Jump to content
PirateClub.hu

Arsenal


Haino
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cesc Fabregas a keddi, Milan elleni gólját karrierje egyik eddigi legjobb pillanataként tartja számon.

 

A 20 éves középpályás, aki közelít 200. Arsenal-beli fellépéséhez öt perccel a mérkőzés vége előtt szerezte meg a rendkívül fontos vezetést a vendégeknek egy távoli lövésből a Bajnokok Ligája nyolcaddöntő-visszavágón a San Siroban.

 

Habár Emmanuel Adebayor szerzett még egy gólt a hosszabbításban, Fabregas gólja csodálatos volt - csakúgy, mint az azt követő ünneplés - amely megmarad az emlékezetekben.

 

"Ez volt karrierem egyik eddigi legjobb pillanata, és egyenesen a főnökhöz rohantam, mert nélküle soha nem lett volna esélyem egy ilyen meccsen játszani" -mondta.

 

"Talán nem nyújtottam a legjobbamat a sérülésem óta, de most újra nagyszerűen érzem magam. Ez a teljesítmény nagyon fontos, jót tesz az önbizalmamnak. Remekül kezdtem a szezont, majd később megsérültem és nem azt a játékot nyújtottam, amit kellett volna és kicsit visszaestem. Egy ilyen teljesítményre volt szükségem."

 

"Amikor visszagondolsz a karrieredre, ezek azok az esték, amelyekre szívesen emlékszel."

 

"Nagyon büszkék vagyunk arra, amit véghezvittünk. Kimentünk a szurkolóinkhoz, és néhány tapsoló Milan szurkolót is lehetett látni. Úgy tűnt, ők szeretik azt a fajta focit, amit mi remekül játszottunk."

 

"A Milan játékosai mind ezt mondták: "Ügyesek vagytok, reméljük győztök." Olaszországban ők nagy tiszteletnek örvendenek."

 

Azonban a tisztelet nem elég, az Arsenalnak trófeákat kell felmutatnia. Fabregas úgy érzi, ők "ezen vannak".

 

"Szűk a keretünk és sok a sérültünk. Habár most fontos játékosok térhetnek majd vissza, mint pl. Robin és valószínüleg a következő héten Tomas és Kolo Toure. Szóval minden rendben van."

 

"Most más csapatok tudják, ha ellenünk játszanak, mi nagyon veszélyesek tudunk lenni. Ők kiszorítanak minket és védekeznek, mi pedig megpróbálunk nem hibázni és a saját játékunkat játszani."

 

"A csapat hangulata kiváló és megyünk tovább. Most kizárólag a vasárnapi mérkőzésre koncentrálunk - Wiganbe utazunk és győzni fogunk."

 

Forrás: arsenal.com

Link to comment
Share on other sites

logo_arsenal.gif


Ma Wigan - Arsenal meccs! Nehéz meccs lesz az biztos, Wigan-nek nincsenek sérültjei, kieső zónában vannak, fontos lenne nyerniük. Ráadásul a pályájuk is ratyi, dagonyázni lehetne benne <_<

GO GUNNERS!

Wenger külföldi ellenfelet szeretne

Mivel akár négy angol együttes is bejuthat a legjobb 8 közé a Bajnokok Ligájába - és már nincsenek megkötések - könnyen előfordulhat, hogy hazájából kap ellenfelet az Arsenal is. Ez eddig történelmünk során egyszer fordult elő: 2004-ben a Chelsea ellen, mikoris hiába játszottunk jobban, Wayne Bridge hajrában szerzett találatával kiestünk. Bár nem emiatt, de Arséne Wenger jobban örülne egy 'európai' ellenfélnek.

"Szerintem legbelül minden angol csapat külföldivel játszana szívesebben. Tudják, ez így kicsit európaibb lenne. Ha helyi csapattal játszol, úgy inkább hazai versengéssé válik. Jó esetben külföldi csapattal akarnánk játszani, de ha angol ellenféllel kerülünk szembe, azt az akadályt is venni fogjuk" - mondta a francia.

Forrás: arsenal.com

Én örülnék ha monnyuk megkapnánk a Fenerbahçe-t vagy a Schalke-t, bár azok se gyenge csapatok, de hát nem egy Manchester United egyik se :D Bár sztem a Chelsea kapja meg vmeiket, amien mákosrétesek... <_< (bár kiscsapatok ellen is ki tudnak kapni, lásd Liverpool-verő Barnsley xD )
Link to comment
Share on other sites

szerintem nyerni fogunk ! és muszáj is !

 

Diaby útja a követendő

 

A francia közeppályás a Sunderland ellen, 2006 májusában törte el a bokáját és 8 hónap után, a műtéten, sok várakozáson és türelmen, hosszú rehabilitáción túl ismét pályára léphetett. Eduardonak hasonló utat kell bejárnia a 13 nappal ezelőtti birminghami katasztrófa óta.

 

Wenger nyilatkozott csütörtökön az ATVO-nak és azt mondta, Eduardo olyan jól van, amennyire lehetséges. A meccs előtti konferencián Wenger kijelentette, Eduardonak kicsit több időre lesz szüksége a visszatéréshez, mint Diabynak anno.

 

"Úgy gondoljuk, legjobb esetben 9 hónap múlva léphet majd pályára."-mondta Wenger.

 

"Ez azt jelenti, hogy három hónapig a lábát sem teheti le, utána pedig hat hónapja lesz, hogy mindent gyakoroljon, ugyanúgy, mint tavaly Diaby."

 

forrás: arsenal.com

Link to comment
Share on other sites

A meccs elkezdődött, eddig 0-0, de ien pályát angol bajnokságban ritkán látni, kb olyan a gyep minősége mint a szántóföldnek <_< xD

 

Bendtner kapott egy sárgát a semmiért, a visszajátszásból lehet látni h a labdát rúgta el csak továbbcsúszott(nemcsoda) és elvitte az ellenfél lábát...

Link to comment
Share on other sites

Arséne Wenger legjobb tudása szerint készítette fel csapatát a JJB Stadion talajára vasárnap, de ez még így is olyan volt, mint "egy pedállal biciklizni."

 

Az Arsenal jobb volt, mint a Wigan és elég lehetősége volt, hogy győzzön. Habár a sáros talaj befolyásolta a vendégek minőségi passzolós fociját. A megszerzett egy ponttal 2 pontos előnyre tettek szert a Manchester Uniteddel szemben, de Sir Alex Ferguson csapatának még van egy elmaradt mérkőzése.

 

"A talaj nem segített a Wigannek vagy nekünk. Ez nem egy profi futballpálya."

 

"Koncentráltunk és felkészültünk rá. Tudtuk, hogy nem jó a talaj. De ez mindig egy hendikep. Ha adok neked egy biciklit egy pedállal, koncentrálhatsz és felkészülhetsz rá, de soha nem leszel gyorsabb vele, mint egy kétpedálossal. Ez logikus."

 

"Nem hiszem, hogy a Bajnokok Ligája volt a probléma. Egy jó Wigan ellen játszottunk, akik jó sorozatban vannak."

 

"Ez talán jó pont volt, talán rossz. Ez majd a szezon végén fog kiderülni, de most újra vissza akarunk térni a győzelmek útjára."

 

Forrás. arsenal.com

 

"De ez mindig egy hendikep. Ha adok neked egy biciklit egy pedállal, koncentrálhatsz és felkészülhetsz rá, de soha nem leszel gyorsabb vele, mint egy kétpedálossal. Ez logikus." ez tettszik :D és milyen igaz <_<

 

Link to comment
Share on other sites

A Wigan elleni csereként beállása előtt október óta csak három meccsen szerepelt az Arsenal színeiben a holland csatár- a legutóbb a Tottenham elleni első Ligakupa meccsen.

 

Most, hogy biztossá vált, problémái mögötte vannak, Wenger úgy érzi, hogy a csatár segítségével három bajnoki meccsen belül vissza tudják majd szerezni a vezetésüket.

 

"Ő az, aki képes változtatni.- mondta Wenger.- Hogy mennyit? Nem tudom. Ő nyolc meccset játszott, mi huszonyolcat. Ha a következő tíz meccsen bevethető lenne, azt mondanám, érdemes volt ennyit várni."

 

"A sérülése előtt nyolc meccséből ötön gólt lőtt. Amikor egy ilyen játékost veszítesz el, nyilván azt gondolod, bajban vagy, de jól alkalmazkodtunk."

 

És mit gondol erről Van Persie?

 

"Elkötelezett, hogy visszatérjen és jól szerepeljen."- mondta Wenger.

 

Remélem hogy tényleg gólokkal tér vissza :D

 

Link to comment
Share on other sites

Arsenal - Boro 0-1, félidőben <_< Jól játszunk, de ez a bíró egy nagy ürülékdarab...elvett tőlünk egy gólt :angry:

Azért remélem a 2. félidőben jól megf*ngatjuk a Boro-t...

Link to comment
Share on other sites

jah....a játékvezetőt nem minősíteném.. <_< egy gólt nem adott meg és még a végén egy szögletbe is belefújt. :angry: hiába nyernénk a man utd ellen akkor lenne egyenlő a pontállás ,úgyhogy botlania kell a unitednek ahoz hogy bajnokok legyünk (és persze nekünk nyerni) :(<_<:)

Link to comment
Share on other sites

Wenger:

 

Ez az eredmény lehangoló, hisz 4 meccsen 8 pontot adtunk oda az ellenfeleknek, főleg az MU-nak! Nem számítottunk erre, de már nagyon nehéz helyzetben vagyunk a bajnoki harcot tekintve. Nehéz a hátralévő sorsolásunk!

 

Mido-tól még nem láttam ilyen viselkedést. Nem láttam pontosan, de eléggé fura, hogy [Clichy] a feje tetején sérült meg a cipőjétől. A játékvezető azután állította ki, hogy megnézte a sérülést, ami egy helyes döntés volt tőle.

 

Gael most a zuhany alatt van, és várjuk, hogy lekell-e ragasztani, vagy esetleg nem olyan súlyos a felszíni sérülése.

 

Amikor az ellenféltől kapott labdát berugtuk akkor természetesen csalódott voltam, hoyg nem adták meg, hisz a játékvezető tisztán láthatta az esetet.

 

A játékosaim aztmondták, hogy lesen volt! Aliadiere előrébb volt, és ez szabálytalan, hiába nem játszották meg közvetlenül! Szó ami szó: LESEN VOLT!

 

Megvan még az esélyünk, de nem annyi mint egy hónappal ezelött! A döntetlen nem elég a bajnoki címhez!

Link to comment
Share on other sites

kis bulvár :)

Adebayor: haj nélkül nincs gól?

Amióta levágatta a haját, nem lőtt bajnoki gólt a togói.

 

Az Arsenal támadója - csapatához hasonlóan - nincs éppen a legjobb formában a Premiershipben, ráadásul a hajvágása óta eltelt öt mérkőzésén nem tudta növelni bajnoki góljainak számát. Az Arsenal a fenti 5 meccsből négyet csak döntetlenre tudott hozni, és a hétvégén vezető helyét is elvesztette a tabellán. Egyesek máris a fodrász nyakába varrják az elveszített pontokat, még ha nem is valószínű, hogy ő tehet az elmaradt gólokról.

- Idegesített már a hajam, csak háromhetente tudtam rendesen megmosni - nyilatkozta Adebayor. - De egyáltalán nem érzem magam rossz formában, ha megnézik a meccseimet akkor látszik, hogy - bár a gólokkal valóban adós vagyok - mindent megteszek a csapatom győzelméért.

A "fodrász-elméletnél" természetesen sokkal valószínűbb, hogy az Arsenal Eduardo kiválása miatt nem szerepel úgy, ahogy az elvárható lenne.

Link to comment
Share on other sites

2008. március 20.-án Bernben (Svájc)a világ labdarúgását irányító szervezet (FIFA) és az Angol Szövetség (FA) összeültek megtárgyalni Martin Taylor( Birmingham City) eltiltását.Mint még ma is emlékszünk Taylor brutális belépője után sérült le Eduardo Da Silva az Arsenal horvát csatára.

 

Miután az FA 3 meccses eltiltást adott Taylornak, a FIFA komolyabb büntetés kiszabására törekszik a csatár súlyos sérülése miatt.

 

A FIFA egy csütörtökön kiadott közleményben kéri az FA-t, hogy vizsgálja felül az esetet illetve a büntetés mértékén és változtassanak, jelentette a Reuters.

 

Sebb Blatter kijentette, hogy a FIFA felveszi a harcot az ilyen jellegű brutális megmozdulások ellen és sokkal komolyabb szankciókat fognak foganatosítani azok ellen a játékosok ellen akik ezeket elkövetik.

 

"Figyelembe vesszük a lehetőségeket- mondta Blatter. Figyelembe kellene vennünk, ha egy játékos 9 hónapra lesérül egy ilyen belépő miatt akkor az a játékos, aki sérülést okozott addig ne játszhasson amíg a sértet fél fel nem épül."

 

Az FA felülvizsgálta az estet de nem találta szándékosnak Taylor mozdulatát.

 

Eduardo elfogatta Taylor bocsánatkérését mert szerinte is egy szerencsétlen mozdulat okozta a sérülését.

 

Forrás: Reuters.com

Link to comment
Share on other sites

"Figyelembe vesszük a lehetőségeket- mondta Blatter. Figyelembe kellene vennünk, ha egy játékos 9 hónapra lesérül egy ilyen belépő miatt akkor az a játékos, aki sérülést okozott addig ne játszhasson amíg a sértet fél fel nem épül."

 

ezzel egyet értek. lehet, h nem volt szándékos, de hibázott, nem kicsit..

Link to comment
Share on other sites

Hleb átszökött az Interhez - vagy csak fagyizni indult? :D:P

 

Angol lapértesülés szerint Alexander Hleb az AC Milan-Arsenal BL-nyolcaddöntő előtt elhagyta a vendégcsapat szálláshelyét, és titkos tárgyalásokat folytatott az Internazionale vezetőivel.

 

A fehérorosz sztár ügynöke és annak Interhez igen közel álló barátja, az Interhez játékosok sorát közvetítő Vincenzo Morabito kíséretében vacsora után távozott a hotelből, és taxin Massimo Moratti irodájához sietett. Közben Arsene Wenger is értesült a fejleményekről, és miután kidühöngte magát, utasította munkatársait: készüljenek fel arra az esetre, ha kiderülne, hogy az Inter szabálytalan ajánlattétellel próbálkozik Hlebnél, a klub hivatalos értesítése nélkül.

 

- Csak fagyizni mentünk – védekezett Morabito. – Sajnáljuk, ha Mr. Wenger a szívére vette a dolgot, reméljük, megmarad vele a jó kapcsolat. Már csak azért is, mert tényleg nem az Inter főhadiszállására mentünk.

 

 

Ui.: Remélem Flamini hosszabbítani fog!!! :unsure:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hát én is remélem ! Ez a fagyis cucc lol ! Hleb nem megy sehova (ezt is remélem ) :D

 

Taylor nem kap több büntetést !

 

Sokan, többek között Sepp Blatter FIFA-elnök is, amellett voltak, hogy a védőnek hosszabb eltiltás jár, ám a FIFA végül nem indít eljárást ellene.

 

"Meghallgattuk az FA véleményét az ügyben, hogy milyen okból döntöttek úgy, hogy csupán három mérkőzésre tiltják el Martin Taylort" - mondta Andreas Herren, a FIFA szóvivője. Az ügy ezzel lezárult.

 

Pf..... <_<:angry:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...