Jump to content
PirateClub.hu

Repülőgép emlékpark


Szipi
 Share

Recommended Posts

sziasztok! elmentem a repülőgép emlékparkba, és csináltam rengeteg képet, és elhoztam nektek ide, főleg azoknak, akik nem tudnak eljutni vagy a táv, vagy a belépő miatt. remélem, tetszeni fog nektek. szipi

 

1993-ban megnyílt a Ferihegy Repülő Múzeum. Az itt kiállított eszközök részben a Közlekedési Múzeum tulajdonába, a teljes múzeumi állomány pedig a Közlekedési Múzeum szakmai felügyelete és irányítása alá került.

 

A Ferihegy Repülőgép Emlékparkban megtekinthetők:

- a Magyarországon használt jelentősebb utasszállító repülőgéptípusok: Il-18, Tu-134, Tu-154, Jak-40, Il-14, An-2, Li-2, illetve egy Mi-2 helikopter

- különleges repülős berendezések és eszközök széles skálája (például a feketedobozok)

- a Ferihegyen használt Tesla leszállító radar, a régi kifutópálya bevezetőfények, több repülőgép hajtómű és repülőgép részegység

Külön exkluzív program keretében március 15-től november 30-ig a Ferihegyi Nemzetközi Repülőtér életét bemutató repülőtér látogatásokat szervezünk, ahol az érdeklődők testközelből megfigyelhetik:

- a repülőgépek földi kiszolgálását

- a kulcsfontosságú épületeket, guruló-utakat

- a repülőtér működéséhez nélkülözhetetlen eszközöket

és átélhetik az élményt, amikor a fel- és leszállás közvetlenül a fejük fölött zajlik.

 

emlkpark209zp3.jpg

emlkpark210pl8.jpg

emlkpark211np4.jpg

emlkpark212vs4.jpg

emlkpark213bl2.jpg

emlkpark214if9.jpg

emlkpark215re9.jpg

emlkpark216iz4.jpg

emlkpark217rv6.jpg

emlkpark218ip9.jpg

emlkpark219wr2.jpg

emlkpark220ll0.jpg

emlkpark221kz7.jpg

emlkpark222rn9.jpg

emlkpark223cn3.jpg

emlkpark224ul4.jpg

emlkpark225yq4.jpg

emlkpark226fp0.jpg

emlkpark227gl6.jpg

emlkpark228ug1.jpg

emlkpark229vq9.jpg

emlkpark230sp6.jpg

emlkpark231fi2.jpg

emlkpark232us1.jpg

emlkpark233rj7.jpg

emlkpark234ee0.jpg

emlkpark235pd8.jpg

emlkpark236lo0.jpg

emlkpark237xi1.jpg

emlkpark238ad3.jpg

emlkpark239ba4.jpg

emlkpark240wi8.jpg

emlkpark241gj7.jpg

emlkpark242dl4.jpg

emlkpark243kl7.jpg

emlkpark244ez9.jpg

emlkpark245ih4.jpg

emlkpark246cj6.jpg

emlkpark247qs1.jpg

emlkpark248hw8.jpg

emlkpark249qj6.jpg

emlkpark250vb1.jpg

emlkpark251xn0.jpg

emlkpark252bd3.jpg

emlkpark253tt3.jpg

emlkpark254yv6.jpg

emlkpark255se9.jpg

emlkpark256bd6.jpg

emlkpark258hb7.jpg

emlkpark259xg7.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

a rendszer nem engedte berakni a többi képet, mert soknak találta, és így utólag rakom be mégegy topikba, hogy teljes legyen. szipi

 

emlkpark260ow9.jpg

emlkpark261jv7.jpg

emlkpark262yv2.jpg

emlkpark263su0.jpg

emlkpark264go5.jpg

emlkpark268ez3.jpg

emlkpark269dc9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ezek közül repültem már TU-val, AN-2-vel, MI-vel bár abból a 17-es és a 24!-es változattal... :P:D Imádok repülni! Csak sajnos egy kicsit drága mulatság... :(

Én eddig csak a szolnoki katonai reptéren lévő kiállítást láttam. Bár az jóval kissebb, az is igen érdekes.

Link to comment
Share on other sites

nagyon szívesen hoztam el ide nektek. amúgy érdemes elmenni személyesen is. nemcsak felmentem a repcsikre, hanem még a lezárt részeket is kinyittattam egy bácsival, sőt a vezető pilótafülkébe is beültem. nagyon klassz érzés volt. szipi :)

Link to comment
Share on other sites

szívesen mindenkinek. :P olyan klassz volt, nagy élmény volt életben is felmenni repülőre, mert amúgy még sosem utaztam azzal, de nem is fogok. jóóó volt belülről látni, megérinteni mindent. csak egyvmit nem értettem, hogy amikor beültem a vezetőfülkébe, akkor nem nagyon ért előre a pedálhoz a lábam, még amikor lecsúszatm akkor sem. :( amúgy csináltam a közelében lévő II.repülőtérről, és a gépeiről is képeket, ha akarjátok, akkor azokat is majd feltöltöm, és berakom nektek. szipi

Link to comment
Share on other sites

:P olyan klassz volt, nagy élmény volt életben is felmenni repülőre, mert amúgy még sosem utaztam azzal,

 

Szerintem próbáld ki! Nagyon jó érzés repülni! Ha jó "kislány" leszel és hozol még nekünk sok-sok ilyen érdekese cikket, akkor karácsonyra össze dobunk Neked egy repjegyre! Márha a forum többi része is beszáll.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bagi! nagyon kedves vagy, de a repülésről lemondanék, iszonyatosan félek :(

thomas rc kérésére felteszem a budapesti II. repülőtérről készült képeket :)

az ucsó kép az viszont itt van az emlékparkba, egy csocsó, gondoltak rátok :lol: szipi

 

emlkpark257vs4.jpg

emlkpark265vs3.jpg

emlkpark266fl3.jpg

emlkpark270na8.jpg

emlkpark271cc0.jpg

emlkpark272ii9.jpg

emlkpark273rp4.jpg

emlkpark274ps0.jpg

emlkpark275ho9.jpg

emlkpark267jr9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...