Jump to content
PirateClub.hu

Memória fogyasztás,mennyit bir a táp?


Recommended Posts

Hitok.Arrol szeretnék érdeklődni hogy nekem most van a gépembe egy 512mb-os+egy 256mb-os ram. Nah most azt akarom csinálni hogy a 256-osat kki és helyette egy 1gb-osat és akkor 1gb+512. Nah csak elvileg ehhez ugye jobb tápegység kell mert nekem csak egy codegen 300w-os van.SZerintetek elbirná a 1,512 gb ramot? vmi progival meg lehet állapitni vagy hogyan tudhatnám meg? <_<

Módosította Silverr
Link to comment
Share on other sites

sztem +memória annyira nem növeli a fogyasztást...vhol láttam progit,ami kiírja,hogy mi mennyit fogyaszt,de már nem emlékszem,hogy hol....

de asszam 10-20W nál nem eszik többet...

hardveres dolgokkal foglalkozó fórumokon kérdezd meg,esetleg egy számítástechnikai boltban(de lehet,hogy ott átvernek azért,hogy megvedd+utána új tápot vegyél)...érdemesebb kisebb számtechboltokba menni szerintem,mert ott normálisabb eladókkal lehet beszélni...

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a memoria miatt nem kell tapot cserelned.

Viszont nem artana.Ha jol emlekszem,a codegen,nem valami hires marka.Valszeg jobb lenne lecserelni.

Itt talahatsz infot tapokrol:

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=93511&st=2220

 

De ezek lennenek az ajanlott tapok:

Chieftec

Enermax/Superflower

FSP/Fortron Source/Sparkle/SPI

Foxconn (FSP)

LiteOn

Delta

High Power/HPC

Hiper Power/Hiper

Everpower

Enhance Power

IMBP (HPC)

Antec

Casetek

Macron/DTK/Azona (sajnos léteznek "könnyített" darabok is)

Ultra Power

Coolink 450W-tól felfelé

Cooler Master

Tagan/Revoltec (a hűtésének vannak komoly hiányosságai, az idő mondja meg, mennyire)

Aerocool

 

 

(Forras: Savaria)

Link to comment
Share on other sites

Memória cseréhez nem szükségszerű másik táp. Attól függ, h milyen a konfigod (tételesen: alaplap proci hány vinyó dvd(cd) író olvasó mobil rack stb)

Alapban: Alaplap (minden kb érték) 40 Watt

Proci INTEL 45 w AMD 60W

1 Winyó 50W

1 cd,dvd iró 40W

1 rack 50w

1 videó kártya 20-50W

Új gép esetén IS ajánlott normális (chieftech) tápot (keress rá a neten) választani

SAS

Link to comment
Share on other sites

Memória cseréhez nem szükségszerű másik táp. Attól függ, h milyen a konfigod (tételesen: alaplap proci hány vinyó dvd(cd) író olvasó mobil rack stb)

Alapban: Alaplap (minden kb érték) 40 Watt

Proci INTEL 45 w AMD 60W

1 Winyó 50W

1 cd,dvd iró 40W

1 rack 50w

1 videó kártya 20-50W

Új gép esetén IS ajánlott normális (chieftech) tápot (keress rá a neten) választani

SAS

Hát azért ez így elég alap leírás mert pl vannak olyan vga-k amik rengeteget zabálnak (gef.8880gts 640mb~220W :( )

A témához visszatérve nem kell új táp,de ahogy mondtad van 10ezred tápra az elég egy kisebb Chieftec-re.

Na meglestem neked: Chieftec 400W ATX--12 390 Ft ez már bruttó ár.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sziasztok!!!felvetném egy érdekes problémámat-ami sztem szintén táphoz írható:van egy másik gépem ami igen csak lowprofile,pótgép,p2-es.JNC 235w-os táp van benne,közel 10éves a gépben minden.a táp is.

 

1vinyó van benne+1cd rom.A minap beletettem a másik vinyómat,mentegettem ezt-azt(ezelőtt sosem volt benne 2 HDD)utána kivettem,maradt benne az eredeti merevlemez.Bekapcsolom és a cpu ventijén kívül semmi nem történik(na jó meg a táp is pörög):smile.gif DE: HDD nem boot-ol,cd rom sem villan fel de még a monitor sem kapcsol be.A vinyó jó benne,kipróbáltam máshol..

A táp nem ad feszültséget?Nem bírta volna a többlet követelményt?Erre gyanakszom de elég amatőr vok......jojoando ahogy elnéztem te mindenre tudsz megoldást::)de akinek van ötlete szívesen meghallgatom

Link to comment
Share on other sites

Szia akos87 !

 

Húzd le, majd rakd vissza az alaplap tápcsatlakozóját. Ha így sem jó, akkor vedd ki az alaplapból a gomb elemet /vagy akksit/ , várj egy kicsit, majd tedd vissza. Természetesen mindezeket a villamos hálózatból leválasztott tápegység mellett tedd meg. Amennyiben nem javul meg, akkor multiméterrel kellene leellenőrizni a 12V meglétét.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

 

Üdv. dadus

Ezeket már megcsináltam,nekem is a multiméter jutott eszembe először ,majd kölcsönkérek egyet.Ehelyett ma reggel beleraktam a másik gépemben használatban lévő tápomat és azzal sem volt változás.Pedig az fix h jó,azt használom.

Link to comment
Share on other sites

Szia akos87 !

 

Mindent egybevetve úgy tűnik, hogy az alaplapod a hibás. Utolsó lehetőségként próbáld meg megmocorogtatni (nagyon picit hajlítani, csavarni több irányban) az alaplapodat.

 

/Valószínűleg nem ad, vagy nem megfelelő, vezérlést a tápnak, hogy indítsa a 12V-ot. Talán szervízben ki tudnák mérni a konkrét hibát, és javítani. Egyébként nézz szét a proci környékén, hogy van-e felpúposodott Elektrolit kondi. /

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

 

Először is köszi a választ,igazán sokat segít...

Beletettem az én gépemből a biztosan működő speakert,fixen jó helyre--de meg se mukkant...kondikat néztem már én is,szép állapotban van minden rajta.Az el. kondik különben túlterhelés,melegedés miatt púposodnak?Vagy alulméretezés?

Sztem -többek tanácsára--a jól bevált "szétszedem-kitisztítom" megoldást választom majd.Statikus feltöltődés ellen milyen biztos praktikát ajánlasz?

 

Link to comment
Share on other sites

Szia akos87 !

 

Az ELCO kondik az idő múlásával kiszáradnak, és elveszítik a gyári paramétereiket, így csökken a kapacitás értékük. A magas környezeti hőmérséklet gyorsítja ezt a folyamatot. A felpúposodás a dielektrikum rossz irányú változása miatt jön létre. A statikus feltöltődés leginkább a CMOS IC-ék estében kérdéses, tehát ha ezen IC-ék lábaihoz nem érsz hozzá, akkor nincs gond. A szakmai irodalom szerint: antisztatikus padló, stb. bla-bla nem folytatom. A lényeg, ne dörgölődj, ill. ha biztos akarsz lenni a dolgodban, földeld le magad, esetleg használj gumikesztyűt.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

 

Ismételten köszi a választ.

Amikor különben kiszedtem a gépemből a codegen tápot, le is vettem a burkolatát,kíváncsi voltam h tényleg olyan csapnivaló-e a belvilága.Lényegében tényleg igazak a mondák,és ami igazán elrettentett az az h láttam 2-3 olyan kondit ami nem csupán fel volt púposodva hanem mintha oldalirányba is deformálódna.Ha azoknak ott egyszercsak annyi az veszélybe sodorhatja a gépem vagy egyszerűen csak nem ad majd feszültséget ?Te biztos több ilyet láttál már::))

Már különben is akartam venni tápot de ez sztem emiatt kicsit megsürgetem a dolgot.FSP 400PNF-et néztem ki,egész jó áron is van,az FSp-ről nem nagyon hallottam rosszat

Link to comment
Share on other sites

Szia akos87 !

 

Amikor egy ELCO kondi bekrepál, pl. átütés jön létre benne, az kelthet úgynevezett tranziens jelenséget /jelet/ , ami nem biztos, hogy egy egyszerűbb kivitelű tápban benn marad,azaz kimegy egy lecsengő tüskésszerű folyamat, ami nem biztos, hogy jót tesz a gép többi egységének. Az FSP jó és viszonylag olcsó táp, vedd azt.

 

Ne csinálj ebből az egyenpotenciálra-hozással ekkora problémát, jó az amit írtál, de lényeg az, hogy utána dörzsöléssel ne csinálj megint statikus feszültséget, illetve az alaplapot csak a szélén fogd meg. Én is elég laza vagyok ezen a téren, mégsem tettem még tönkre egy alaplapot se.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus

 

Közben szétszedtem teljesen a gépet ami nem indult,nem lett jobb de legalább felfedeztem a hiba okát:az alaplapon levő 2legnagyobb Elco elhalálozni készül,nem durván de púposodik.

Elég fura megoldás(ABIT-BM6/)hogy közvetlen a cpu hűtő fölé helyezték ezt a két kondit,gondolom ezek maguktól is melegetek bőven,1500as mindkettő.

Ha kicserélném egy ugyanolyanra minden rendben lenne szerinted?Csak bontóban tudok hozzájutni ilyen kondihoz vagy simán egy elektronikai szaküzletben is kapok újat?

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...