Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
zodyac

Backtrack 5

Recommended Posts

Nem oly rég megjelent a méltán híres BT 5.legújabb verziója.Választható gnome vagy kde felülettel.Direkt vagy torrent letöltési lehetőségekkel.A hivatalos oldalon megtalálható a rendszer 32 és 64 bites változata is.A rendszer megújult debian alapokon nyugszik s több köze van az Ubuntuhoz mint bármelyik más régi BT disztróhoz.

Letölthető innen:

http://www.backtrack-linux.org/downloads/

Dizájnban nagyon eltalálták az ízlésemet. A rendszer Ubuntu 10.04 LTS alapokon nyugszik. Tudom-tudom az Ubuntu meg Debianon, de már egy ideje külön tárgyalják a kettőt. Annyi, hogy a kernelből alátolták a 2.6.38-8 elnevezésűt ami ugyebár egy jó adag patch-el és optimizálással büszkélkedhet ezáltal meg tudja dobni a gépet egy kis plusz gyorsasággal. Csak VitrualBox-ban próbáltam ki, éles rendszernek nem szükséges, de a maga nemében egyedülálló az biztos.

Meséljetek erről a disztróról, hogy mitől különleges és egyedülálló?

Azért kérdem mert abszolút nem tudok erről az OS-ről semmit sem.

Ez egy olyan OS ami az első lenne a körözési listán amely az alapján lenne kiállítva amit kb 2 hete ötlöttek ki a nagyokosok az EU-ban. Ez egy nagyon profi biztonságtechnikai-tesztelő rendszer, szinte minden létező (hasznos) program benne van amivel egy rendszert fel lehet törni (tesztelni) vagy infókat lehet szerezni arról. De még ennél is több. Látni kell igazából :)

Ezt az újat Ubuntu alapokra rakták össze, mintha csak a BT4 egyesült volna az UBI-val plusz a legújabb frissítések.

WiFi-t tudsz vele vizsgálni, hogy megfelelően biztonságos-e. (Hackerkedésre ad lehetőséget, de ezt a kifejezést nem használjuk, pont azért... :) )

Szeretjük a linuxot ^^

Köszönöm szépen az infókat! :)

Most már értek mindent! :D

Nincs mit, de aztán csak live-ként legyen meg pen-en ;)

Sziasztok!

Nekem pl nagyon sokat segített ez a rendszer a védekezésben sokat tanultam belőle és tanulságos is volt hogy mennyire nem értünk sokan a biztonsághoz.

Egy cseppet idejétmúlt a Backtrack, helyette már Kali Linux van, szintén a Backtrack készítőitől.

http://www.kali.org/