másikat ........z ni!

FINE VÉGLEG NO KOMMENT

Link to comment
Share on other sites

a via se rossz.. sőt még a jobbakat túlhajtani is lehet.... de Intelnél az Intel chipset az isten.... amd-nél pedig az nForce4-5... sőt továbbmegyek az nForce4-5 a világ egyik legjobb chipsete... csak azért nem a legjobb, mert az az nForce2 a SoundStorm hangvezérlőjével... az AC '97-hez képest a csillagos ég... és van benne kraft rendesen.. hirtelen csutka hangerőn hirtelen szállt le fejes a fülemről :D

Link to comment
Share on other sites

Meg azért az NF4 a legjobb chipset AMD alá, mert más normális nincs..., de az IDE drivert ha felrakom szétfagy az egész, meg a tűzfal is trutyi. Nameg 300 körül vége van mindnek, meg 90 nm-esek ( A 965 meg mennnyin megy? 400 felett hasít) :P

 

Nem azt mondtam, hogy rossz a VIA, csak azt, hogy az Intel az jobb! Nem ugyanaz ;)

Link to comment
Share on other sites

Amíg megfelelő mennyiségű memória és megfelelő órajelű proci dolgozik a gépben, addig a chipset nemigen számít. Régen ezért szívtam a VIA-s alaplapommal, mert míg egy fokkal gyemgébb procival, de Intel chipsettel szerelt gépen nem akadtak a filmek, addig nálam igen, pedig a szoftverkörnyezet hasonló volt.

Esetleg egy Asus P4P800-X alaplap hasonlóan kedvező áron beszerezhető még. De az ajánlott lap sem rosz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Én 4600 forintért vettema Freezert az IDC-be és Szegeden. Döntsétek el pls hogy ez olcsó-e vagy drága, mer sztem olcsó :P Amúgy nevelőfateromnak Athlon64 3800+-osa van (nekem is tulajdonképpen, csak kétmagos) én teljesen megvagyok vele elégedve, és ő is. Szóval én ajánlom megvételre. De Oemből kapsz már egy kicsivel drágábban 4200+-ost kétmagosba... Azt felhúzod 2400 MHz-re, hogy teljes sebességen ki tudja használni a ramokat (amennyiben DDR2-800-as ramokat veszel) és kész, bőven elég pár évre :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...