Jump to content
PirateClub.hu
megabalance

Microsoft Windows 7

Recommended Posts

Nagyon szívesen máskor is!

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni

Eggyik haveromnak nem indul a gépe vagyis indul csak a Windows 7 nem tölt be neki

Bejön egy fekete képernyő és az alábbi hibaüzenet fogadja:

Reeboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in

selected Boot device and press a key

Próbáltam újratelepíteni de azt írta ki hogy : A Telepítő nem talált merevlemezes meghajtót

Csak nem a vinyó szállt el? :unsure:

Válaszotokat előre is köszönöm!

Táp , vinyó, alaplap. Ezen sorrend. Ha van lehetőség másik táppal kipróbálni akkor nosza. Vagy a vinyót másik gépben kipróbálni hogy ott műxik-e?!

Az alaplapot csak azért írtam mert sajnos (nem elkeserítés akar lenni) de már találkoztam ezen üzenettel úgy hogy alaplapi hiba volt.

Esetleg még boot sorrend nem hibádzik? Biosban látszik a vinyó?

Reboot and select proper boot device insert boot media selected boot device and press a key

A BIOS-ban olyan eszköz van beállítva elsődleges boot-forrásnak, amely nem bootolható. Ellenőrizzük a BIOS-ban, ha elvileg jó a beállítás, akkor az adathordozóval nem stimmel valami, akár merevlemez-halál is lehet.

pcworld.hu

> Reboot and Select proper Boot device

> or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.

A BIOSban a boot device a dvd meghajtód legyen. A telepítés végeztével majd visszaállíthatod a neked tetsző merevlemezre.

A win7 telepítő iso fájlát nem kell a daemonnal bántani, hanem a Neroban a lemezkép felírása funkció szépen kiírja a lemezre úgy, ahogy annak lennie kell. Az általad alkotott lemez sajnos nem tartalmazza a rendszerindításhoz szükséges dolgokat, ez okozta a sikertelen telepítést.

A fenti hibaüzenet egyébként pont arról szól, hogy a biosban beállított rendszerindító eszköz nem tartalmaz indítható rendszert, helyezz be egy ilyet tartalmazó adattárolót vagy válassz helyette másikat...

pcforum.hu

Valamelyik csak segít! :blink:;)

Néhány géptípusnál a bios-t kellet buzerálni, mert csak úgy lehetett egyfajta optikairól Windows 7-et telepíteni. csak most pontosan nem tudom, melyik csatolású okozta a problémát, ennek utána kéne egy kicsit olvasni. Másik, pl. egy XP telepítőnek is megmutatnám a gépet mielőtt ízekre szeded.

Helló. Most raktam fel a win7-et és a letöltési sebességem 70%-ával tudok letölteni, 840 helyett csak 560-nal jön maximum. Letöltéskezelő probléma kilőve mert próbáltam torrent, ftp letöltést és nem kaptam nagyobb letöltési értéket. Most használom először a win7et így nem tudom hogy van-e valami rejtett beállítás ami korlátozza a net sebességet vagy valamit rosszul állíthattam-e be.

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

Tartok attól, hogy ez nem a Win7-től van. Nálam feltettem a Win7-et, és nem csökkent semmit a sebesség! Elképzelhető, hogy régen sem volt nagyobb, vagy éppen most kisebb a sebesség. Egy másik géppel, vagy egy laptoppal kéne még megpróbálni! Hívd a szolgáltatót, ők meg tudják mondani, hogy éppen mennyi a sebesség a vonalon.

Ui: Jól számolsz? 840x8= 6.72 Mbps Nem lehet, hogy 5 Mbps a Neted, mert ahhoz tartozik 625 kBps letöltési sebesség!

Nem láttam, hogy ilyen sebességre lehetne valahol is előfizetni!

HALI en a win7et olyan gondba lennek h nem engedi felrakni a .net keretrendszer 4-et mert mindig hiba uzenetet is mit tegyek az ellen ? O: es elöre is köszike a valaszt :)

Ennél kicsit érthetőbben is leírhattad volna a problémát!

Csinálj egy Format "C"-t, keress egy biztosan jó telepítő lemezt, és telepítés!

esetleg egy karbantartó progi is segíthet, mielőtt teljes újratelepítésbe fognál.

ashampoo winoptimizert vagy auslogics bootspeedet ajánlom.

ha ezek sem segítenek, marad az "untouched" lemezzel való újratelepítés.

Sziasztok!

Mostanában nem nagyon volt időm foglalkozni ilyen dolgokkal, és utána nézni sem, ezért kérdezném tőletek, hogy van e már a w7-hez Sp2, és ha igen, akkor tudnátok e dobni egy linket ahonnan le tudom tölteni?

Nyilván nincs még SP2.Bár azt sem tudom, hogy lesz-e.

Az a baj, hogy sok hülyeség kering neten.Valaki azt mondja, hogy 2012-ben megjelenik egy javítócsomag valakik meg azt írták, hogy mivel kijön a Win 8 (..ami nekem nagyon nem tetszik) nem lesz szükség javításra.

Ám eszembe jutott egy kis trükk. :D

Lehet, hogy páran tudják de biztos vannak olyanok akik még nem. :)

-Aki a számítógépében több magos processzort használ az üsse be a keresősávba az msconfig kifejezést majd üssön egy Entert.

-Kattintson a Rendszerindítás menüpontra.

-Utána meg a Speciális beállítások... menüpontra.A képen látható dolgokat kell beállítani majd a gépet újra kell indítani. EnjoY. :D

Ennek kell előjönnie:

Windows7cpukihasznalas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Értelemszerűen ha 2 magos a proci akkor az értéket kettőre, ha négy magos akkor négyre kell állítani. (Nem is enged többet.)

Ezzel a beállítással 15-30%-os gyorsulást lehet elérni hiszen ezek után a Win 7 normálisan ki fogja használni az összes processzormagot amik az alapbeállításokkal le vannak tiltva. (Ha tudnám miért...)

A jó öreg Kr@sstheon1y mester! :)

Üdv!

Nekem sem tetszik a w8. :mellow:

Azt a trükköt én is ismerem, nekem is át van állítva a gépem több magos procira, sokkal gyorsabban tölti be a windowst. Az is tetszik benne, hogy amikor indítom a rendszert, akkor több magos üzemmódban mindenféle animácíók nélkül programkód sort futtat le. A régi win98-nál volt ilyen. :)

Nálam előjön az animáció.Nem tudom, hogy miért.

Fura, mert nekem is csak az AcerEmachines725 laptopomnál van ilyen, a nagy gépnél nincsen.

Csak az ACER-nél? :D :D :D:lol:

Nem, nem csak annál. :happy:

Amúgy tudna valaki lepasszolni nekem egy w7-hez való magyar nyelvi csomagot?

Lehet telepíteni a Windows Update-ről (felajánl ~34 nyelvi csomagot).

Köszönöm!

Ez a processzoros beállítás az msconfig-ban egyébként placebóhatás lesz, mert egyrészt semmi gyorsulást nem tapasztaltam, másrészt a fejlesztőknek van szánva, mivel így lehet csak egy processzor használatára késztetni a Windows-t. Alapból használ minden magot.

Érdekes mert nálam a CS Source 25-30 FPS-el gyorsabb illetve a bootolási idő is valamivel rövidebb lett.

Akkor ezek szerint nem mindenkinél működik.

De szerintem működnie kell mert kíváncsiságból visszaállítottam egyre az értéket és így a feladatkezelőben egy magot látott a rendszer.

Akkor persze, hogy egyet lát, ha egyre állítod. Na de ha kiveszed a pipát előle, mint ahogyan az alapból van, akkor látja mindkettőt.

Én meg pont nem vettem észre gyorsulást, de elhiszem, hogy másnak van.

Nekem is gyorsabban tölti be a rendszert átállítva.

Akkor jó. :D

Ha friss a telepítés akkor nem kell használni MBR-t.

Semmi újdonság?

Na ma úgydöntöttem újra próbálkozom :D MBR-t használtam aztán a winloader 2.0.8 és a 2. 3. lehetőséget kipipáltam plusz a legalján a Disable table sortot is kijelöltem és így már működik :)

Köszi a segítséget :D

Jaaah. :D

Azt hittem, hogy nem lett jó. :D

De akkor szívesen máskor is. :)

Amúgy van újabb Regenarator is ami 4.5-ös.

üdv!

olyan problémám lenne hogy a start menüből eltűnt a keresőmezőm. a kérdés az hogy azt hogyan lehetne vissza "varázsolni" mert én nem emlékszem hogy bármikor is valamilyen módon ki iktattam volna és állítólag tesóm se... aki tudja ossza meg velem köszi!

tálcára jobbkatt - tulajdonságok - startmenű fül - testreszabás gomb.

aztán csak keresgélni kell a sok opció között.

ott már próbáltam egy olyat hogy alapértelmezett beállítások használata és nem jött vissza.

illetve van egy " keresés a programok között és vezérlőpultban" az ki van pipálva

eggyel alatta meg a " keresés nyilvános mappákkal" résznél van a pötty

Hy!

Dirt 3 SKIDROW fájlait szeretném bemásolni a játék könyvtárába és az egyiknél ezt írja, ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges. A fájl módosításához forduljon engedélyért a következőhöz: Mindenki. És ezt már nem elsőre csinálja, némely programot is frissíteni akarom és akkor is azt írja, hogy rendszergazdai jogokkal kel rendelkezzem, pedig rendszergazdaként vagyok bejelentkezve. Előre is kösz a segítséget!

Itt olvasgass kicsit.

http://www.windowsmix.com/blog/meg_a_rendszergazdai_jogosultsag_sem_eleg/2010-10-19-239

Köszi az első amit ír megcsináltam már és ugyse engedi bemásolni a fájlokat, a másodikhoz pedig aztirja tönkreteszi a rendszert meg ilyenek szóval azt biztos nem fogok megcsinálni, de miez már h egy sz**os ddl fájlt nem lehet másolni.. Szánalom ez az egész win7 ahogy van. :S