Jump to content
PirateClub.hu

Windows Vista


THX
 Share

Recommended Posts

Hello!!!

A következő problémám lenne a vistával(remélem tudtok segíteni):

A gép bekapcsolása után kb.: 5 másodperccel bejön egy ablak ami azt irja hogy "a windows intéző müködése leállt" és ezután nem enged semmit csinálni csak azt engedi hogy kilépjek az ablakból akkor pedig az egész kezdödik elöröl.

Elöre is kössz!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sziasztok ma tettem fel először a 32 bites magyar vistát,hát igy elsöre nagyon megtecet.Van 1 problémám ha le akarok tölteni valamit mondjuk u torrent klienst akartam leszedni ,de nem tudom leszedni mert aszt irja hogy engedély kell a rendszer gazdától és csak a c re engedi.Ha valaki tud segitsen mert még elég láma vagyos vista ügyben. :)

 

Ui:közbe megoldotam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Erre se milyet ,de öszintén. Celeron elég gyenge bár ha nagyon nem játszol még elég is lenne na de 512MB + Vista igen rossz párosítás mikor maga a Vista 400mb körül zabál.

Ha még is akarsz egy nagyon lassú rendszert (mert ennyi memória mellett az lesz) akkor Home Premium ebbe már az AERO is benne van ami szintén lassítani fogja a rendszert egy ilyen gép alatt.

Link to comment
Share on other sites

Helló! Most letöltöttem egy kisebb méretű Vista-t, kb. 750 megabájt. És úgy gondoltam, hogy nem írogatok, hanem megpróbálom pendrive-ról feltenni. Le is töltöttem, át is másoltam a cd tartalmát, a pendrive-ra, majd be is állítottam, hogy USB-ről bootoljon. Fel is ismerte, hogy Datatraveler 2.0, majd mikor indítaná, akkor nagyon sok betű meg minden zagyvaság ugrál a képen, tehát valami gond van. Vagy lehet inkább írjam ki dvd-re, aztán úgy tegyem fel?

Link to comment
Share on other sites

Gabi89 már írta, ne számíts ezzel a konfigurációval nagy játékélményre. Játékok mennének rajta? Persze, attól függ milyen játékok. Újabb játékok szerintem még XP alatt sem. Te konkrétan a GTA San Andreast említetted, az még talán menne rendesen, mivel nem egy mai darab.

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy Vista SP1 alatt lehet e a boot screen-t megváltoztatni? Én próbáltam, de nem jártam sikerrel, igaz máshol már olvastam említést róla, hogy nem. Ehhez szeretnék csak megerősítést vagy cáfolatot. Illetve keresgéltem a neten már létrehozott boot képeket, de nem igazán találtam. Ha esetleg tud valaki olyan helyet, ahol vannak mások által készített betöltőképek, azt is szivesen venném. Persze, csak ha SP1 alatt műxik a csere. <_<

Link to comment
Share on other sites

nekem van egy nagy problémán, hogy a bootolás az valami nagyon lassú

itt van egy jelentés róla:

 

EventData

BootTsVersion 2

BootStartTime 2008-08-02T18:45:32.656Z

BootEndTime 2008-08-02T18:48:10.535Z

SystemBootInstance 1250

UserBootInstance 1238

BootTime 85495

MainPathBootTime 68095

BootKernelInitTime 15

BootDriverInitTime 12053

BootDevicesInitTime 20773

BootPrefetchInitTime 33110

BootPrefetchBytes 309702656

BootAutoChkTime 0

BootSmssInitTime 13918

BootCriticalServicesInitTime 458

BootUserProfileProcessingTime 557

BootMachineProfileProcessingTime 322

BootExplorerInitTime 15405

BootNumStartupApps 1

BootPostBootTime 17400

BootIsRebootAfterInstall false

BootRootCauseStepImprovementBits 0

BootRootCauseGradualImprovementBits 0

BootRootCauseStepDegradationBits 0

BootRootCauseGradualDegradationBits 0

BootIsDegradation false

BootIsStepDegradation false

BootIsGradualDegradation false

BootImprovementDelta 0

BootDegradationDelta 0

BootIsRootCauseIdentified false

 

A Windows elindult:

Rendszerindítási idő : 85495ms

IsDegradation (Volt-e sebességprobléma) : false

Esemény időpontja (UTC) : 2008.08.02. 18:45:32

 

 

 

 

Az alábbi alkalmazás a szokásosnál lassabban indult el, ami a rendszerindítási folyamat teljesítménycsökkenését eredményezte:

Fájlnév : explorer.exe

Felhasználóbarát név : Windows Intéző

Verzió : 6.0.6000.16386 (vista_rtm.061101-2205)

Teljes időtartam: : 3097ms

Okozott késés : 4443ms

Esemény időpontja (UTC) : 2008.08.02. 18:45:32

EventData

 

StartTime 2008-08-02T18:45:32.656Z

NameLength 13

Name explorer.exe

FriendlyNameLength 15

FriendlyName Windows Intéző

VersionLength 39

Version 6.0.6000.16386 (vista_rtm.061101-2205)

TotalTime 3097

DegradationTime 4443

PathLength 24

Path C:\Windows\explorer.exe

ProductNameLength 39

ProductName Microsoft® Windows® operációs rendszer

CompanyNameLength 22

CompanyName Microsoft Corporation

 

itt a jelentés róla vista64bit e6420@3.2ghz 4gb ram a gépem 1éve még nagyon gyorsan bootolt mostanában meg valami iszonyt lassú

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Nekem olyan problémám van, hogy mikor fentvolt a Vista SP1 64x bites akkor hangkártya driver telpítés közben kiírt egy oylan hibát hogy nem 32 bites környezet..vagyvalami hasonló...de akkormég egy ideig volt hang.Aztán eggyátalán nem... Valaki tud esetleg egy ujabb ( lehetőleg vistára fejlesztett ) drivert egy Creavive Soundblaster Audigy 2 hangkártyához ?

 

Most éppen azzalpórbálkozom , hogy letöltöm a 32x bites SP1 es vistát ... és reménykedek...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Volna egy kis problémám

Most vettem új notebookot és vistát raktam rá mert amit adtak vele driver cd az mind vistához való. Felraktam az ultimatet meg a drivereket és full polírul működik minden. Egy porblémám van hogy nem tudok rajta netezni! Az asztali gépemen xp van az egyből felismerte nem kellet vele szenvedni. A vista felismeri hogy bedugtam a netkábel csak nem tudok rácsatlakozni. Mikrós netem van úh van egy vevőegység és abból jön kábellel a cucc:D valaki tudna segíteni pls? Előre is kösszépen

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Van arra valakinek valami ötlete,hogy miért indul újra a rendszerem változó időközönként? Vista sp1 (32bites) van fent, néha kiírja,hogy a licensz 0 órán belül lejár...aztán minden figyelmeztetés nélkül újraindul a rendszer. Van,hogy a lejáró licenszes dobozt nem mutatja előtte.

Gondoltam már arra,hogy túlmelegszik a proci,de nem az a baj. A táp se lehet kicsi (elméletileg),mert akkor el se indulna a rendszer (vagy igen?).

Légyszi,ha valakinek lenne ötlete,hogy most oprendszer baj van,vagy más,segítsen! Köszi előre is!

 

Üdv:Linda

 

 

 

Konfig: Intel Pentium Dual Core 3.00Gh

 

ASUS P5B alaplap

 

NVidia Geforce 7300 GT 256MB

 

2Gb RAM

 

220Gb vinyó (60+160)

 

350W táp

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Van arra valakinek valami ötlete,hogy miért indul újra a rendszerem változó időközönként? Vista sp1 (32bites) van fent, néha kiírja,hogy a licensz 0 órán belül lejár...aztán minden figyelmeztetés nélkül újraindul a rendszer. Van,hogy a lejáró licenszes dobozt nem mutatja előtte.

Gondoltam már arra,hogy túlmelegszik a proci,de nem az a baj. A táp se lehet kicsi (elméletileg),mert akkor el se indulna a rendszer (vagy igen?).

Légyszi,ha valakinek lenne ötlete,hogy most oprendszer baj van,vagy más,segítsen! Köszi előre is!

 

Üdv:Linda

 

 

 

Konfig: Intel Pentium Dual Core 3.00Gh

 

ASUS P5B alaplap

 

NVidia Geforce 7300 GT 256MB

 

2Gb RAM

 

220Gb vinyó (60+160)

 

350W táp

Szia,

 

Szerintem próbáld meg újratelepíteni a Vistát, ha ezután is baj van, akkor Everest -el nézd meg a hőfokokat, ha itt is minden rendben, akkor érdemes lenne

a HDD-t megnézni/megnézetni szakemberrel szerintem. (barátom problémája is ugyanez volt, neki is újraindult a gépe, és a Hitachi HDD adta meg magát)

Gondolom nem ír ki hibát ami előtt restartol, szal azért gondolok erre ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Lenne egy kis gondom. Sajnos nem tudom hogyan sikerült, de kitöröltem a Start menüm összes elemét és ezt szeretném visszaállítani. Szerencsére csak azok a mappák voltak benne, amik a telepítés után belekerülnek alapból. A rendszervisszaállítás jelen esetben nem megoldás, de ha valakinek meglenne az a mappa ami tartalmazza a start menü alap elemeit (windows defender, kellékek, indítópul, stb...) és elküldené az jó lenne.

 

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...