Jump to content
PirateClub.hu

PES 2008 vs. FIFA 08


Malarki
 Share

PES 2008 vs. FIFA 08  

99 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. PES 2008 vs. FIFA 08

    • PES 2008
      54
    • FIFA 08
      45


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Én csak a mindkét játék demóját kipróbáltam, és nekem egyértelműen a FIFA jön be PC -n, már csak azért is, mert a PES az eléggé konzolos átiratnak tűnik, és ez pedig nekem nem igazán jön be gamepad nélkül. Konzolon még nem játszottam eggyikkel sem, ott lehet, hogy jobb a PES!

Link to comment
Share on other sites

A FIFÁ-sokhoz: neketek iért nem jön be a PES? Vagy mi a gond vele?

 

talán azért nem jön be a pes mert először fifával játszottam, és voltak páran akik azt mondták hogy a pes szar, nekem igazából semmi bajom sincs vele, a grafika jó, az irányítás szokatlan de hozzá lehet szokni 2-3 meccs alatt, a menü az viszont nem tetszett, valahogy nem volt egyértelmű az egész, meg azt nagyon rüheltem hogy az angol csapatok közül csak az arsenal meg asszem a chelsea voltak rendesen megcsinálva, a többiben csak az emberek neve volt megadva

 

a játék nehézségéről meg csak annyit hogy szerintem a pes sokkal könyebb, a fifa 07-ben világklasszis szinten nyomtam, és alig kaptam ki, és most a 08-ban félprofi szinten játszok és még így se mindíg tudok nyerni

még csak annyi hogy régebben pár hónapig pes-el játszottam, a nehézségi szint nem a legerősebben volt hanem egyel kisebben, és mikor az első bajnokságot befejeztem a kapott góloknál 3 vagy 4 volt, fifában ilyen nincs

Link to comment
Share on other sites

hogy lehet fifára szavazni most nem azért??? aki a zene miatt játszik az szavaz a fifára mert abba a fifa jobb de másba nem... max még a licenszekbe mert van benne vagy 20 liga... de állitom hogy az 500 csapat közül ti csak ugy 10-15tel játszotok a fifa egyébként meg nagyon könnyű simán megtanulsz egy-két támadást és az mindenki ellen jó. na a pesbe ilyen nincs ott küzdeni kell. irányitásba a fifa könnyű de a fifába nincs esernyőcsel ronaldiho csel sarkazás sőt semmi csak bicikli és kész. az uj pespe pedig már lesz műesés meg mezhúzás is. grafikában se jobb a fifa olyan hajak vannak benne h fujj arcokra rá lehet ismerni de azok is rondák. pes talán ebbe is jobb. de az uj pesbe már mindenkire ráismersz. játékélménybe pedig nagyon a pes nyer fifába van kb 5 formácio és kész pespe meg mindenkit oda raksz ahova akarsz sőt még azt is meg lehet határozni h ki menjen fel a pontrugásokra... persze van a játékosoknak formája is igy egy jó formába lévő játékos többet érhet mint egy rosszba lévő sztár. persze ez is csak a pesbe van kommentátorbe egyértelműen a fifa a jobb mert ott van magyar. légy profi mód?? már a pes3-ba is volt ilyen az pedig 4 éves game... na ennyit a fifárol. aki meg nem képes rászánni 5 mecscet meg a tréninget nem játsza végig a pesbe az csak magára vethet hogy nem tetszik neki a játékélmény mert béna benne higgyétek el megére az a 5mecs+tréning mert a pes fantasztikus.karrier mod kb mind2 játékba azonos csak fifába nagyon könnyű pesbe izgalmasabb.

na ennyit a két játékrol végszó: Pes:4ever Fifa:Never már a pes4 is jobb minta fifa8 nemhogy a next-genes pes 2008...

Link to comment
Share on other sites

de a fifába nincs esernyőcsel ronaldiho csel sarkazás sőt semmi csak bicikli és kész.

 

lol, látszik hogy te még csak nem is játszottál a fifával, itt nincs minden cselre egy külön gomb (nemtom hogy pesben hogy van), hanem billentyű kombinációk vannak, te észlény!!

 

Link to comment
Share on other sites

jáccottam én fifával de shift=bicili R-rev meg huzogatja össze vissza meg még van benne zidane csel többet nem lehet benne csinálni szerintem vagy ha igen akkor meik a ronaldinho csel meg az esernyő?

egyébként Pesbe bill kombók vannak azzal lehet cselezni

Link to comment
Share on other sites

ha csak simán a shift-et nyomogatod akkor persze hogy csak bicikli cselt csinál, mert az az alap, más cseleket úgy lehet csinálni hogy nyomod a shift-et meg a nyilakat, a kombinációkat nemnagyon tudom de régebben találtam egy oldalt ahol levolt írva pár darab

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a FIFA olyanoknak való akik az életben nem fociznak. A többieknek a PES való.

ÉS hogy mitől jobb? A részletektől: ha a bíró fúj, az animáció előtt még van pár másodperc "holtidő", amikor látjuk, hogy a bíró elindul a játékos felé vagy az egyik játékos felsegíti a másikat, reklamálnak meg minden. A bíró a PES-ben nem csak díszítőelem, hanem rendesen működik is: mutatja az előnyszabájt, motog a játékkal, mutatja hogy álljanak fel. A partjelző is használja a zsászlaját. Ez így elég zavaros, de aki PES-ezett az tudja miről beszélek.

Sztem viszont a FIFA-ban jobb a Karrier mód.

A PES mindíg mutat valami újjat. Pl: még amature fokozaton is szimán ki lehet kapni egy gyengébb csapattól, ha rossz formában van a csapatod.

És a csapatokról: a netről kismillió ligát, csapatot, stadiont, arcot, cipőt meg mindent tölthetsz le.

Link to comment
Share on other sites

valak: ronaldinho csel van benne, ugyanis mellettem (be a pro mód) ronaldinho már többször is megcsinálta :)

a felállás meg a 08-ban már átvették, ugyan úgy lehet állítgatni, h ki hova álljon..

 

Malarki: el is mondtam arról a cikkről a véleményemet az írójának :D az irányítás mikéntjeit egyáltalán nem ismeri, ehhez képest leszólja az egész irányítást.. és ez csak egy példa :)

Link to comment
Share on other sites

De komolyan mi olyan jó a FIFA irányításában ?

Passzolok ott a játékosom mellett az ellenfél játékosa és direkt ugy veszi mindig ugyan ugy át, hogy el tudják venni tőlem...

Az automata szerelésről nem is beszélve...

 

talán mert rákéne mozdulni arra a labdára, nem csak egyhelyben várni hogy szépen lassan odaguruljon, amúgy meg szerintem úgy sokkal élethűbb az egész hogy néha a labda átvétele nem sikerül jól

Link to comment
Share on other sites

De mindig ugyan úgy veszi át!!!

Ezért mondtam, hogy sok a fafejű FIFA játékos egyik topicban (tisztelet a szűk kivételnek...) <_<

Kérdezem a FIFA keménymagot aki képviselteti magát a PirateClubbon:

Szerintetek miért olyan profi és jó a FIFA irányíthatósága ?

A való életben játszottatok már hivatalos meccset ?

Link to comment
Share on other sites

Ezért mondtam, hogy sok a fafejű FIFA játékos egyik topicban (tisztelet a szűk kivételnek...) <_<

egyet jegyezzünk meg, ezek csak játékok, szórakoztatásra vannak kitalálva. ne akarjunk másokat meggyőzni arról, h amivel mi játszunk az jó, amivel ők játszanak az rossz, ebből csak értelmetlen viták lesznek, úgy is mindenkinek megvan a véleménye, ahány ember annyi izlés, természetes, h nem ugyan az tetszik mindenkinek, nem kell mindenkinek ugyan azzal játszani :)

és ez persze mind a két oldalra oda vissza vonatkozik :)

Link to comment
Share on other sites

hát sztem meg mind1ik vmiben jó!!!bár eddig szinte minden fifa megvan, de az utolso2-3 évbe elég gyengék voltak a változtatások,így nemtom....mondjuk még egyik 08-al sem játszottam így mindakettőt kipróbálom :P

(amugy a fifára szavaztam azért, mert van benne egy olyan mód h a csapatban csak egy emberrel játszhatsz)

na csak ennyit akartam mondani...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...