Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia Chipi !

 

A következőket tedd a BIOS-ban:

 

A PC Health Status alatt:

CPU Smart FAN Control > Disabled

 

Az MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) alatt

Robust Graphics Booster > Turbo

CPU Host Clock Control > Enabled

PCI Express Frequency (Mhz) > 100

C.I.A.2 > Disabled

Performance Enhance > Standard

System Memory Multiplier > Auto

DRAM Timing Selectable > Auto

CPU Host Frequency (Mhz) > itt tudod emelni a frekit, csak óvatosan, tudod hőmérséklet figyelés, tesztelés

 

Ebben az esetben a memória nincs kihegyezve. CPU 3GHz esetén a CPU Host Frequency = 316, mivel 316x9,5= 3002MHz, a memória pedig DDR2 800-ra beállítva /Auto vagy 3/ 3x316=948MHz lesz gyenge időzítésekkel. Ahhoz , hogy ez is penge legyen, meg kell nézni alapon, hogy milyen időzítések vannak, majd Manualban ezt állítani, növelni a Host frekit, ha gond van növelni a DRAM feszt 0,1Volt lépcsőkkel max 2-2,1 Volt-ig, kivéve ha van hűtőborda a memória modulokon.

 

 

Szia Panki51 !

 

Koncentrállj!!

 

Most akkor döntsd el, hogy FSB/DRAM vagy DRAM/FSB arány érdekel-e.

 

Maradjunk az eredeti felállásban, azaz FSB/DRAM arányban.

 

12:10 esetében DRAM= 10x133= 1330MHz, ill. FSB=12x133=1596MHz.

 

Remélem dűlőre jutunk a MHz-ekben.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Panki51 !

 

Rosszul emlékeztem erre DRAM/FSB Ratio-ra. Korrigálok.

Az utolsó mondatomat javítanám úgy, hogy ha DRAM/FSB=12/10, akkor a RAM 12x33,33=399,96MHz, a Front Side Bus pedig 10x33,33=333,3MHz /de ez nem az FSB, hanem az u.n. Host vagy External freki, u.i. a 4xHost freki adja az FSB-t a mostani Intel rendszerekben/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Értem Dadus, köszönöm szépen! Most feltornáztam a proci órajelét 3,2 Ghz-re, így mind a RAM, mind a Host Frequency 400 MHz lett (SPD-t 2.00-ra raktam), ezáltal az arány 1:1 lett. További tuningot hogy tudnék csinálni, hogy az arány rendben maradjon? Mert igazából amikor emelem az FSB-t a RAM órajele követi őt, szal mintha egy AMD procit húznék kb. Ez azt jelenti, hogy az arány is fent marad, ugye? Gondolom igen, hiszen ha mondjuk 410-re rakom az fsb-t vagyis a host frekit, akkor a ram is felmegy 410-re (820-ra).

Link to comment
Share on other sites

Szia Panki51 !

 

Ha növeled a Host frekit, mivel az arány változatlan marad, amennyiben a szorzót nem változtatod a memóriánál, növekedni fog az FSB és a memória freki is, de az arányuk ugyanaz marad. Nekem P31-es lapom van, így csak saccolni tudom, hogy esetleg van egy 1.6-edes szorzód is, de nem biztos. Amennyiben ez a szorzó létezik, használd azt arány megváltoztatására, így azonos Host frekinél így kisebb lesz a memória frekvenciája. Ha nincs kisebb szorzó, nem marad más, mint hogy növeled a memória frekvenciáját is. Baj esetén jön a memória fesz emelés.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Még valamit. Ha belépsz a BIOS-ba és nyomsz egy Ctrl + F1-et, akkor meg tudod nézni ill. módosítani a memória időzítéseket. Amennyiben a memória időzítések Auto-ba van állítva, akkor maga a BIOS fogja növelni az időzítéseket és a feszültséget /ha az is Auto-ba van/ , de eléggé biztonságra törekszik, azaz rendesen nyomja felfelé, így pedig nem sokkal fog gyorsulni, viszont ha Manual-ra állítod mondjuk alapon, akkor ki tudod skubizni az alap időzítéseket, ezen hagyd, és így növeld a Host frekit, és amikor elszáll a memória, növeld annak feszültségét. Így már érezhetőbb lesz a gyorsulás, de figyeld a modulok hőmérsékletét, főleg ha nincs rajtuk külön hűtés /alu, esetleg plusz még venti/ . Esetleg kapásból vedd fel 2V-ra a memória feszt, így talán megúszhatod a rendszer összeomlást.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

5-5-5-18 az időzítése, ezt tom fejből is. Am nincs rajta semmi hűtés, mivel szarfostrágya Kingmaxot használok, nem méregdrága CSX-et, vagy vmi hasonló ramot (Bár anno gondolkodtam egy CSX Diablo-ba :D). Am bírnia kéne mindent, mondom egy évig ment 960 MHz-en a 800-as ram, ugyanilyen időzítés mellett. Majd ha lesz időm, megpróbálkozok vele. A 2V nem sok még neki?

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Ha jól emlékszem a KingMax honlapján olvastam az 1066MHz-es változat használati útmutatóját, ahol 2Voltot írtak elő az 1,8Volthoz képest és nincs rajta hűtő. Általában a tuning modulok és az 1066-osak is 1,8V fölött működnek üzemszerűen DDR800 felett. Hűtéssel akár 2,4-2,5V-ig is elmennek. Mindenesetre figyelni kell, hogy a tojás ne legyen rajta rántotta.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Üdv.: Dadus

 

Szervusz Dadus!

 

Először is köszönöm a segítséget! Viszont sajnos ilyen opciót nem találtam a BIOS-ban. Találtam egy leírást viszont az alaplapom BIOSáról ezt a következő linken lehet megszemlélni

http://support.packardbell.com/hu/item/index.php?i=instr_bios_sanfrancisco&ppn=PB80X058A5

... A kérdésem az lenne, hogy véleményed szerint van-e esély rá, hogy az FSB-t módosítsam valahogyan?

Várom válaszod.

 

Köszönettel: Pistika.1

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Kéne egy kis segítség remélem tudtok választ adni!

gépem :

-asus maximus formula II

-Q9450 (asus silent square pro)

-G.skill 2x1 gb 1066 mhz ram

nos szóval értek én mindent fsb//ddr arányokat,nekem csak annyi kérdésem lenne,hogy mire mennyi V ot adjak meg hogy mi mit is jelent.Pl NB voltage.Vid cpu voltage......nem vágom ezeket :blink:

Link to comment
Share on other sites

Szinte az egész gépem ph ról van :) miért nem tudom az fsb t 400 nál feljebb tornászni?egyszerüen elsem indul a bios.már 401 nél se.Valami block lehet a ebbe a biosba szentem...Amugy 8x400 megy atomstabilan 1.225V al. Nekem ennyi elég is lenne,csak azért érdekel miért nem lehet feljebb állitani.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hello! Van egy Ascrock 4core dual-sata 2 es alaplapom, 1 gb Kingstone memoval, ami 800 mHZ es, de az alaplapom 667 nek látja (mert anyi max), és egy Core 2 Duo E4400 es proci gyári hűtövel! Az érdekelne engem, h hogy tudom felhúzni a procit úgy, h stabil legyen a rendszer, és érezhető gyorsulás legyen ? (Azt hallottam, h az asrock alaplapok nagyon nem szeretik a tuningot)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...