Jump to content
PirateClub.hu

Windows Vista


THX
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Van egy 32 bites Windows Xp-m a C meghajtón és ehellyett szeretném felrakni ezt: Microsoft.Windows.Vista.ULTIMATE.x64.SP1.Integrated.April.2008.OEM.DVD-BIE

 

Kiírtam DVD-re(többfajtára is), de vmiért nem tud róla bootolni, a BIOS-ban be van állítva h elsődlegesen DVD/CD-ről bootoljon, szóval nem értem h mért nem megy.

 

Segítsetek lécci

 

Előre is köszi

 

Peace

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Van egy 32 bites Windows Xp-m a C meghajtón és ehellyett szeretném felrakni ezt: Microsoft.Windows.Vista.ULTIMATE.x64.SP1.Integrated.April.2008.OEM.DVD-BIE

 

Kiírtam DVD-re(többfajtára is), de vmiért nem tud róla bootolni, a BIOS-ban be van állítva h elsődlegesen DVD/CD-ről bootoljon, szóval nem értem h mért nem megy.

 

Segítsetek lécci

 

Előre is köszi

 

Peace

nem lehet hogy azért mert nem 32bites hanem 64?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A változatosság kedvéért nekem is egy Vistával kapcsolatos kérdésem lenne. :)

A laptopomon XP van és egyelőre nem is szeretném legyalulni, de a Vistát kipróbálnám rajta hogy hogy megy. Arra gondoltam, hogy egy külső vinyóra telepítenám a Vistát és így ha csatlakoztatva van a géphez bekapcsolásnál megkérdezné, hogy melyik op. rendszert bootolja be.

Szerintetek ez így megoldható? Kell valami különösebbre figyelni a telepítéskor?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

A "pegekcs" féle "Windows Vista Ultimate 32bit, előre aktivált(!) Lite SP1 angol és magyar egyben kurva gyors verzió"-t használom már egy ideje és mivel ebből kivették az összes printer drivert ezért nem ismeri fel a HP DESKJET 3650 nyomtatómat ami elég nagy gond. :(

A nyomtatóhoz kapott drivert próbáltam feltelepíteni, de mivel az xp-hez való ezért nem sikerült.

Kerestem a nyomtató honlapján is drivert de mivel benne kéne lennie a Vistában ezért ott nincs.

A Google-el is csak Xp-hez találtam drivert. Ugyhogy most tanácstalan vagyok. :( Ezt a Vistát pedig nem akarom lecserélni mert nekem bevált.

Kérlek segítsetek!

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A változatosság kedvéért nekem is egy Vistával kapcsolatos kérdésem lenne. :)

A laptopomon XP van és egyelőre nem is szeretném legyalulni, de a Vistát kipróbálnám rajta hogy hogy megy. Arra gondoltam, hogy egy külső vinyóra telepítenám a Vistát és így ha csatlakoztatva van a géphez bekapcsolásnál megkérdezné, hogy melyik op. rendszert bootolja be.

Szerintetek ez így megoldható? Kell valami különösebbre figyelni a telepítéskor?

 

Tehát?

Link to comment
Share on other sites

Driv3r rosszul fejezte ki kicsit magát.Az a lényeg,hogy úgy írd ki (egy sima dvd-re) ,hogy később a gép bootolni tudjon róla.Szóval ha valamilyen képfájlod van (iso,bin,img, stb...) akkor azt a képfájl cd/dvd írása opcióval írd ki ne pedig adatként.Ha adatként íród akkor nem fog tudni bootolni ezáltal nem fogod tudni feltenni az oprendszert.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Konfigom:

Alaplap - ASUS K8V-MX

CPU - Amd Sempron 2800+

Ram - 1500MB Kingston DDR

GPU - Sapphire Radeon HD 2600 XT AGP

Hang - SB Live Audigy

HDD - 320GB valamilyen

 

Tudom nem egy erőmű, de a Vista Ultimate SP1-re frissítve jobban megy rajta mint az XP Prof SP3.

A problémám nekem is nyomtatóval van. Egyébként ezt a verziót telepítettem Vistából : MS Windows Vista HUN All x86. A mellékelt crack is tökéletesen működik, minden windows frissítés szépen települ, a 30 napos licence óra áll, úgyhogy ez frankó.

A gondom egy HP F2180 multis nyomtatóval van. Elég nehezen de sikerült minden drivert és kezelőprogramot felraknom, viszont mikor bekapcsolom a nyomtatót, a vista feldobja az illesztőprogram telepítés lehetőségeit, és hiába választom a "Ne jelenjen meg többé ez az üzenet" szöveget, 1mp után újra feldobja és így tovább, csak akkor tűnik el, ha a "Rákérdezés később"-öt választom. Ha leszedem a drivert, és újrarakom, akkor is ezt csinálja, már 2x-er nyomtam fel újra. A furcsa hogy a nyomtatóhoz mellékelt útmutatók a Vistára való telepítést írják le, sőt egy Vista only szöveg is van a driver cd-n.

Mit kellene csinálnom hogy lássa a felrakott illesztőt? Nyomtatók közt látszik, az illesztője rendben van, nyomtat, másol szkennel tökéletesen, funkciógombok is mennek.

Link to comment
Share on other sites

Helló! Cserélj tápot!!! Legalább 400W kell neki, aztán nem lesz bajod vele.

 

Szia,

 

Szerintem próbáld meg újratelepíteni a Vistát, ha ezután is baj van, akkor Everest -el nézd meg a hőfokokat, ha itt is minden rendben, akkor érdemes lenne

a HDD-t megnézni/megnézetni szakemberrel szerintem. (barátom problémája is ugyanez volt, neki is újraindult a gépe, és a Hitachi HDD adta meg magát)

Gondolom nem ír ki hibát ami előtt restartol, szal azért gondolok erre ... ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Olvasgattam a vindows vistáról abból is az sp1-ről és írták hogy vannak még hibái.viszont néztem a dx9 meg a dx10 en próbált játékok grafikáját hát tényleg jobb a dx10-el.De amúgy dx10-el el megy minden dx9-es játék is?Sőt vistából amúgy melyik változatot érdemes telepíteni? Az aero felületre nem igen van szükségem.

 

-Home Basic

-Home Basic N

-Home Premium

-Business

-Business N

-Ultimate

 

Egyáltalán tényleg olyan sokat jelent a directx 10?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Igen menni fog a dx9-es játék minden gond nélkül!

 

Egyébként ami az operációs rendszert illeti szerintem nyugodtan kipróbálhatsz egy 64 bites vista-t ha már 4 giga ram van "látszódjon" semmivel sem lassabb mint egy XP. Mindenki jön majd hogy nem mennek rajta a 32 bites programok, de nyugodtság van minden megy szépen. Az eszközillesztőknek kell majd a 64bites verzió de mivel zsír új a vas azokhoz alapból adják. Nekem 64bites ultimate van fenn és gond nélkül megy minden. 3 hete megy majdnem folyamatosan a gép (volt áramszünet :) ) és semmi hiba, semmi fagyás, pedig kapja rendesen :) .

 

Egyébként itt megtalálod a vista változatok közti különbségeket:

 

http://www.microsoft.com/hun/windows/products/windowsvista/editions/n/choose.mspx

 

Összességében szerintem érdemes kipróbálni a 64bites verziót, ha nem tetszik akkor felteszel valami mást.

 

 

M.N.C

Link to comment
Share on other sites

Dehogy fognak lassabban futni, biztos olyanok mondták akik még életükben nem láttak 64bites oprendszert :) . Nyugodtan próbáld ki nem veszítesz semmit.

 

Ami különbség nekem eddig feltünt, hogy a c meghajtón 2 program files mappa van egyik

 

Program Files ---> ide kerülnek a 64 bites programok

Program Files (x86) ---> ide meg kerülnek a 32 bitesek

 

de hogy lassabb lenne....esélytelen.

Link to comment
Share on other sites

Van 64bites xp de csak angol nyelvű asszem, Vistaból van magyar 64 bites. A játékok kifogástalanul mennek eddig amiket próbáltam Cod4, Command and Conquer - Tiberium Wars, Medal Of Honor Airborne, meg egy két régebbi NFS Carbon, Gears Of War csont nélkül hasít.

Link to comment
Share on other sites

Tudom nem ide kéne sőt biztos de Home Premiumot honnan tudok szerezni mert sehol nem találtam csak ultimate-ot az engem nem érdekel 32bites kellene elöre is köszi :)

 

Szerk.:nekem egyszer volt fent az ultimate és semmit nem kellett buherálni a regeditben az aero kikapcsolásához de már nemtudom hogy hogyan kell kikapcsolni asszem jobb klikk és ott kell valahol keresgélni.Ha nem nyert én kérek elnézést :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...