Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

thommz: én nem így tudom, de ettől fügetlenül nem sokat változtat azon, mint amit mindketten állitunk, hogy 60.-an körül van. Csak szerintem már elmúlt 60.

Kicsit gyanus volt nekem ez az 1951, mert én nem így emlékszem. Ezért utánanéztem, hogy nehogy a végén még hülyének essek ki. Ez lett a végeredmény:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rock_and_roll

Bár itt nem mond konkrét dátumot, de a 40' évek végét és az 50' évek elejét említi. Ebből gondolom hogy picit korábbra nyúlik ez vissza mint 1951. És én most nem a kifejezésről beszélek, hanem a zenéről.

Amúgy Alan Freedet is említi, de csak az 1956.-os "Rock, Rock, Rock" filmel kapcsolatban.

 

Azthiszem ez lehetett a te forrásod.

http://www.history-of-rock.com/

Link to comment
Share on other sites

Ennyi erővel mondhatom azt, hogy nem biztos, hogy nem lesz ;) Nem arról híres a műfaj, hogy 1 hónapos slágerek születnek, ne persze most nem a média szutykokról beszélek, bár azok nem is rock zenék... Akiben van egy kis sütnivaló és értéket keres, az mindig is igényelni fogja a rock zenét ;)

Link to comment
Share on other sites

Na na na, elmegyek és rögtön beindul a háború! :lol: Vigyázzatok, mert még leszáll egy nagy moderáló kéz és semmi sem marad belöletek (ja, ezzel most én is kiérdemeltem ugyanazt. /off)

 

Azt amúgy csak én vettem észre, hogy mikor egy rapper szidja a rock-ot, akkor mindig az öltözködést hozza fel, nem a zenét? És azon belül is azt hogy "nyáron 40 fokban feketében meg acélbetétesben járnak blablabla." Ugye azt nem tudja mondani, hogy mindig így járnak, pl. télen jól jön egy kis meleg... föleg itt nálunk. :P Amúgy csak úgy szólok, nem minden rock-ot hallgató egyén öltözködik így. Én sem. És még nagyobb meglepetés! lehetséges, hogy az ilyen viseletü ember tök normális. Ismerek egy párat.

Szerintem nevetséges, ahogy a közhelyes rapper öltözködik, mégsem azt szidom, hanem a zenét. Söt, abban sem az "éneket", hanem amire "énekelnek". A Rage Against the Machine például hangszeres zenére rappel, és nagyon szeretem. Mondjuk az is baromság, hogy csak a hangszeres zene jó. Géppel is lehet jót csinálni.

 

@varmil: szerintem ne offolj, mert csúnya vége lesz. Ráadásul idegesítö.

Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem, hogy ez lenne az első leírás, amit idetolnak elénk, de sztem nem erre vagyunk kíváncsiak, hogy másnak mi a véleménye és mennyit tud a rap-ről, hanem tőled várnánk meglátásokat, miért szereted jobban, mit a rock-ot, itt ez a kérdés. Hozhatok én is ilyen leírásokat egy valaggal, de azzal nem érünk semmit. Itt nem a szótárak beszélgetnek egymással, hanem a fórumozók, már ha tudnak mit mondani ;)

 

Legközelebb próbálj code tag-ot használni, mert különben rosszul járhatsz ;)

Link to comment
Share on other sites

Ahhoz képest elég sokat írtál, de azok már nem tartalmaztak túl sok információt... De különben is, nem egyszer beírós topic, nem tudom, miből gondolod... Bár van olyan, akitől egyszeri beírás is bőven elég, de még talán sok is. Csak azok általában szeretnek többször írogatni, ami eléggé tönkreteszi a topic-ban a beszélgetéseket.

Link to comment
Share on other sites

Ugye horty most nem rám célózgatsz? Mert ha igen, azt talán rossz néven venném, de ha így van akkor azt nem ártana alátamasztani is. Nem szeretem a célózgatásokat, ha bajod van velem akk mond meg, és majd megoldjuk.

Ha nem így van akk én kérek elnézést.

 

Amúgy varmil, mi nem tartjuk (vagy legalábbis én) a rapet igazán zenei műfajnak, mert sem a vokál szemponjából sem a zene szemponjából nem nyújt semmi dicsérnivalót. Itt most arra gondolok, hogy ének nincs is, mert csak mondatokat, rimeket mondogatnak ütemre, másrészt az alá tartozó "zenét" sem hivnám annak (mármint zenének).

Persze nem általánosítok, mert vannak olyan rap számok amelyek zenei alapja hangszeres zene, de ez elenyésző a sok "szarhoz" képest. A szövegre nem térek ki, mert azzal nincs is semmi gond, max annyi, hogy temáik néha már agyoncsépeltek.

 

A végen pedig még csak annyi, hogy szerintem inkább az ilyen stílusok vannak halálra ítélve, mint a rock, mert előbb utóbb már nem tudnak mit nyújtani. Nem annyira szerteágazóak és változatosak mint a rock, a metál és társaik, mint zenei, mint mondanivaló szempontjából sem.

Te érvelhetsz ez ellen, és bizonygathatod is az ellenkezőjét, de mint mondtam, ezek csak egyéni példák. A tény az tény, és a tények azt mutatják, hogy a rap és az egesz hip-hop kultúra, egy úgymond belterjes dolog.

Link to comment
Share on other sites

Ugye horty most nem rám célózgatsz? Mert ha igen, azt talán rossz néven venném, de ha így van akkor azt nem ártana alátamasztani is. Nem szeretem a célózgatásokat, ha bajod van velem akk mond meg, és majd megoldjuk.

Ha nem így van akk én kérek elnézést.

 

Senkire nem céloztam, de ha céloztam is volna, miért pont rád? Még meggondolom, megbocsátok-e ;):P

Link to comment
Share on other sites

eyeless: ez a te véleményed,és én ezt elis fogadom tőled! Tudod nem várhatom el azt h mindeki szeresse ezt a műfajt. Aki meg szereti az biztos nem azért szereti mert szar!

 

Robinho11:Még nem halottam vagy csak nem emlékszem de meghallgatom!

Link to comment
Share on other sites

Én kifejezetten szeretem az olyan számokat, amiben van zene, van ének és van rap...de csak ha tényleg jól meg van csinálva, mert úgy szerintem a rappelés színesíti az egészet, annak is van egy külön filingje.Vannak olyan rock számok, amikben nem kifejezetten rap van, hanem az énekes nagyon hangsúlyosan és ritmusosan beszél, és nekem azok tetszenek.És a rap is egy hasonló dolog, szóval sztem egyáltalán nem rossz azért mert nincs dallama, nem kell, hogy dallama legyen, mert nem ének.A dobnak sincs kifejezetten dallama, de azért mélyebb és magasabb hangok vannak, csak annyira nem tűnnek ki.A rap is vmi ilyesmi dolog.De az olyanokat nem hallgatom aminek van egy gagyi zenei alapja, és rá rappelés gagyi szöveggel.Pl a béna rap alapról mindig 50cent - candy shop című száma ugrik be.az kb a legalja mindennek :D fú mennyit nyomatták a médiában... eléggé zavart.

Link to comment
Share on other sites

Nekem a külföldi rap annyira nem nagyon jön be, mert ugye nem értem h mit szövegelnek bár elképzelésem az persze van róla! Nyelvtudásom meg nem nagyon van! Ezért is jobban szeretem a magyar rappet meg persze magyar vagyok és ezt megköveteli a magyarság! B)

Link to comment
Share on other sites

Azért, mert magyar vagyok, nem kötelező magyart hallgatnom, na persze én sok magyar előadót szeretek, de főleg a régi zenekarokat és régi alatt nem a 4 éveseket értem, hanem akik múltja visszanyúlik egészen a 60-as évekig, nekik volt olyan szövegük, amik ma is megállják a helyüket és azokat vétek nem ismerni vagy nem megérteni, persze azóta is akadn pár igazán jó zenéjű, szövegű banda, de azért nagyrészt inkább szégyellem a magyar előadókat, mert jobb lenne, ha inkább lapátolnának vagy dolgoznának vmit, amivel hasznosabbá tehetnék magukat, ezért inkább külföldit hallgatok, nem csak angolt vagy amerikait, hanem egész sok nemzet zenéjét, persze angolul énekelnek, csak a saját népük elemit, jellegzetességeit rakják a zenébe és a szövegekbe.

Link to comment
Share on other sites

Hát az értelmesebb és tehetségesebb bandáknak nem sok jövője van ebben az országban.Éppen ezért érthető, hogy nem igazán hallunk mostanában igazi zenét, ami magyar nyelvű... persze van egy-két kivétel, de nagyon elenyésző.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...