Jump to content
PirateClub.hu

Az Elit Alakulat


lali25
 Share

Recommended Posts

A SZTÁLINGRÁD nagyszerű film. Az átlag német katonák gondolatait ismerhetjük meg belöle.. a német katonák csak nagyon kis hányada volt a náci ideológia híve. A zömük egyszerű hétköznapi ember. És azt az a film nagyon jól visszaadja.

Az ELIT ALAKULAT viszont egy jó dokumentumfilm hatását kelti. Valódi eseményeket dolgoz fel. Nem kitalált emberek történetét meséli el. Mindkét film közös vonása, hogy az emberek vannak a középpontban. Nem azt a régi cowboy mintájú 50-70-es évekbeli amerikai stílust követi. Persze jó a Híd túl messze.. Kelly hősei.. Navarrone ágyúi.. Halál 50 órája, de azok ha a hitelességüket vesszük, akkor nevetségesek. Ezzel szemben az EA esetében nemcsak a történetet, hanem a helyszineket, a film vetítési alapanyagait is korhűen válogatták. Az utolsó rész végén nagyon tetszik, amikor a német főtiszt beszédet mond a katonáinak. Nem azt köszöni meg, hogy a náci rendszert szolgálták, hanem azt, hogy teljesítették a bajtársi és katonai kötelességüket. Egyébbként akit érdekel, az jól teszi, ha mélyebben beleás a WWII történetébe. Az elmebeteg festő és hataloméhes népírtó barbár slepje inkább köszönheti a megfélemlítésnek és kegyetlen hírnevüknek a hatalmat, mint a Wermacht, Luftwaffe,Kriegsmarine a nácizmusba vetett hitének, mert ha azon állt volna, adolfot talán még a háború kitörése előtt elteszik láb alól.. jobb is lett volna..

Link to comment
Share on other sites

Nem lehet, hogy nem lopták, hanem csak simán tényleg ilyen volt Carentan? :D

Egyébként tényleg marha jó sorozat! Már megnéztem vagy 3* ^^

Imádom :)

Igen Carentan ilyen volt de a COD készítői a Elit alakulatból mintázták carentant.

Link to comment
Share on other sites

Maga a film 5 DVD+1 kieg. DVD. Nekem csak az 5 a filmet (10 rész) tartalmazó van meg. Ha valaki ad egy tuti divx tömőrítő beállítást, amivel 650-700MB-ra jó minőségben le lehet tömöríteni, akkor megcsin. és feltöltöm. Én mindig az XVID-et használom, de teljes képernyősen és 100% minőség ( :P) ). Megjegyzem, nem szoktam rippelni DVD-t, a TV tunerhez használom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Én marhára örülnék, ha felraknád :) Nekem az 1-6 megvan dvd-n, de a többit még nem tudtam beszerezni :( Egyébként a véleményem, hogy csodálatos sorozat. :) A halál 50 óráján elaludtam, ezt csak azért mondom, mert láttam, hogy említette valaki feljebb. A Sztálingrádot pedíg nemrég kaptam kölcsön, de azt hittem valami sz@r, úgyhogy még nem néztem meg. De bepótolom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nekem is negy kedvencem. Nekem 2 DVD-n van meg de csak stereo hang nem 5.1 sajna(mert HBO-ról átvett)

De ez akkor sem tántoríthatoot el attól hogy megnézzem(5-re is :D )

A CoD-re vissztérve még a single player rész is arra épül mert rengeteg a filmbeli helyszín a játékban(amerikai rész)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
nem a legjobb vh-s sorozat de vannak jó részei is!!

Akkor melyik az? :D Egyébként én is végignéztem mindegyik részt, és szerintem is egy alapmű, ahogy ezt már páran mondták. Legalább meg tudjuk, mi is volt igazából az a háború, miről is szól igazán. Nah, ki fut fel velem a Currahee-ra? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...