Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
bagi

A mailezés és sms-ezés a narkónál is rombolóbb

Recommended Posts

Legalább az emberek egyharmada szenved a folyamatosan érkező üzenetek által kiváltott válaszolási kényszer miatt - derült ki egy brit felmérésből.

A dolgozók nem is gyanítják, hogy munkaidejük csaknem felét azzal töltik, hogy ellenőrzik postafiókjukat, elolvassák üzeneteiket, válaszokat fogalmaznak, és mire eljön az ebédidő, a reggel még frissen érkező kolléga olyan, mint egy kifacsart citrom.

A pszichológusok úgy vélik, a legnagyobb stresszt azoknak kell elviselniük, akik flörtölnek mobilon, a felhasználók 64 százaléka ugyanis remegve várja a választ levelére vagy üzenetére. 51 százalékuk állandóan meg-megnézi célba talált-e az üzenet, és rengeteg időt elfecsérel a nézegetéssel. Az ismerkedni vágyók 35 százaléka pedig erőlködve próbál minél szellemesebb fogalmazást kreálni, hogy a lehető legmélyebb benyomást tegyen a címzettre.

A Veritas felmérése szerint ha valami probléma adódik a postafiókhoz való hozzáféréssel, vagy nem érkezik válasz, a függővé vált flörtölőknek nagyobb stresszhatást kell elviselniük, mintha egy válást vagy költözést csinálnának végig. Az ilyen függőség önbizalomhiányról tanúskodik, az ilyen emberek kényszeresen ügyelnek arra, hogy mindig és mindenhol elérhetők legyenek - vélik stresszkutató pszichológusok.

Kings College brit kutatói azt is bizonyították, hogy az effajta addikció fölöttébb káros hatást gyakorol az agyműködésre, melynek vizsgálata során azt tapasztalták, hogy az üzenetfüggők IQ-ban mérhető intellektuális képességeinek szintje feleannyi, mint a rendszeres marihuánafogyasztóké.

[origo]

Azért ez durva... :o

szegények ! :) minek izgulni majd megjön az az e-mail és majd megkapjuk az üzit ... ;)

Én biztos nem tartozok bele ebbe a kategóriába! 1-2 hetente megyek fel a freemail-emre!! :lol:

De mi van ha kapok egy sms/e-mil-t amiben kérdés van... nem szabad válaszolni nehogy megbetegedjek?

Na jó, De: ma már a leckét is képesek megkérdezni a másiktól...SMS-ben...Kérdésem: aki válaszol nem hülye-e és aki kérdezte nem genyó-e??? Ja és: a szolgáltató mi-e???

Nekem nem nagyon kell ettől a betegségtől tartanom, mivel az e-mailt jó ha havonta, 2 havonta megnézem :D

Ez kitalálható... Mondjuk én is napi 2X megnézem, de nem kapok agyvérzést ha kimarad :D

Amúgy a travianozókkal is kéne egy felmérés...

mindig csak a nők a nők meg a nők... ha nem lennenek akkor nem stresszelnenk annyit miattuk, es még okosabbak lennenk naluk xD

hát ez nem rolam szol hálistennek :D

De mi van ha kapok egy sms/e-mil-t amiben kérdés van... nem szabad válaszolni nehogy megbetegedjek?

ezzel tökéletesen egyetértek, hisz kaphatunk fontos infókat amire azonnal szükségünk van, és akkor bosszantó tud lenni. de attól még senki nem függő. az tény, hogy vannak olyanok, akik nem tudnak elszakadni. szipi

Szipi: Biztos, hogy még soha nem voltál SMS függö? ;):rolleyes:

biztos! csak egy kedves barátom akar erre a rossz szokására rászoktatni, de majd én segítek neki, nem adok teret ennek. szipi :P

Én minden nap megnézem hogy kaptam e valamit.De engem az érdekel hogy mit vagy kitől kiváncsiságból.Akkor most függő vagyok és hülye? :lol:

Én másfél óránként nézem a zsímélt :D A stresszelős dolog az MSN-en az ha csajjal "beszélsz". Akkor mindig várod az üzit.

Hali !

Az email-jeimet megnézem nap mint nap de nem igazán gerjedek hogy azonnal válaszolgassak , sms-t írni meg alapból nem szeretek !

Email-eimet 1héten egyszer ha megnézem sms-ezni meg néha szoktam mert inkább felhívom az illetőt vagy ők hívnak engem!Ugyhogy én ilyen gondban nem szenvedek :lol:

szintén :D

nameg minek neten ismerkedni... lámaság ennyi a véleményem.

de, hogy rombolóbb a narkónál? :D

hát nemtudom, midnenesetre érdekes :D

Úgy látszik ehhez is kell valami függőségi hajlam,mert a mailjeimet kétnaponta megnézem,sms-t pedig havonta írok 5 darabot.Ez sztem nem beteges adag! :)

hogy mik vannak....unom az ilyen idiotakat :)

a drogosokat megertem :)) (na jo na nem de akkor is nekik van valami elvezet is benne)

Email-eimet 1héten egyszer ha megnézem sms-ezni meg néha szoktam mert inkább felhívom az illetőt vagy ők hívnak engem!Ugyhogy én ilyen gondban nem szenvedek :lol:

Én sem de aki myvipen körlevelet küld azt valamilyen elvonókúrára behajítanám az 100%:D

Hetente 1× nézem meg mailjeimet, sms-t sose írok :lol:

Én mindennap megnézem az emailemet:D amikor belépek gépre egyszer lefut a Mozilla Thunderbird, és utánna le van tudva egész napra:D nem nézem meg többször, ami utánna jön az ráér holnapig :D

én egnézem minden nap.

és?

nemvagyok mailfüggö :D

az meg hogy mennyi smst irok változo.

van hogy egy hétig pl semennyit. fölöslegesen minek.

van mikor egy nap 3. több nemigen szokott lenni :)

max 10 sms megy el egy honapban kb

inkább telefonálok

Van benne valami!

Hát én mail-ezni már alig...smst is kéthetente egyet... :D de régebben nagy függő voltam mindkettőben :P

durva :D de vazeg...hát nem pont sms-t várok most is?xD

Amíg Opera böngészőm volt, ő egyből szólt, ha új mailom jött, Firefox-nál meg reggel és este megnézterm, mert sok haverral úgy tartom csak a kapcsolatot, sms-t meg szívesen írok, engem inkább feldob és rendszerint örülök is annak amit kapok...