Jump to content
PirateClub.hu

Az egyházak nem örülnek Hawking új univerzumának


SVHSolyom
 Share

Recommended Posts

Én azt nem értem az egyházban, hogy folyton a hitet próbálják ránk erőszakolni, amikor a vallásos emberek meglepően szűklátásúak és keményfejűek.

A Simpsons rajzfilmsorozatban is van egy Ned Flanders nevű figura, aki ezt mondta: "I'd feel like a caveman, if they existed... and they didn't." Szűk fordításban: "Ősembernek érezném magam, ha léteztek volna... de nem." Hogy van az, hogy sok vallásos ember egyáltalán nem hisz a dinoszauruszokban, ősemberekben, magában az evolúcióban?

A csontvázakat csak részeg paleontológusok csinálták gipszből? Hawkingnak sincs teljes mértékben igaza, én is hiszek egy felsőbb erőben, de mindkettő szemszög elég elvont. Járatják hozzánk a havi újságjukat a Jehova tanúi, akiknek egyszer szóba hoztam az evolúciót, mire megajándékoztak valamilyen könyvvel, ami azt próbálta megértetni velem, hogy a természetben minden olyan részletes, hogy ez csak tervezés útján jöhetett létre.

 

Annyit mondok, eddig a szűklátású egyházak, különféle vallások több háborúhoz vezettek, mint amennyire az emberiségnek szüksége volt. A tudósok meg jól elvitáznak maguk között, ha szükségét érzik :)

 

A legtöbb ember szűk látáskörű, nem csak a vallásosak.(gondolj a politikára, ott tipikusan előjön).

A másik h nem maga a vallás vezetett háborúhoz, egyszerűen a vezetőknek kellett néhány jelszó, amivel indokolják cselekedetüket ill behülyítik a népet. Nyilvánvalóan önérdek vezette őket.

3ik h Einstein-től idézzek te láttad,szagoltad v tapintottad az Evolúciót? Vagy csak HISZEL benne? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nem hinném hogy bárki is kétségbe vonja azt hogy a tudományban is hinni kell,illetve aki azt teszi szerintem félre értelmez valamit,mivel fizikában mindenből több elmélet van ,valamelyiket el kell hinni ,legtöbbször azt hiszik el ők maguk is amelyik legpontosabban leírja a megfigyeléseket, neked persze van lehetőséget utána nézni a többinek is ,vagy akár sajátot kreálni majd azt publikálni.A tudomány ad neked lehetőséget arra hogy megvizsgáld az elméletek helyességét , bár az bonyolultabb jelenségeknél valóban nehezebb, de ha igazán érdekel akkor szerintem lehetséges.A vallás erre semmi féle lehetőséget nem biztosít.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Rep%C3%BCl%C5%91_Spagettisz%C3%B6rny

^^^^Ennyi erővel ezt is elhihetem :rolleyes: ^^^^

A suliba azért azokat az elméleteket tanulod mert azok elégpontossak a minden napi jelenségek megértéshez, persze nem igazak.

Az meg hogy Stephen Hawkings pénzért dolgozna nem túl valós elképzelésnek tartom. <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...