Jump to content
PirateClub.hu

Milyen telefont vegyek?


Thomas
 Share

Recommended Posts

Persze hogy van, ebben egy percig se kételkedem :)

De én a Magyarországi forgalomban lévő mobilokról beszélek :) 2008 utolsó felében a Nokia N széria vitte a pálmát a fotómobilok között szerintem.

 

Ha viszont világszerte nézzük akkor ott vannak a kínaiak akik szerintem már a 28 megapixeles 528×-os optikai zoomos telefonjukat gyártják :) Velük nem versenyezhet senki, de én ezt be is látom :) A CarlZeiss optika meg nem ráklámfogás, hiszen tényleg a gyár gyártja a telefonhoz a kameraobjektívet. Viszont most olvastam, hogy kijött egy új Samsung telefon ahhoz meg egy világhíres fotós adta a nevét, hogy az ő speciális beállításait tartalmazza a készülék. Na én ezt inkább tartom reklámfogásnak mint a Nokiánál CZ lencsét.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

én elhiszem, hogy a nokiás kamerák lencséit a carl zeiss gyártja, de csak ez miatt a hozzá nem értő emberek azt hiszik, hogy ettől egy nokia lesz a fotózás etalonja (cyber-shottal ugyanez a helyzet)

 

2008 utolsó felében szerintem abszolút a samsung vitte a pálmát a fotóstelók között (innov8), meg azért ők annyira nem nyomatják az ilyen csábító reklámszövegeket és jól hangzó márkaneveket :)

Link to comment
Share on other sites

én már nagyon régóta tervezek egy új mobilt de ahogy ránézek a mostani piacra nem nagyon találom a nekem megfelelőt. Több jelöltem is lenne de valahogy egyikben sem érzem azt hogy "na most ez pár évig remek társ lesz". Innov-ért sajnálok 110-et kiadni.E71 még beleférne de a wifi és qwerty mellett multimédiában gyenge. Tudom hogy nem telefonnal kell fényképezni de én már csak ilyen vagyok... :D Tehát alapvetően két típus közül fogok majd nyárig választani.Wifi a legfontosabb és utána vagy a qwerty vagy a multimédia. Ipod touch mellé kéne ,ezért inkább a qwerty mellé húz a szívem de kevés jó qwerty-s készülék van a piacon szerintem.

Link to comment
Share on other sites

egy nokiát se reklámoznak fotósmobilként.. meg amúgy minden csapból az N95 folyik...

 

Lehet hogy azért mert egy kicsit jó telefont alkottak ;):DB)

Én már egy ideje használom folyamatosan a telefont, egy nap se telik el úgy hogy csak kallódna az asztalon :) Minden funkcióját kihasználom és maximálisan elégedett vagyok vele. Fotókról meg annyit, hogy szerintem simán felveszi a versenyt egy középkategóriás 20-30 ezer Ft-os digitális fényképezőgéppel.

Nekem van itthon egy Samsung digi. gépem és nappal, jó fényviszonyoknál csinál olyan képet a telefon mint a gép, annyiba eltérve hogy a Sam 7Mpixel, a Nokia meg csak 5. Annyiban jobb a digi gép, hogy azon a vaku egy kicsit komolyabb, így esete ha sötét van jobb képet csinál, de este nem szoktam fényképezni :D Viszont az N95 este is nagyon szép videót vesz fel és TV-re rákötve tényleg elég komoly minőséget ad vissza, mondjuk a gyári adatok szerint majdnem hogy DVD minőségben vesz fel, ezt azért cáfolnám egy kicsit, de tény hogy telefonokhoz képest magasan viszi a pálmát ;):)

Link to comment
Share on other sites

kedvező fényviszonyok mellett az N95 csinálhat jobb képeket egy 20-30ezres gépnél, de egy picit is jobb gép oda vissza leveri.. addig szerintem értelmetlen jó fotósmobilról beszélni, amíg az optikai zoom és normális érzékelő hiányzik belőle (habár szerintem a samsung nemsokára megvalósítja ezt)

 

polip, az E71-nél jobbat max a PDA-k között találsz ;)

Link to comment
Share on other sites

Én már láttam kínában olyan telefont aminek a hátulja olyan volt mint egy rendes gépé, asszem 7×-es optikai zoom volt rajta.

 

Na de visszatérve N95-re, amiről te beszélsz az már felső közép kategóriás fényképező gép, de szerinted egy mobilba minek raknának olyan optikát mint egy Nixon tökömtudja hányas profi gépbe? :D Az egész telefon nem került annyiba mint az a gép és akkor még hány olyan funkció van benne amit nem számoltunk ide :)

Én azt mondom hogy tökéletes olyan képek készítésére, ahova nem visz az ember fényképező gépet, de ha a Maldív szigetekre mennék nyaralni biztos lehetsz benne hogy nem ezt vinném hogy megörökítsem a nyaralást :)

 

Viszont szerintem egy hétköznapi ember részére tökéletes fotósmobil, tökéletesen lehet vele makrózni, igaz hogy repülők abalakából kinéző embereket nem lehet vele kizoomolni, de ettől eltekintve mindenre tökéletesen megfelel :)

Link to comment
Share on other sites

abel13: Egyik munkatársamnak ilyen telefonja volt, én is ismerem valamennyire, kérdezz megpróbálok válaszolni! :)

 

Egy negatívumot tudok felírni a készülék javára, hogy elég lassú a processzora :( 200Mhz, ez GPS használat közben mutatkozik igazából, de ha csak PDA telefonnak használod akkor arra tökéletesen megfelel! :)

Link to comment
Share on other sites

Na de visszatérve N95-re, amiről te beszélsz az már felső közép kategóriás fényképező gép, de szerinted egy mobilba minek raknának olyan optikát mint egy Nixon tökömtudja hányas profi gépbe? :D

hát ha az optikai zoom és a normális érzékelő csak a profibb gépekben van, akkor legyen neked igazad :)

egyébként nem Nikon-t akartál írni?

 

Én azt mondom hogy tökéletes olyan képek készítésére, ahova nem visz az ember fényképező gépet....

erre egy SE K550 is jó, ráadásul úgy harmada annyiba kerül ;) tudom, N95-ön xenon vaku van, de aki éjszaka mobillal akar fotózni, annak úgy kell :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Annyiban jobb a digi gép, hogy azon a vaku egy kicsit komolyabb, így esete ha sötét van jobb képet csinál, de este nem szoktam fényképezni :D Viszont az N95 este is nagyon szép videót vesz fel és TV-re rákötve tényleg elég komoly minőséget ad vissza, mondjuk a gyári adatok szerint majdnem hogy DVD minőségben vesz fel, ezt azért cáfolnám egy kicsit, de tény hogy telefonokhoz képest magasan viszi a pálmát ;):)

meg nyomtatáskor elég sok különbség van...bár lehet nem mert a Samsung nem a digit. fényképezők csúcskategóriája...ugyhogy valószinűleg egy nokia ugyanolyan képet csinál szemre mint a digit. fényképező, de ha mondjuk ki akarsz valamit vágni ráközelitéssel akkor már rájössz hogy mi a gond.pl. zoom, hiába optikai, ha nincs képstabilizátor akkor semmit nem ér, ha csak nem álványról fényképezel(telefonról? nem sokan szoktak)

viszont a videó tényleg szép.vmeik Nokiába asszem VGA 30Fps videó mód van, nah az már odavág...

de még egy dolog: Nem a megapixelt kell názni igazából, hanem a lencsét, és a lencse adatait, mert az nagyon sokat visz fel, igazából 5 és 8 megapixel között már nincs különbség, ha csak nem pószter méretben akarsz nyomtatni! :)

 

 

röviden ennyi.

Link to comment
Share on other sites

azt szokták mondani hogy minél nagyobb legyen a lencse mérete ha lehet . Most mutatták be a 8 megapixeles nokiát aminek a többinél nagyobb látószögű lencséje lesz (n86) de az innov8nak is elég jó lencséje van. Aki kamerás mobilt akar az most az innov8-at vegye , az év második felében meg várja meg az új 8 megapixeles telefonok tesztjeit és utána döntsön.

Link to comment
Share on other sites

Itt a lényeg, ha zoomolsz akár átmegy digitálisba, akár nem, már nem lesz jó a kép minősége! ;)

 

hát ezt azért nem mondanám... pl. egy tükör reflexessel vagy egy régi kompaktal amelyik tud 12X optikai zoom-ot azzal nagyon szép képet lehet csinálni, de ennek ára is van.

Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy ha valaki fényképezni akar akkor vegyen fényképezőt!

Link to comment
Share on other sites

Danieels: Igazad van, de ahogy írtam ha elmennék mondjuk a Maldív szigetekre én sem a telefonnal fényképeznék, de szerintem hétköznapi képek megörökítésére tökéletes. Én anno az első Symbianos telefonommal (Nokia 3660) is hívattam ellő képeket és azok se voltak olyan rosszak ahhoz képest hogy egy 640*480-as VGA kameráról van / volt szó. Ha most hívatnék elő kis képet az N95-el szerintem meglepődnél Te is :) Persze ha posztert akarnék nyomtatni akkor kijönnének a hiányosságok, de nem sok embert ismerek akik poszter nagyságban hívatják elő a képeket amiket fényképeznek :D

 

Videókat meg VGA-ba csinál 30fps-el azok elég korrektek még gépen visszanézve is :)

N95-öt meg már 40-50 ért lehet kapni szerintem az meg már nem olyan drága :) Aztán a versenytársakat nem tudom mennyibe kerülnek de szerintem már 30-40 körül lehet hasonló paraméterű telefonokat kapni...

Link to comment
Share on other sites

TrueMaster teloba nagyon hasonlo az izlésünk :)

nekem elsö symbian 3650 volt :F

meg n95 8gbn is gondolkogtam :)

vegul n82 lett ami tudásra ugyanaz :)

 

pont ma neztem amugy n95 45 körül mozog.

Azt hiszem a k850i is 30FPS vidit csinal. /javitsatok ki ha nem/

és joval olcsobb.

 

Link to comment
Share on other sites

Nem a megapixelt kell názni igazából, hanem a lencsét, és a lencse adatait, mert az nagyon sokat visz fel, igazából 5 és 8 megapixel között már nincs különbség, ha csak nem pószter méretben akarsz nyomtatni!

pontosan, ezért nem is értem, hogy egy telefonba minek kell nagy felbontású kamera... maximálisan 3 megapixel elég az ilyen napi élmények megörökítésére, 5 és 8 megapixel már túlzás, erre idén már 12 megapixelt terveznek a gyártók :D ekkora felbontást csak a profi fotósok használnak ki...profi fényképezőgéppel :)

 

ch3f, a K850 QVGA felbontású videókat csinál, szerintem ez elég szerény teljesítmény :) mondjuk a SE nem is tervezi, hogy a Cyber-shot telefonok ennél nagyobb videót csináljanak :\

Link to comment
Share on other sites

Danieels: Igazad van, de ahogy írtam ha elmennék mondjuk a Maldív szigetekre én sem a telefonnal fényképeznék, de szerintem hétköznapi képek megörökítésére tökéletes. Én anno az első Symbianos telefonommal (Nokia 3660) is hívattam ellő képeket és azok se voltak olyan rosszak ahhoz képest hogy egy 640*480-as VGA kameráról van / volt szó. Ha most hívatnék elő kis képet az N95-el szerintem meglepődnél Te is :) Persze ha posztert akarnék nyomtatni akkor kijönnének a hiányosságok, de nem sok embert ismerek akik poszter nagyságban hívatják elő a képeket amiket fényképeznek :D

 

Videókat meg VGA-ba csinál 30fps-el azok elég korrektek még gépen visszanézve is :)

N95-öt meg már 40-50 ért lehet kapni szerintem az meg már nem olyan drága :) Aztán a versenytársakat nem tudom mennyibe kerülnek de szerintem már 30-40 körül lehet hasonló paraméterű telefonokat kapni...

nem tudom, szerintem ha valaki fényképezni akar, vagy fényképeket akar nyomtatni akkor még mindig a digitális fényképező mellett vagyok.(én gépem Pana LS80 20-25ezer, de 32ezerért már van Fuji 12Xoptikai zoomal, elég jó lencsével stb.)

persze hétköznapi képek megörökítésére tökéletes, de egy autó kiállítás is hétköznapi kép.ott ahol több oldalról van megvilágitva egy autó, ott azért eléggé összezavarodik az a Nokia lencse.

Nekem az első symbianos telefonom ez, ami most van, Nokia N70, nagyon meg vagyok vele elégedve, igaz egy előlap,hátlap,gomb csere nem ártana mert teljesen el van kopva.(emlékszem szinte mindenki le akart beszélni erről a telefonról, de szerencsére van egy jó telefonos ismerősöm aki elmondta hogy miért is jó ez, megvettem, volt pár szokatlan dolog Sony után(bekapcsolási idő,galéria betöltése;tipikus N70 "hiba") de nagyon meglepődtem, angyon sok dolog tetszik, pl, hogy játszok,zenét hallgatok, és küldenek vmit blukutyon, akkor nem történik semmi, ugyan olyan gyors marad...

Link to comment
Share on other sites

TrueMaster teloba nagyon hasonlo az izlésünk :)

nekem elsö symbian 3650 volt :F

meg n95 8gbn is gondolkogtam :)

vegul n82 lett ami tudásra ugyanaz :)

 

:D Akkor még az elején és a napokban is ugyan azon a szinten / ízlésen vagyunk :D

A Nokia 3650 és a 3660 között se volt sok különbség csupán kinézetre, meg most az N95 8GB és az N82 között is szinte csak kinézetre van különbség :)

 

Én azért végigkísértem a Nokiát a fejlődésen, igaz néha bele-bele kóstolgattam pár nem Nokia telefonba de azok nem tartottak pár hónapig (max 2.) mert rájöttem hogy akármennyire is szép meg jó, de közel sem ér fel egy Nokiához :)

 

Eddig így követték egymást a Nokia telefonjaim (közte volta egy két Samsung, Motorola de azokat nem említeném mert nem méltók a felsorolásba :D )

Nokia 3660 -> Nokia 6630 -> Nokia N90 -> Nokia N91 -> Nokia N73 -> Nokia N95 8GB

 

A 3660 volt meg a leghosszabb ideig, majdnem 2évet húzott le mellettem :)

 

 

 

 

Danieels: A 2006-os Luxus autó kiállításon a HungExpon a Nokia 3660-as VGA kamerás csodatelefonommal fényképeztem egy párat, persze volt nálam digi gép, de azért elkattintottam egy párat ezzel is.

2006-ban még nem volt olyan elterjedt a digi fényképezőgép, mi is az egyik ismerősünktől kértük el.

 

2006 Luxusautókiállítás (Nokia 3660):

 

Image_10__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Image_34__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Image_35__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Image_36__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

...persze hétköznapi képek megörökítésére tökéletes, de egy autó kiállítás is hétköznapi kép..

 

Én azért nem mondanám hogy egy Autókiállítás hétköznapi lenne... mivel tudod hogy lesz és tudod hogy mész tehát van időd felkészülni.

Én hétköznapinak az olyan eseményeket mondanám amikor látsz az utcán egy 50 millás Ferrarit és odamész lefényképezni esetleg csinálsz mellette pár képet, vagy látsz valami olyan szép helyet, vagy tárgyat amit teljesen véletlen veszel észre útközben... és még sorolhatnám. Tehát az ilyenekkel nem keverném a jól beállított fényeket meg a körülményeket, mivel ilyen helyzetekben nem lehet nálad a fényképezőgép és a digitális kamerád hogy megörökítsd, de ha ott van a szuper kis telefonod, mint pl az N95 8GB :blush: akkor minden gond nélkül lefényképezheted, megörökítheted az eseményt vagy fel veheted videóra és megoszthatod a barátaiddal / ismerőseiddel :)

 

 

Na és akkor itt van két kép amit az N95 8GB-al csináltam, szintén autó témában :)

 

Image168_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Image186_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Tessék, itt se volt nálam se digi kép, se digi kamera és nézd meg milyen szép képeket csináltam! Lehet ha óriásplakátot akarnék belőle csináltatni akkor kijönnének a hibák, de ki vetemedik ilyenre?! :D Szerintem ez így szép és jó ahogy van :) Ennél jobbat nem is kívánhatok egy telefontól :)

Link to comment
Share on other sites

valóban, az első kép tényleg gyönyörű, de a második(makro módos, vagy ha nem akkor az hiba.) képen lehet azért látni hogy zavarba jött a kamera, a közepe szép éles a teteje pedig nagyon zajos és fakó lett....

 

de igazad van egy ilyen hétköznapi képek megörökítésére bőven elég.

Link to comment
Share on other sites

A második makró módban készült :) Viszont a fényviszonyok nem voltak valami jók. Csináltam egy makró képet kint a szabadban, viszont itt is elég felhős volt az ég, de lehet látni hogy azért elég korrekt képet csinált :)

 

Image471_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Itt a lekapart matricán volt a fókusz :)

 

Zárásképpen idézném Danieels-t "egy ilyen hétköznapi képek megörökítésére bőven elég". Ebben szerintem benne van minden :) Kitárgyaltuk :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

5 hónapja vettem egy lg shine-t.Hát ritka szar(vagy lehet hogy csak jobban kéne vigyázni rá :D ).Másodszor tört be a képernyője és már nem éri meg megjavíttatni,mivel 24ért vettem és 10ért javítják és mivel már másodszor javítanák benne lenne egy 40esbe, úgyhogy minél hamarabb le szeretném cserélni.Nem rég kinéztem magamnak a nokia divattelefonját a 7500-t. Nem gondolkoztam ennél jobb telón mert sztem ez is viszonylag jó.2 megapixeles kamera vakuval,bluetoth,bővíthető memória és a külseje is nagyon teccik. Meghát nokia.:D Olvastam róla forumokban, mobilarénán. Nem nagyon írtak róla rosszakat. Gsm-nél lehetne megvenni kártyafüggetlenül. Szerintetek ez tovább fogja bírni, mint az lg? És megéri megvenni 34ezerért vagy várjak amíg egy kicsit lejjebb megy az ára? És nemtudja valaki hogy lesz-e majd esetleg t-mobilnál vagy vodafonnál?

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

igazából szerintem 33 körül megállt az ára. Nem egy mai darab ,így szolgáltatóknál alig ha lesz. Tudása nem nagy,de írtad hogy olvastál róla teszteket és ezek után is bejön neked ,tehát nincs gond vele. Elvileg jobban kéne bírnia mint egy lg, de ezt előre nem lehet megmondani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...