Jump to content
PirateClub.hu

MotoGP


grabo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Talmácsi negyedik lett a Francia Nagydíjon

A magyar motoros rossz rajtja után küzdötte fel magát, a francia futamot Segio Gadea nyerte Lukas Pesek és Bradley Smith előtt. Talma az összetettben továbbra is a második, ám hátránya nőtt az élen álló Pesekkel szemben.

A gyorsaságimotoros-világbajnokság Francia Nagydíján Talmácsi Gábor a nyolcadik helyről rajtolva végül a negyedik helyet szerezte meg. A Le Mans-i futamot a spanyol Sergio Gadea nyerte, megelőzve az összetett élén álló Lukas Peseket és a tini Bradley Smith-t. Az élről induló olasz Mattia Pasini öt körrel a vége előtt motorhiba miatt kénytelen volt feladni a versenyt.

A szezon ötödik futamán Talma rosszul kapta el a rajtot, visszacsúszott a nyolcadik rajthelyről, ám szívósan dolgozott, és végül felküzdötte magát a negyedik helyre. A magyar motoros hátránya nőtt az összetettben a cseh Pesekkel szemben, aki már kilenc ponttal vezet Talma előtt.

Francia Nagydíj:


1. Sergio Gadea spanyol Aprilia 41:50.112 perc
2. Lukas Pesek cseh Derbi 41:50.590 +0.478 mp.
3. Bradley Smith brit Honda 41:53.075 +2.963
4. Talmácsi Gábor magyar Aprilia 42:03.628 +13.516
5. Joan Olive spanyol Aprilia 42:03.957 +13.845
6. Pablo Nieto spanyol Aprilia 42:05.048 +14.936
7. Hector Faubel spanyol Aprilia 42:05.210 +15.098
8. Sandro Cortese német Aprilia 42:05.715 +15.603
9. Simone Corsi olasz Aprilia 42:05.776 +15.664
10. Mike di Meglio francia Honda 44:05.889 +15.777
Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Király volt a moto gp futam ! láttam !! Tipikus esek kelek verseny volt ! Hayden mekkorát esett !!! A francia Randy De Puniet sajnáltam , mert keményen lenyomta az egész mezőnyt ! Rossi szerintem elgumizta magát , Edwards meg szerintem Yamaha helyett valami csotrogányt kapott!

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

A ducati motorja szerintem egyenlőre igen nagy technikai fölényben van egyrészt , másrészt szerintem a gumiknak is egyre nagyobb szerepük lesz a moto gp-ben is !

A Michellinnek elég nagy blama volt a mostani francia nagydíj mert a bridgestone gumik sokkal jobban teljesítenek már év eleje óta . Emellett Stonernek valószínűleg elmesélték hogy kell esésmentesen motorozni , mert most nagyon bejön neki a Ducati!

Link to comment
Share on other sites

Talmácsi Gergő újra versenyez

 

A Supersport világbajnokság előző futamán még nem indulhatott, a hétvégi versenyen azonban már újra motorra ülhet Talmácsi Gergő.

 

A súlyos sérülése után lábadozó ifjabb Talmácsi az előző versenyen még nem kapott rajtengedélyt, a Le Mans-i futamon azonban ismét rajthoz állhat. A futam előtti pénteki időmérő edzésen nem volt szerencséje Talmának, mert az utolsó gyors köre előtt eleredt az eső, így végül csak a 32. helyet szerezte meg.

 

- Aminek nagyon örülök az az, hogy nem fáj semmim. Nem vagyok elégedett az időmmel, de remélem, holnap tudok még javítani. Nagyon tetszik a pálya, ugyanakkor nagyon nehéz is jól motorozni rajta. Van egy sikán, ahol szinte állva kanyarodunk, annyira le kell lassítani. Holnap még finomítunk a beállításokon, és kiválasztjuk a megfelelő gumit a versenyre - mondta az ifjabb Talma.

Link to comment
Share on other sites

2007-06-02

Talma a harmadik helyről rajtolhat

 

A magyar motoros az első sorból indulhat a mugellói Olasz Nagydíjon, mindössze Hector Faubel és Mike Di Meglio tudta megelőzni. Forrás: Mobilpress

 

A gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 köbcentis géposztályában szereplő magyar pilóta a második időmérő edzésen a második helyen végzett, így az összesítésben a 3. rajtkockából indulhat a vasárnapi viadalon. A szombati tréningen ismét esett az eső, ezért a pilóták nem tudtak sokat javítani a pénteki idejükön. A leggyorsabb a spanyol Hector Faubel volt, míg a második rajtpozíciót a francia Mike Di Meglio szerezte meg.

 

GO Talma!! :)

Link to comment
Share on other sites

Hát emberek nagyon nagy verseny volt 125 és 250 ccm-ben is ! Aki kihagyta az sokat vesztett ! Talma csak 4. :( Bautista állati volt és Angelis lett a 2. 250-ben ! Csíra lorenzo csak 8. mert Bau elintézte ! :P Na de most kezdődik a moto gp B)

 

 

Szerk: A Moto GP sem volt rossz bár Rossi nyert és nem Pedrosa :angry: Stoner a 4. lett ! Vb : Stoner 115 pontal vezeti a vb-t ,Rossi 106 ponttal 2. és Dani Pedrosa áll a 3. helyen 82 ponttal !

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Igazad van ! " Cury Cury" Stoner nem verhetetlen ! Sőt ! Ha a Yamaha még egy pár pacigát bele tudna gyűrni a motorba akkor semmi sem állítaná meg Valet!

 

Ugyanilyen tuning kellene Talma alá is mert a motorerőre panaszkodott a mostani verseny után is!

20070604220709talma.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nos az én kedvenceim :

 

MOTO Gp-ben:Dani Pedrosa

pedrosa_2.jpg

250 ben : Bautista és Alex de Angelis

bautista-turquia_des.jpg

és Alex de Angelis

50.jpg

 

125-ben:Talma

i00030D3A596a00f24c6e.jpg

és Faubel

293163_2.jpg

 

Nos remélem MOTO GP-ben pedrosa 250-ban bautista és 125-ben talma lessz a világbajnok !

Link to comment
Share on other sites

Talma pályacsúccsal az élen!

Talmácsi Gábor indulhat az első rajtkockából a vasárnapi, Katalán Nagydíjon, a magyar versenyző fantasztikus idővel kvalifikálta magát az első helyre.

A gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 köbcentis géposztályában szereplő magyar pilóta fantasztikus idővel, új pályacsúccsal végzett az élen. Talma pályafutása harmadik rajtelsőségét szerezte meg két spanyol, Hector Faubel és Sergio Gadea előtt. Az összetett élén álló Faubelre 3 tizedet, míg Gadeára több, mint fél másodpercet vert a magyar versenyző.


A futamot vasárnap 11 órától rendezik Barcelonában.

Katalán Nagydíj, második időmérő:

1. Talmácsi Gábor (magyar) Aprilia 1:50.012
2. Hector Faubel (spanyol) Aprilia 1:50.336
3. Sergio Gadea (spanyol) Aprilia 1:50.529
4. Bradley Smith (brit) Honda 1:50.806
5. Lukas Pesek (cseh) Derbi 1:50.993
6. Raffaele de Rosa (olasz) Aprilia 1:50.945
7. Kojama Tomojosi (japán) KTM 1:51.072
8. Simone Corsi (olasz) Aprilia 1:51.170
9. Mattia Pasini (olasz) Aprilia 1:51.224
10. Andrea Iannone (olasz) Aprilia 1:51.295
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...