Jump to content
PirateClub.hu

Veszélyes lehet az áram........


Szipi
 Share

Recommended Posts

Veszélyes lehet az áram

 

 

Az áramütés súlyossága nagyon eltérő lehet, az enyhe bizsergést okozótól a halálosig.

A legnagyobb feszültségű áramütést a villámcsapás okozza, ez azonban rendkívül ritka. A leggyakoibb a háztartásokban előforduló áramütés, melynek gyakran gyerekek az elszenvedői. Sajnos a szülők sokszor nem gondolnak rá, mekkora veszélyt jelent egy mindent kipróbálni akaró kicsi számára egy-egy konnekor, bedugva felejtett hajszárító, háztartási gép.

A gyerekeket időnként a szájukon át éri áram ütés, mivel beletömik a vezeték végét: ílyenkor a súlyos trauma, az égési sérülés mellett még az arc is torzulhat, ílyenkor szájebészeti kezelésre is szükség lehet. Az áram leggyakoribb belépési pontja testbe a kéz, a második a fej, a kilépési pont általában a lábon van.

A belső sérülések jellege az áram testen belül megtett útjától függ: végzetes következménnyel járhat, ha útba esik a szív. A fejet érintő áramütés az agyat károsíthatja, szemekhez közel haladó áram szürkehályogot okozhat. A legjobb minden óvintézkedést megtenni, szakemberrel szereltetni az elektromos vezetékeket, a használati szabályokat betartani.

De ha mégis megesik az áramütés, gyorsan kell cselekedni. Azonnal ki kell kapcsolni az áramot. Ha nincs rá gyorsan mód, valamilyen áramot nem vezető eszközzel kell ellökni a sérültet az áramütést okozó tárgytól.

Ha eszméletét veszti, stabil oldalfekvésbe,kell helyezni, hogy a"légutak szabadok legyenek. Ha tiszta tudatú, akkor sem szabad itatni, mozgatni. Azonnal kérjünk orvosi

segítséget.

 

Link to comment
Share on other sites

Nézzétek meg TESLA életmüvét ezzel kapcsolatban nagyon érdekes. Amugy ő találta fel a váltóáramot és nem Edison. Tesla munkásság minden ami árammal megy ma mégis személye homályba merült. Olyan kisérleteket is folytatott amiket még a mai napig sem képesek ujra utána csinálni. Ö a villámok igazi ura és nagymestere. Amugy a váltóáram problémályát Budapesten oldotta meg :)

 

Árammal kapcsolatban nekem csak annyi élményem van hogy szereltük haverral az egyik szoba áramellátását és azt mondta a hevr ki van kapcsolva az ára- mondom ok megfogoma vezetéket mondom ez ráz dik el is dobtam. De mivel haver nem hitt nekem ezért ujramegfogtam és szépen lassan miközben zsibbadt a karom elmeséltem neki hogy ebben a vezetékben elhet hogy tényleg lesz egy kevés áram :lol:

Link to comment
Share on other sites

engem is rázott meg már áram egy pill-re, dobtam el mindent azonnal. nagyon furi érzés. :o szipi

Link to comment
Share on other sites

"Ez a Tesla tényleg érdekes ember volt. Nem tudod honnan lehet leszedni az élet művét?"

 

 

Azt sokan szeretnék "leszedni" még ma is.... (Én úgy tudom, hogy : horvát származású volt és a legutsó (állítólag sikeres) munkája az energia (több megawatt) vezeték nélküli transzportálása volt....)

 

Ja és megrázás váltó áram által:

Szívtam már én is 1X2, de a legdúrvább az volt, amikor a boylerünk áthúzot, vagy mi és én csorgatva a meleg vizet ültem a kádban.... Még élveztem is azt a kellemesen bizsergető érzést....Aztán alig bírtam kimenekülni, mert annyira be voltak állva az izmaim....

Amúgy egyes emberek sokal jobban bírják a feszkót (nem izzadnak annyira, kisebb a sókoncentrátum bennük, meg jobban vigyáznak...

Ja és : az egyenáram (főleg ha nagy Amper-ű) sokkal veszélyesebb (az elektrolízis miatt)....

Ennyi...

Link to comment
Share on other sites

Nézzétek meg TESLA életmüvét ezzel kapcsolatban nagyon érdekes. Amugy ő találta fel a váltóáramot és nem Edison. Tesla munkásság minden ami árammal megy ma mégis személye homályba merült. Olyan kisérleteket is folytatott amiket még a mai napig sem képesek ujra utána csinálni. Ö a villámok igazi ura és nagymestere. Amugy a váltóáram problémályát Budapesten oldotta meg :)

 

Árammal kapcsolatban nekem csak annyi élményem van hogy szereltük haverral az egyik szoba áramellátását és azt mondta a hevr ki van kapcsolva az ára- mondom ok megfogoma vezetéket mondom ez ráz dik el is dobtam. De mivel haver nem hitt nekem ezért ujramegfogtam és szépen lassan miközben zsibbadt a karom elmeséltem neki hogy ebben a vezetékben elhet hogy tényleg lesz egy kevés áram :lol:

 

Tesla-nak nem véletlenül nincs akkora neve. Eltűntették, "kivonták a forgalomból" mint sok más embert...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...