Jump to content
PirateClub.hu

Apple iPhone & iPod Touch & iPad


Hef
 Share

Recommended Posts

  • Replies 542
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

csak azt sajnálom hogy a touch-ot nem lehet ingyen frissíteni...bár nekem a 2.2.1-es szoftver sem megy fel rá valamiért. Lehet megpróbálom majd holnap is.

 

bedugom az ipodot ,utána feljön az itunes és először egy ablakban megkérdezi hogy a 2.2.1-es szoftvert le akarom tölteni vagy töltse és rakja is fel vagy semmit ne csináljon. Rámegyek hogy töltse le és telepítse,utána letölti a 277mb-ot és feldob egy hibaüzenetet.

"There was a problem downloading the ipod software for the ipod "ipod". The network connection timed out.Make sure your network settings are correct and your network connection is active,or try again later."

Link to comment
Share on other sites

Nincs mit. :) A 3.0 BETA, egy nagy nulla.. Feltettem, egyrészt blokkolja az iTunes-t mert nem vagy developer, így nem enged szinkronizálni. Az egy külön rész, ahogy ki kell játszani (netkapcsolat bontása, vagy egy kis gyorsaság, ebbe most nem mennék bele.). Másrészt pedig.. Aki felteszi, ne számítson arra hogy két kattintással vissza is tudná tenni a 2.2.1-et, vagy korábbit. Miért? Mert a nem csak a szinkronizációt blokkolja, hanem a downgrade-et is, bizonyám! Letiltja az iTunes-ban a DFU módot, így az iPod csak recovery módba kerül, DFU-ba nem, tehát a restore semmiképp sem sikerül. Zsepi mutatott rá a megoldásra, hogy előbb manuálisan kell DFU módba rakni, és csak utána szabad rádugni az iTunes-ra, mert így nem látja a firmware verziót, és engedi a downgrade-et, a fent említett shift+restore-os módszerrel.. Ravasz ez az Apple, de az apróságokra nem figyelnek, könnyen ki lehet játszani ezeket a lock-okat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ingyen.. nem ingyen.. marhára mindegy, egy nap múlva a kiadás után tele lesz vele a net..

 

Ravasz ez az Apple, de az apróságokra nem figyelnek, könnyen ki lehet játszani ezeket a lock-okat. :)

 

Valamilyen módon nekik is meg kell csinálni. Meg gondolom azért teljesen nem is akarják megszűntetni a downgrade lehetőségét.

Link to comment
Share on other sites

A legtöbb ember ellenkezőleg van ezzel, először ipod vagy iphone, mert arról többet hallani, aztán mikor rájön hogy az apple egy számítástechnikai cég eredetileg, akkor kezdik el megnézegetni/felfedezni a mac-eket is, és rájönnek hogy lehet kéne egy ilyen is...

Minden apple cucc jó, mellesleg az eladásaik nagyobb részét az ipodok (és mostmár az iphoneok is) teszik ki.

Link to comment
Share on other sites

@little rocker 93: most nem azért de szerintem tényleg az iphone. telefonnak pda-nak, navigációnak meg mindennek jó, és ez a leggyorsabban fejlődő platform, szinte minden program amit el lehet képzelni, elérhető rá. (márciusban érte el a programok száma az app store-ban a 25000-ret.) ráadásul stabil, gyors, nem lagosak az efektek benne stb..

és az árakról...

eredetileg az apple is csak annyit kér a termékeiért, amennyit az igazából megérnek, csak mivel itthon nincs hivatalos apple store, csak viszonteladó, ezért még meg kell fizetni a plusz postát mire lejön ide, meg maga a viszonteladó is hogy keressen rajta, rátesz valamennyit.

Link to comment
Share on other sites

Több weboldal is foglalkozik szoftveres módosítással, a legmegbízhatóbb a szifon.com a Te esetedben. Az iTouch.hu is foglalkozik ilyennel, csak ők kifejezetten iPodokat jailbreak-elnek. Az iPhone függetlenítése és feltörése kicsit bonyolultabb ennél. :)

Link to comment
Share on other sites

Mellesleg csak cydiából fel kell tenni a yellowsn0w-t és kész.. ki van sütve. Nincs itt baseband-al szórakozás.

 

1: Frissítés 2.2-re iTunes-al

2: Quickpwn-al aktiválni meg cydiát feltenni

3: yellowsn0w source-t hozzáadni a cydiában

http://apt9.yellowsn0w.com/

4: yellowsnow telepít, újraindul és kisüt. KÉSZ.

Link to comment
Share on other sites

iPod Touch 1st gen OS 3.0 beta 5 (7A312g) teszt - írta: Piero ( 2009. május 8. )

 

Május 6-án megjelent az iPhoneOS 3.0 BETA 5 változat, amely az iPhoneOS 3.0 beta 5 (7A312g) nevet viseli.

 

iphone3event.png

 

Első dolgom volt, hogy feltegyem, és kipróbáljam, mert a legutolsó BETA változat, amit teszteltem, az a legelső volt. Mint tudjuk, az pedig tele volt hibával, rengetegszer crashelt, szinte használhatatlan volt a lassulások és fagyások miatt. Lehet azért, mert nem követtem igazán a fejlődést, de a BETA 5 már lényegesen gyorsabb, egy óra piszkálás után sem crashelt és fagyott le. Mivel még új, két napos a firmware, így jailbreak nincs rá, tehát a szűz szoftvert tesztelem. (Mellesleg lehet jobb is, kitudja egy jailbreak mennyire tenné instabillá.) Olyan apróságokra fogok inkább hangsúlyt fektetni, amelyeket a korábbi tesztekben nem nagyon írtak le. :)

 

Kezdésként itt az első kép, amolyan bizonyítékként szolgálva:

about.png

 

Korábban az iPhone-okban volt jellemző a soron következő lehetőség, a Home gomb funkcióját határozhattuk meg. Több alkalmazás közül válaszhattunk. Ez elérhetővé vált mostmár az iPod felhasználóknak is, azonban csak három lehetőség közül válaszhatunk: Home screen-hez görgetés, a Spotlight, valamint a jól megszokott iPod. Ez utóbbinál kiválaszthatjuk, hogy a kis vezérlőrublikát hozza be, vagy egyből magát az alkalmazást (amelynek a neve MobileMusicPlayer.app a firmware-ben, de ez csak érdekesség). A legalsó menü is újítás szüleménye, ezen belül határozhatjuk meg a Spotlight (kereső) alkalmazásait, melyekben szeretnénk keresni.

home.pngresults.png

 

Újabb alkalmazásban vált elérhetővé a forgatás (pfúj de csúnya szó eme hasznos funkció kifejezésére), így a Stocks-ban is kihasználhatjuk a gyroscope, vagy másnéven az accelerometer nyújtotta előnyt.

stocks.png

 

A Settings -> Restrictions is átesett egyfajta reformon, korlátozhatjuk a zenék, podcastok, filmek, tv show-k és alkalmazások megjelenítését is, országtól függő besorolás alapján. Ezenkívül megjelent egy újabb lehetőség, a Location-t is levédhetjük. Sosem értettem egyébként ennek a funkciónak az értelmét, mert nálam "csak" annyit eredményezett, hogy eltűntette a védett alkalmazást. Ennek meg semmi értelmét nem láttam, inkább használtam LockDown-t, de ez már megint más tészta. Mint a képeken láthatjátok, csak néhány ország került eddig be a besorolások közé.

restrictions.pngratingfor.png

 

A Settingben maradtam, és a Safari beállításait nézegettem, egy hibára, illetve esztétikai kivetnivalóra figyeltem fel. Ha a toggle (kapcsolók) mentén húzod az ujjad, tehát ott görgeted az oldalt, akkor úgymond elkezd "reszketni" az egész le-fel. Van ahol meg el is ugrik teljesen máshova. A Store menüpontot már a BETA 4 tesztben írták, erről csak annyit, hogy az accountunkat tekinthetjük meg vele, valamint kijelentkezhetünk manuálisan, így 2 accounttal is használhatjuk az iPod-ot. Azt hiszem, 2.0 fölött megjelent a prev. play/pause next gombokhoz "olvadt" hangerőszabályzó, amelyet lockscreen-en a home gomb kétszeri megnyomásával hozhattunk elő. BETA 4-ben már megjelent, hogy amíg nincs a jack bemenetben fülhallgató, addig a hangerő sem állítható, unlocked állapotban ezt közli is velünk a SpringBoard.

dockconn.png

 

Mint már említettem, a BETA 5 még túl új ahhoz, hogy jailbreak legyen hozzá. Azonban a BETA 4 jailbreak-el vigyázzon az, aki aktív SBSettings és WinterBoard fanatikus, ugyanis! A SpringBoard felépítése teljesen más, így ezek az alkalmazások EGYÁLTALÁN NEM működnek, az első reboot/respring után jöhet a restore, mert nem tölt be a SpringBoard. Gondolom így van ez minden olyan alkalmazással (természetesen csak Cydiás), amely használja a SpringBoard-ot. Már sok idő eltelt azóta, hogy bejelentettem, egy óra piszkálás után sem crashelt be semmi. Ez mostanáig is így van, közel két órája még gondom nem volt vele. (17:00-kor kezdtem a tesztet, most pedig 18:41 van) Maga a firmware stabil, és a sebességével sincs gond. Konyhanyelven kifejezve csak ott szaggat nagyon néha, "ahol még nem jártam". Ez azt jelenti, hogy reboot-ok után előfordulhatnak ezek a laggolások, de nem törvényszerű, nekem pl nem igazán volt jellemző 3-4 reboot után sem. Eddig 4 alkalmazás van feltéve, ezek közül a kiemeltek működnek kifogástalanul. (Facebook, Fring, Skype, WiFinder) A Skype betölt, de van amikor kiírja hogy nem támogatja a 3.0-t, de ettől függetlenül van, mikor belép, és használható. A WiFinder egyből kilép, ebben nem vagyok biztos, hogy ingyenes, ergo ez lehet a hiba oka.

Összegzésképpen ezeket az alkalmazásokat használhatjuk "elfordítva" is (ami ki van emelve, az újdonság):

Safari, Mail, Contacts, Stocks, Calculator, Notes, iPod, Photos

A YouTube alkalmazást nem volt lehetőségem kipróbálni, mert a Cannot connect to YouTube felirat fogad, bármit csinálok. Reménykedem benne, hogy ez valami központi hiba, és nem pedig firmware-es kiiktatás eredménye. Enyhe szaggatást észlelek a Spotlight-SpringBoard közötti "úton", de ez nem számottevő. A korábbi, BETA első változatban található Weather.app hibát kijavították. Ez annyi volt, hogy ahova húztam az ujjam a képernyőn, a kis ablak oda mozgott, és egy határozott mozdulattal "ki is lehetett vinni" az iPodból a Weater ablakot. Az általam ikonháborúnak nevezett bug is eltűnt. Ez egy érdekes hiba volt. Mint tudjuk, az iPodban két funkciót tudunk slide-al használni. Az egyik az unlock, a másik pedig a power off. Nos, ha nyomjuk a power gombot, és közben számolunk, a negyedik másodperc előtt egy hajsználnyival pedig unlockolni próbálunk, akkor a home screen-en nem lesznek ikonok, csak a többi oldalon. Azonban ha rendezni próbálnánk őket, akkor egy ikont elég elhúzni, a többivel együtt repkedni fog össze-vissza. Mókás nagyon, csak 3-4 másodperc alatt rendetlenséget csinál. 2.1 fölött van jelen egyébként ez a hiba.

 

Ha a cikket ki szeretnéd tenni valahova, írj előtte egy PM-et!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hali!

Valahol olvastam ,hogy hétfőn árulnak el részleteket az új Iphone-ról :) kíváncsi vagyok hogy a jobb kamerán kívül milyen nagy újdonságok lesznek benne. Ezenkívül a kamerás ipod nano és touch is nagyon érdekel. Viszont 99% hogy nem cserélem le a 2.g-s Ipod touch-om ,mert nem nagyon lehet jó áron eladni ,úgy ,hogy megérje megvenni az újjabbat :(:)

Link to comment
Share on other sites

Jól van, az észosztás :D :D No de hoztam nektek 1 érdekességet:

http://www.youtube.com/watch?v=T2IMHuZXfl0&feature=related

Az Apple a WWDC-re kiállított egy 20 képernyőből álló videofalat, melyen 20000 alkalmazás ikonja látható. Amennyiben letöltenek egy alkalmazást, az ikon villan egyet. (iphonehirek.blogspot.com)

 

Szerintem eszméletlenül ötletes! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...