Jump to content
PirateClub.hu

Evolúció vs. Teremtés


ace
 Share


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hát inkább evlúció, mert pl termetésbe szó nincs pl a dinókrol :D.

 

na épp ez az... kajak én is ezen gondolkodtam hogy a teremtésben nincsenek dínók de a leletek meg vannak... sz'al "hogy is van ez, hogy is van ez, unalmában játszik fentről vagy felkötnek vagy lekötelez" (alvin és a mókusok - nemzeti politika :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Én az evulócióban kiszek, hisz ez kézzelfogható és bizonyított.

De hogyan lett az anyag az már más kérdés?!

 

Kézzelfogható? Bizonyított? Mivel? :blink: Én nem kezelném tudományos ténynként, amit az evolúció állít. Ez csak egy elmélet az élet kialakulásával, fejlődésével kapcsolatban, és számos megválaszolatlan kérdése, fehér foltja van a teóriának. pl: Hogyan jött létre ez első sejt (ami önmagában véve is elég bonyolult, föleg ha molekuláris szinten nézük)?, milyen folyamat volt az élet gyújtószikrája?

Egyébként nem hiszek a konvecionális istenképben sem.

Szerintem ezt a témát nem lehet elfogultan, csak az egyik oldalról vizsgálni (mármint az élet kialakulását). Az a baj, hogy a rendelkezésre álló információkat általában a két tábor a saját nézeteihez próbálja igazitani, és vakon bíznak bennük, holott gyakran nincs is rá tudományos bizonyíték, ami állitásukat igazolná, vagy cáfolná <_<

Link to comment
Share on other sites

Mindenképpen evolúció!

Teremtés történet az egy mítosz , van némi kötődése a valósághoz de nem az a valóság!

A "nagy bummmal" kezdődött minden!!!

Mi pedig ugy fejlődtünk ki!!

Ez így van ha tetszik ha nem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem evolúció, mert ez tűnik reálisnak. A teremtésben igazából csak az erősen vallásosak hisznek!

a másik pl: vannak olyanok akik elmaradtak az evolúció során, és azoknál néha a majmok is inteligensebbek!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Én pedig a teremtésben hiszek. Én úgy gondolom, ahhoz, hogy valami (akár egy sejt is) legyen és fejlődjön, kell hozzá az a bizonyos valami. A semmiből nem lesz csak úgy valami. :)

Egyébként a Bibliában szó van a dínokról, csak nem sok helyen és úgy nevezi őket, hogy behemótok. Ezt csak Psychooo-nak mellékeltem. :D

Link to comment
Share on other sites

Teremtés ! Sztem sok a félreértés " A " teremtéstörténet körül.Abból nem egy van,hanem sok.

És naná hogy meseszerű mindegyik . Furcsa lenne egy a mai kor ' tudományos ' igényeit kielégitő leirást pl. képírásos formában olvasni,arról nem beszélve hogy ha lenne/lett volna ember aki megértené , akkor nem is volna olyan nagy mutatvány :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...