Jump to content
PirateClub.hu

egy kis komolyság


alliner16
 Share

van a léleknek súlya?  

173 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. van a léleknek súlya?

    • van
      80
    • nincs
      59
    • nem tudom
      34


Recommended Posts

Nem tudom hallotattok-e már arról hogy egy tudós lemérte hogy miután valaki meghal a testének súlya 21 grammal kevesebb lesz és ez a 21 gramm a lélek súlya. Film is készült a témáról ajánlom hogy nézzétek meg (21 gramm a címe).

Szóval ti mit gondoltok van a léleknek súlya?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Az a bizonyos gyökér aki lemérte rengeted mérést készített ahol semmi változás nem volt és egyszer valahogy ezt a 21 grammot sikerült lemérni és egyből kitalálta ezt a hülyeséget, hogy pénzt szerezhessen.

Minden értelmes ember tudja, hogy 1 eredményre nem lehet elméletet alapozni. ;)

 

peace

Link to comment
Share on other sites

szerintem is van, és sztem is több 21 gramnál :mellow: habár furcsa elképzelni, hogy lehet a lelket elképzelni? ha vminek sulya van az láthatoan kinéz valahogy, nem láthatatlan, vagy mégse..?

Link to comment
Share on other sites

a filmet még nem láttam, de több tanulmányt olvastam róla anno.a madaraktól kezdve az emberig lemérték a tast súlyát kevéssel a halál előtt, majd közvetlen utána, és a különbség mindíg 21g volt...

nem tudom, mit higgyek, minden esetre elgondolkoztató :unsure:

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! erre nem tudok egyértelmű választ adni, mert számomra eléggé hihetetlen, hogy miért pont 21g mindenkinél! hisz van akinek akkora nagy lelke van, és van aki lelketlen, ha így nézzük. :blink::unsure: szipi

Link to comment
Share on other sites

Az csak a tulajdonsága. Leleke mindenkinek van... mégha nem is úgy viselkedik <_<

 

Mindenesetre felcsigázott a téma és megnézem a filmet amint meglesz.

Ja és ha valaki a lélekről akar elmélkedni nézze meg a Neon Genesis Evangelion c. rajzfilmet.

 

Még valami... ha meghal egy 1.3 grammos kis rovarka akkor mi lesz?

 

Link to comment
Share on other sites

Az csak a tulajdonsága. Leleke mindenkinek van... mégha nem is úgy viselkedik <_<

 

Mindenesetre felcsigázott a téma és megnézem a filmet amint meglesz.

Ja és ha valaki a lélekről akar elmélkedni nézze meg a Neon Genesis Evangelion c. rajzfilmet.

 

Még valami... ha meghal egy 1.3 grammos kis rovarka akkor mi lesz?

amúgy a film nagyon jó-valami díjat is kapott ha jól tudom- de a lélek súlya témát csak kicsit érinti.

de azért nézd meg nagyon jó film

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

21 gramm az 10 szem kockacukor. Egy szimpla emberi lélegzetnek a tömege nem éri el a 0,5 grammot sem. Így aztán 21 gramm az elég nagy lélegzet lenne. Viszont elég fura állítás, hogy a léleknek súlya van. Értelmét nem látom a méregetésnek, mert habár létez? dologról akarnak információt adni, de mégis az egy eléggé megfoghatatlan dolog, miután a lélek nem más mint energia.

Link to comment
Share on other sites

Ezt a verziót, h a halál utáni súlycsökkenés mindig pontosan 21 gramm, ezt még nem hallottam, de az bizonyosnak t?nik, h valamennyi súlyvesztés van. Ámbár ezt egyesek az izmok tónusvesztésének tulajdonítják, és annak, h az agónia bizonyos körülmények között vízvesztéssel jár. A magam részéröl viszont szeretném azt hinni, h van lélek, mert egyszerüen nehéz elhinnem, h felfordulok, és azzal kész, vége, nincs tovább. Bár lehet, mégis így van. Egyszer úgyis megtudjuk majd! Vagy nem... :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...