Jump to content
PirateClub.hu

Kezdő moderátorok részére


Piero
 Share

Recommended Posts

A moderátori rang rengeteg új funkció használatát teszi lehetővé a használója számára, először áttekintésképpen ezeket sorolnám fel.

 

Hozzászólások

 

Egy adott hozzászólással úgymond több dolgot is "kezdhetünk":

  • Törölhetjük
  • Szerkeszhetjük
  • Kijelölhetjük ezzel a gombbal ( topic_unselected.gif ) csoportos mozgatásra, vagy törlésre
  • Megtekinthetjük a hozzászóláshoz tartozó IP címet, amelyre kattintva kilistázásra kerül az összes, ezen IP címhez tartozó hozzászólás.
  • A gyorsválasz és válasz gombok fölött megtalálható doboz használatával pedig elrejthetjük, vagy megjeleníthetjük a rejtett hozzászólást (jóváhagyás), összevonhatunk két, vagy több hozzászólást, vagy mozgathatjuk tetszőleges témába

 

A hozzászólás törlésére, szerkesztésére vonatkozó szabályok természetesen a Nagy Könyvben találhatóak meg. :)

Abban az esetben, ha a hozzászólással végzendő művelet a válaszgombok fölötti dobozban található meg, előtte a hozzászólást a fent említett kis gombbal ki kell jelölni, majd csak ezután tudjuk elvégezni a kívánt műveletet. Rejteni általában akkor szoktuk a hozzászólást, ha az nem a mi hatáskörünk alatt áll, de tudatni szeretnénk a házigazdával, hogy azzal valami nem stimmel.

 

Topikok

 

A topikokkal is többféle művelet hajtható végre (ezek a moderálási opciók nevű dobozban találhatóak meg):

  • Törlés
  • Áthelyezés, mozgatás
  • Összevonás
  • Cím és alcím szerkesztése
  • Elrejtés és Jóváhagyás
  • Legelső hozzászólásban található tartalom szerkesztése
  • Kiemelés és kiemelés megszűntetése
  • Lezárás és megnyitás

 

Ha egy topik már elavult, régi, semmitmondó, és törölni szeretnéd, soha NE a törlés gombbal tedd meg, mindig a megfelelő helyre mozgasd azt a Hulladékfeldolgozó megfelelő alfórumába!

 

Figyelmeztetés adása, csökkentése

 

Itt egy minta, hogyan adjunk illetve csökkentsünk warn-t (értelemszerűen a megfelelőt kell bejelölni):

 

warnpanel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Figyelmeztetési sablonok, köszönet érte Novistarnak. :)

http://novistar.hu/warn/

 

Ha egy hozzászólást direktlink miatt szerkesztünk, a következőket kell figyelembe vennünk:

  • A direktlink által a link duplázódik
  • Ha javítjuk, akkor töröljünk ki mindent a link elől és utána, csak az idézőjelben található link maradjon meg idézőjelek nélkül persze
  • Jelöljük ki a linket, és tegyük code tag-be
  • A szerkesztésbe pedig ajánlott a következőt beírni: Közvetlen link miatt szerkesztve (Nickneved)

 

Szabálytalan aláírás eltávolítása, büntetés kiosztása

Több pontban is szegheti az aláírás a szabályzatot, leggyakoribb a méret és a piros szín. Ezek eltávolítása egyszerű feladat. Menjünk az adott felhasználó profiljára. Bal oldalt található az értékelés, ezalatt pedig a beállítások, erre van szükségünk, ezen belül adatok szerkesztése. Bal oldalt a legalsó rublikában levő összes tartalmat kitöröljük, helyére pedig ez kerül:

Szabálytalan aláírás! Eltávolítva! (Nickneved) Ezt követően mehet a warn, a fentebb leírtak alapján. :)

 

Lehet bátran kérdezni, ha kimaradt valami, akkor inkább hozzászólás formájában pótoljátok. Köszönöm. :)

 

Ui.: A leírásban lehetnek elgépelések, hiányosságok, elnézést kérek, picit késő van már. :blush:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Piero!

Ez egy tökéletes tutorial.

 

Nekem mindig az aláírások méretezésével vannak gondjaim.

Honnan tudom megállapítani, hogy belefér a 400*100-ba???

Arra gondoltam, hogy PrintScrn-el fényképezem, és rajzoló programban bekeretezem és ott látom, hogy mekkora.

Ezzel csak az a baj, hogy időigényes!

 

Szal kellene valami ötlet, hogy lehetne a legegyszerűbben megállapítani a méretét!

Mert nem akarok senkit megbüntetni mondjuk egy 390*90-es aláírásra, vagy "elengedni" egy 420*120-ast!!

Link to comment
Share on other sites

Nekem csak az aláírások szerkesztési elve az új :)

 

Szabálytalan aláírás! Eltávolítva! (Nickneved) Ezt követően mehet a warn, a fentebb leírtak alapján. :)

 

 

 

tibiole régebbi időkben mindig azt hangsúlyozta, h. teljes törlés és nem kerül a helyére semmi. Az okot a figyelmeztetés úgy is közli, s a nyilvános kiírosgatása az aláírás törlésének nem túl célravezető (van is benne valami). Akkor hogy is van ez? :rolleyes:

 

Ha lesz egy kis szabadidőm a csomagolás közben, akkor lehet lesz egy kis kiegészítés is :)

Link to comment
Share on other sites

Én mondjuk, ha szembeötlően nagy aláírást találok, akkor törlés + Szöveg: "Szabálytalan aláírás", de a nevem nem írom oda!!

mondjuk láttam már egy uset akinek egyik kolléga törölte az aláírását, és a következő szöveg van:

Túl nagy az aláirásom,mert nem olvastam el a szabályzatot.

 

Még egy kérdés aláírás témában: az aláírásokban lehet kifelé mutató direlt linket elhelyezni??

Mert elvileg az is ugyan úgy működik, 2 linket rak, ráadásul a felhasználó minden egyes hsz-e után ott van a direktlink!

Link to comment
Share on other sites

Chipi !

 

Most a munkahelyemen vagyok, de úgy rémlik, hogy az otthoni desktop gépemen van egy képlopó, amit ha "terület kijelölési" módban használok, akkor talán mutatja a szükséges adatokat /aláírás mérete/ . Majd otthon megnézem.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Niet, az a helyzet ezen én is sokat vaciláltam. :) De anno Gospel is így csinálta, valamint én is hasonló elven vagyok, bár ritka, hogy odaírom a nickem, inkább csak annyit, hogy Szabálytalan aláírás! Szerintem ez tetszés szerint megoldható. :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Én a ScreenRip32 v1.0 BETA-át használom olykor, jó kis képlopó. A "Grab rectangular area" gombot használva mutatja a pozíciót és a képméretet is. Nekem bejött.

 

Letöltés:

 

http://www.progency.com/

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Piero!

Ez egy tökéletes tutorial.

 

Nekem mindig az aláírások méretezésével vannak gondjaim.

Honnan tudom megállapítani, hogy belefér a 400*100-ba???

Arra gondoltam, hogy PrintScrn-el fényképezem, és rajzoló programban bekeretezem és ott látom, hogy mekkora.

Ezzel csak az a baj, hogy időigényes!

 

Szal kellene valami ötlet, hogy lehetne a legegyszerűbben megállapítani a méretét!

Mert nem akarok senkit megbüntetni mondjuk egy 390*90-es aláírásra, vagy "elengedni" egy 420*120-ast!!

 

Firefoxban - de IE-ben is - katt a képre a jobb gombbal -> Tulajdonságok és már látható is a kép mérete pixelben. Szerintem... :)

Link to comment
Share on other sites

Én is hasonló elven nyomom mindig :) min 1 kép, egy-egy aláírás van az adott aláírás környékén.. jobb klikk tulajdonsággal meg is van a viszonyítási alap, s látszódik, h. nagyobb-e vagy sem, még akkor is ha 'szöveget kell felmérni' vagy több kis képet. (persze, ha nagyobb képből áll csak az aláírás, akkor még könnyebb a dolgunk)

Link to comment
Share on other sites

Én print screen-nel szoktam aztán ctrl+v Photoshopban és már nézem is...

Oké PS kicsit lassan indul a többi programhoz képest de mivel sokat használom már megszoktam ,hogy nem pár másodperc hanem 8-10mire megnyílik.

Icának igaza abban ,hogy 1-2px még nem a világ szóval még befelér...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Itt megtalálod ezeket Chipi :)

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtop...30&start=30

 

Ha a scriptekből van új, akkor az a userscripts.org-on megtalálható :) De a friss verzió a Cavern Link checker -ből már okosan frissíti is magát kérdést követően.

Volt a frissek között egy verzió, ami nem akart nálam egyből működni, de miután a listáról kiszedtem mindent (h. ne ellenőrizze őket), s azt követően megint hozzáadtam az ellenőrzendőkhöz - már tökéletesen működött... Most (egy héttel ezelőtt legalábbis) elég szépen működött majd minden tárhellyel (a népszerűbbek majd mindegyikével)

 

 

A legtöbbhöz szépen odarakja a zöld pipát, vagy a piros x-et annak megfelelően, h. él-e a link, amihez nem működik, abból direkt linket varázsol és gyorsan meglehet nézni.

 

A csoportos témamegnyitás új fülön kieg is nagyon jó (snap links plus 1.0.2), bár régebben akadt az egérkombós kiegészítővel. Ha az is fent van, akkor érdemes ideiglenesen azt tiltani.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
A csoportos témamegnyitás új fülön kieg is nagyon jó (snap links plus 1.0.2)

 

Azt írják az alábbi linken, hogy a 3.1-es Firefox-ig jó ez, onnantól bizonytalan, itt letöltés is...

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8675

A 3.1-nél magasabb verziószámúakra augusztusban kijött a Multi Links nevű progi, ami már a legújabb 3.5-ös Mozillába beépülve is működik... a beállításaiban lehet választani több lehetőség - pl. fülenként vagy külön laponként jelenjenek meg az oldalak, vágólapra másolás, etc. - között is a paraméterezésre...datához meg a többihez, amit nem ismer fel a The Cavern meg a többi linkchecker, jó lehet... dolgoztam vele, gyors, mint a villám...

Az alábbi helyen letöltés és a működés képekkel is illusztrálva...

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/13494

Link to comment
Share on other sites

Chipi!

 

Alapjaiban véve a forgatókönyv egyszerű: témáról témára, hozzászólásról-hozzászólásra mindent(!) át kell nézni és az összes halott linket eltávolítani, a funkcióját vesztett témákat (aktualitása már nincs, halott link miatt értelmetlen témává vált, stb) meg áthelyezni. Mindezen túl esetleg offolások törlése és óriás témák zárása (és ahelyett új indítása) is előtérbe kerülhet (lásd pl. power csegő, zenei-vitatémák esetleg, 'Mindennapok reggel-este' csevegő óriástémák stb...)

 

Mindezeket naplózni is kell. Többek számra pontosan vezetik, hogy hány téma ment a kukába, hány hsz lett törölve, hány figyelmeztetés született, hány új téma keletkezett stb. (a lustábbak - lásd pl. én :D - az utóbbit nem vezetik, de szerintem azt nem is muszáj :))

(a naplózott 'végeredményeket' megtalálod a korábbi linkellenőrzések témáiban)

 

Bakfan!

 

Mind a mai napig egyébként tökéletesen működik a SnapLinks is :) Legújabb Friefoxnál is tökéletesen működik. A multi links-et azért szerintem megfogom nézni: kíváncsivá tettél! :)

 

Ami a Cavern Links Checkert illeti: néha muszáj szkeptikusnak lenni, mert elvétve előfordul, hogy bizonyos tárhelyeknél, bizonyos időszakokban falls eredményeket dobál rá. Ezeket elvétve jó ellenőrizni. Jó darabig nem ismerte pl. a filefacory-nál az 'országra nincs több szabad letöltési slot' - jellegű hibát, vagy a megaupload is kiverte sokszor a biztosítékot, ha olyan témát nyitott meg az ember (egyszerre többet), ahol sok volt a Megauploados link. Ha új hibaüzenetek tünnek fel, vagy újítanak az oldalakon ált. frissítésig kellemetlenül érinti az embert.

Mindezen kellemetlenségek ellenére, azt hiszem, hogy a Cavern Links Checker ma már nélkülözhetetlenné vált a linkellenőrzésekkor. :)

Link to comment
Share on other sites

Cavern-t használom de néha megbízhatatlan.

 

Storage-to és uploaded.to fájloknál sokszor hibázik (halottnak mutatja a linket pedig nagyon is él :P ) plusz a Megauploadnál még mindig megvan a hiba amit

Niet is írt,hogy túl sok link behozatala után halottnak mutatja mindet.

 

Ez a nodelay mi amúgy ica?

 

És még valami: extrashare linkellenőrzőt nem tudtok véletlenül?

 

Nálam sok extrashare link van és azt egyik script sem kezelte eddig.

Link to comment
Share on other sites

Snap links az jó cucc szerencsére van Opera alá szóval aki esetleg azt használja (pl. Armin fan :P ) annak egy kis help

 

Ezt innen le kell szedni :

http://www20.zippyshare.com/v/61033194/file.html

Majd egy mappát létrehozol mondjuk az opera mappán belül aminek a neve javascript abba bemásolod.

Utánna operán belül eszközök -> beállítások -> haladó -> tartalom -> javascript beállítások és a felhasználói javascript fájloknál megadod az elérést ezután opera újraindít és máris megy bal gomb nyomvatatása alatt húzod az egeret és minden linket megnyit új fülön :)

Opera 9xxx verzió alatt tökéletes 10es alatt még nem probáltam.

Link to comment
Share on other sites

Két szakmai kérdésem lenne:

1. hogy tudok egy adott topicot Olvasatlanná tenni??

Mert úgy könnyebben tudom "fejben tartani", hogy melyik témát néztem már át!

 

2. Lehet hogy én vagyok béna, de:

Megnyitom Ica által belikelt NoDelay for Greasemonkey oldalt, és a jobb oldalon található Install gombra kattintva csak egy forráskoddal teli oldal jön be :S

Ugyan ez a szitu a Cavern Links Checker is!!! :blink:

Mit csinálok rosszul??

Link to comment
Share on other sites

Chipi!

 

Van egy zseniális megoldás arra, hogy egészen biztosan tudd, hogy melyik témát nézted már át s melyiket nem!

 

Rendezd (a lap alján) A témanyitás időpontja szerint a témákat (a téma indítása szerint), s így bármikor bármi történik, bárhány témát távolítasz el, bármihez szólnak hozzá (bárhonnan törölsz hsz-t), a sorrend akkor is ugyanaz marad ;) Belehet azt is pipálni, hogy 'emlékezzen rá', s akkor szépen el is tárolja a beállítást!

 

Szerintem ez a legpraktikusabb megoldás! ;)

 

Szerk: legcélszerűbb A-tól Z-ig, mert akkor az első lapon kezdődnek a legrégebbiek, s akkor nem csúszkál el az oldalszámozás sem! Könnyen követhető így.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mindezeket naplózni is kell. Többek számra pontosan vezetik, hogy hány téma ment a kukába, hány hsz lett törölve, hány figyelmeztetés született, hány új téma keletkezett stb. (a lustábbak - lásd pl. én :D - az utóbbit nem vezetik, de szerintem azt nem is muszáj :))

(a naplózott 'végeredményeket' megtalálod a korábbi linkellenőrzések témáiban)

 

Ezt a naplózást mivel kéne csinálni? "Csak" a linkellenőrzés időszakára vonatkozik a naplózás?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...