Jump to content
PirateClub.hu

Óriás meteor a Föld légkörében?


meszi9
 Share

Recommended Posts

Budapest-Érd - Látványos, ám annál rejtélyesebb égi jelenség szemtanúi lehettek mindazok, akik péntek délben Érd térségében pillantottak a magasba. Szikrázóan világító monumentális csóva tűnt fel az égen, s állt mozdulatlanul több mint negyedórán keresztül.

Nincs ésszerű és egyértelmű magyarázat arra, hogy milyen tárgy vagy eszköz hagyhatta Érd felett azt a csóvát, amelyet több mint negyedórán át lehetett látni péntek délben, a szikrázó napsütésben. Egészen bizos, hogy nem optikai csalódásról, nem légköri képződményől van szó, s a fotót sem manipulálták. A jelenséget egy autóban ülő társaság látta.

 

- Két kollégámal együtt Érden mentünk keresztül pénteken fél 1-kor. A hátul ülő társam szólt, hogy mi az ott az égen. Azonnal feltűnt az izzó csóva. Először azt hittük, valami repülőgép húzta, de semmilyen tárgy nem látszott a közelében, és különleges hangot sem hallottunk.

 

Az autóból kihajolva három fotót készítettem a telefonommal. A felhőket fújta a szél, miközben jóval felette átsejlett a csík, amely mozdulatlanul állt. Aztán elkezdett halványodni, szürkülni, s a végén eltűnt - idézte fel Kiss Gábor (30), aki a fotóért az olvasóriportereinknek járó tízezer forintban részesül.

 

A Magyar Csillagászati Egyesületnél is okoztak némi izgalmat a továbbított felvételek.

 

- Nem találkoztam még hasonlóval - ismerte el Tepliczky István (46), az egyesület titkára.

 

- Leginkább egy óriás meteor légkörbe érkezésére emlékeztett a jelenség. Ilyet már többször is megfigyeltünk. 60-80 kilométeres magasságban keletkezhetnek hasonló nyomvonalak, főként azon a szakaszon, amelyen felrobban a beérkező meteor.

 

A szakértő szerint azonban a hátramaradt füstcsíkokat sokkal rövidebb idő alatt szétzilálja a felsőköri légmozgás, s ilyen erős nappali világításra sem volt még példa. - A képeket az egyesület tagjaival közösen tovább tanulmányozzuk, s a szemtanúkkal is felvesszük a kapcsolatot.

post-32383-1184073135_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Telefonnal nem lehet ilyen kepet csinalni. Tul szep kontrasztosak a fak, lathatok kulon a levelek, nincsenek egybesmosodva.

Link to comment
Share on other sites

Ez egy baromság. Mikor elolvastam, tudni lehetett. Negyed órán át mozdulatlan maradt? UGYAN MÁR

 

KAMU - csupa nagybetűvel

 

(mellesleg a kép ami van hozzá, nagyjából negyven másodperc photoshoppal...)

Link to comment
Share on other sites

Győrben is látták. :unsure: nembiztos hogy ez kamu..

Tepliczky István (46), a Magyar Csillagászati Egyesület titkára egyre biztosabb benne, hogy egy meteor, esetleg egy műhold vagy annak alkatrésze hatolt be a Föld légkörébe. A 60-80 kilométer magasságban lévő csóva hosszúságát 40-50 kilométerre, átmérőjét 1-2 kilométerre becsülte.

 

A fényerejét továbbra is erősnek tartja.

- Ha éjszaka süvít át az égbolton, a telihold fényerejének többszörösével világított volna - mondta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Photoshop !

 

Én is csináltam egyszer anyáméknak egyet .. bekamusztam ,hogy láttam ufot és lefényképeztem a kertbe ..:D

Pedig csak egy egyszerű képet csítam Digi fényképezővel , bevittem és photoshopal toltam rá egy kék fénygömböt a megyfa alá ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...