Jump to content
PirateClub.hu

Újranidulás már bootolás előtt!


Recommended Posts

Sziasztok!

 

Az lenne az igen komoly problémám, hogy kb. két napja egész egyszerűen mikor bekapcsolom a gépet, folyamatosan újraindul kb. 8-10x, és csak utána áll fel nagy nehezen a rendszer. Van egy tippem, szeretném kikérni a véleményeteket. Szóval nemrégen kaptak egy 160 gigás Maxtor SATA-s winyót, lehet, hogy a SATA miatt van gond? Vagy az alaplapom nem támogatja rendesen a SATA-s dolgokat?

 

Konfig:

 

ABIT KU8 alaplap

1 giga Kingston DDR2 RAM

256 MB-os Sapphire Radeon X1600 Pro vidikártya

AMD Sempron 3000+ proci

40 gigás IDE-s Samsung winyó és egy 160 gigás SATA-s Maxtor

 

Kérlek, segítsetek, mert teljesen tanácstalan vok!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a tápod nem bírja a pussz vinyót...

nem számít hány watos, ha „öreg” vagy „rosszabb” minőség akkor már nem biztos, h. le tudja adni a kívánt teljesítményt.

(nekem csinált ilyet régen egy tápom, szerencsére észrevettem a dolgot, az alaplapi 20 tűs csatlakozó égetett olyan forró volt :) )

 

Esetleg egy BIOS frissítést még megpróbálhatsz. ha a tápod biztosan renben van.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

na_itt az olyan, ha elindul akkor elindul ha meg nem akkor nem, nahh, ezt jól megmondtam :D

sz'al ha egyszer elindult már, akkor nem a jumperekkel van a gond.

 

Itt van egy kis leírás a cégről, hát nem túl sokminden:

http://deerrc.en.china.cn/op/FrontIndex/index.htm

 

Nem is érdekes a márkája és a minősége (sőt, h. nem füstölt eddig el, az azt jelenti, h. nem olyan hejde rossz táp az), mert a gépedhez a 330 W-os táp édeskevés!

Szóval sürgősen szerezz be egy 400W-os csodát (Ha nem tuningolsz (és két hdd marad a gépedben, jó lessz valami relatíve noneme „nem ajánoltt” táp is). Mert ha túlterheled a tápot, érhet nagyon kellemetlen meglepetés.

Amíg viszont nincs másik, inkább csak egy vinyót használj!

 

novistar oké, h. egyszer írtál egy ilyet, hasznos is... De nem gondolod komolyan, h. minden forumozó olvasta már ezt... :)

 

Link to comment
Share on other sites

azt tudom javasolni hogy a biosban (vagy az alaplap kézikönyvében) próbálj keresni olyat hogy HDD Delay vagy hasonló, aminek az volna az előnye hogy indításkor nem az összes eszközt kezdi egyszerre kiszolgálni a táp, hanem valamit késleltetve. így túlesnél a nehezén és boldogan menne a gép. esetleg egy 350W-os FSP tápot ha tudsz akkor beszerezhetsz (bár nemhiszem hogy szükséges). esetleg ha tudod vedd le a ház oldalát és nézd meg a táp oldalán hogy a +12V-on és társain mennyi amper szaladgál

Link to comment
Share on other sites

na_itt az olyan, ha elindul akkor elindul ha meg nem akkor nem, nahh, ezt jól megmondtam :D

sz'al ha egyszer elindult már, akkor nem a jumperekkel van a gond.

 

Itt van egy kis leírás a cégről, hát nem túl sokminden:

http://deerrc.en.china.cn/op/FrontIndex/index.htm

 

Nem is érdekes a márkája és a minősége (sőt, h. nem füstölt eddig el, az azt jelenti, h. nem olyan hejde rossz táp az), mert a gépedhez a 330 W-os táp édeskevés!

Szóval sürgősen szerezz be egy 400W-os csodát (Ha nem tuningolsz (és két hdd marad a gépedben, jó lessz valami relatíve noneme „nem ajánoltt” táp is). Mert ha túlterheled a tápot, érhet nagyon kellemetlen meglepetés.

Amíg viszont nincs másik, inkább csak egy vinyót használj!

 

novistar oké, h. egyszer írtál egy ilyet, hasznos is... De nem gondolod komolyan, h. minden forumozó olvasta már ezt... :)

 

Az a helyzet, hogy máskor is csinált már furcsa dolgokat a gép, kérdeznék még valamit Tőletek, mert látom, hogy milyen jó arcok vagytok, hogy így készséggel adtok megoldásokat a problémámra, szóval az a helyzet, hogy a SATA-s 160-as winyóról nem akar bootolni a Vista, xp-t még nem próbáltam bootolni róla, mert alapvetően a 40 gigás, IDE-s winyón van a rendszer, lehet, hogy az alaplap nem támogatja rendesen a SATA-s dolgokat? Sőt, (tudom, hogy ez nem teljesen ebbe a topicba tartozik, csak a táp miatt kérdem), a Radeon X1600-as karim se műxik rendesen az új ATi driverekkel, (3D-s alkalmazásoknál lefagy a gép, rögtön az alkalmazás indítása után) lehet, hogy az új (7.1-es) driver valamit "aktivál" a kártyán, ami által több "energiát" eszik és azt a táp nem tudja biztosítani? A régebbi driverekkel viszont rendesen megy minden. Már írtam ezt a videókártya topicba is, de ott sajnos nem sikerült megoldást találni a problémára... Azért kérdem, mert én még életemben nem találkoztam ilyen és effajta problémával, pedig nem most kezdtem el gépekkel foglalkozni... Az annak a jele lehet esetleg, mivel kb 2 napja áll fenn ez a probléma a bootolás előtt, hogy haldoklik a táp?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

 

Ha a SATA II-vel lenne a porblémaa (nem tudom, hogy Maxtor-nál jumper-elni vagy firmware-el kell be v. ki kapcsolni) akkor nem is látná a géped az eszközt...

Amit romeozor írt, megoldaná a boot-olási problémát... De a gond ismét jelentkezne, ha egy 3D-s alkalmazást...

Boot-olásnál minden eszközöd maximális terhelésen indul, és egy-két másodpercen belül ez a terhelés a töredékére csökken... de amint elindítasz egy alkalmazást (pl. játék) 100%-os lessz a teljesítmény felvétel (ezért van az, hogy ilyenkor kezdenek el melegedni a dolog), és persze a táp bedobja aa törölközőt...

 

Link to comment
Share on other sites

ezt azért így nem állítanám hogy 3d alkalmazásnál mindent bedurrant a gép, mert ilyenkor a vinyók és az oddk nem vesznek fel extra szuflát csak ritkán és rövid időre, ugyanígy a cdírásnál vagy másolásnál a videókártya sem dolgozik. az hogy az új vinyóról nem indul oprendszer az sokmindent jelenthet pl. hogy biosban a boot prioritásnál a sata vinyó a végén kullog (pl. floppy-CD-40GB IDE-160GBSata), de ha kétségeid vanna hogy az alaplap nem kezeli megfelelően a sata eszközt akkor nyugodtan frissíthetsz biost. a géped sem hiszem hogy 150W-nál többet megenne terhelés alatt.

ha van rá lehetőséged akkor szerintem radírozd le a rendszert és figyelmesen tedd újra, chipset, lan, audio, vga (7.2-es ati catalyst, vagy 7.1-es omega) és a windows frissítések. könnyedén megmakkanhat a renszer ha egy új vga driver telepítése elött az előzőt nem távolítod el kellő alapossággal. így egyelőre ennyi ötletem van :)

Link to comment
Share on other sites

romeozor ha softveres probléma lenne, szerinted miért történik ez:

Újranidulás Bootolás ELŐTT (a topic címe)

...mikor bekapcsolom a gépet, folyamatosan újraindul kb. 8-10x, és csak utána áll fel nagy nehezen a rendszer

A boot-oláskor semilyen windows-os software vagy driver NEM töltődik be... azok csak a windows betöltés közben indulnak el.

Továbbá fegyelmedbe ajánlom jojoando által a Milyen Procid Van? c. topicban belinlet anyagot:

http://www.pcstats.com/ArtVNL.cfm?articleid=2095&page=4

Ez a rendszer szerintem 220~240 wattot fogyaszthat teljesn terhelés alatt (az x1600-as elég sokat kajál)... és ha figyelmbe vesszük a táp ?minőségét?... hát elég neccesen tudja csak leadni.

 

ezt azért így nem állítanám hogy 3d alkalmazásnál mindent bedurrant a gép, mert ilyenkor a vinyók és az oddk nem vesznek fel extra szuflát csak ritkán és rövid időre,

Szerinted honnan a viharból töltődik be egy játék? :blink: (mi az-az oddk?)

ezt írta MartiniBoy:

3D-s alkalmazásoknál lefagy a gép, rögtön az alkalmazás indítása után

A régebbi driverekkel viszont rendesen megy minden.

Könnyen előfordulhat, hogy nem 100%-os egy új VGA kihasználtsága egy régi driver-el...

 

Az Abit KU8-as alaplaphoz van egy BIOS frissítés de az csak a következőket tartalmazza:

1. Add new CPU support

2. Recalibrate CPU temperature

3. BIOS compiled date: 04/12/2006

 

De azért egy próbát feltétlen megér...

EVEREST-el azért megnézhetnéd a CPU és a VGA hőmérsékletét, hátha ott van a gond...

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

én egy szóval sem mondtam hogy bármiféle szoftver okozza az indulási problémákat, de kétlem hogy bárhol ovashattál ilyet, ha mégis ollózd be pls. az erre vonatkozó tippem már leírtam.

mellesleg szép az a grafikon de egy 3000-es 754-es sempron proci az életbe nem fogy annyit zabálni hogy az bármiféle gondot okozna, és egy AGPs vidkari sem tudna ezen változtatni, ajánlom figyelmedbe a PH!-t és fórumját.

Szerinted honnan a viharból töltődik be egy játék?

nem szándékozom kérdésre kérdéssel felelni, de szerinted játék közben mit használ a rendszer, a memóriát vagy a hddket? mint már egy üzenettel korábban leírtam a rendszer ilyenkor a lassabb háttértárolókat nagyon ritkán és kevés ideig használja. a cd-t pl addig amíg mapváltásonként ellenőrzi hogy bent van-e még az eredeti cd, a hddt szintén csak rövid időre amíg olyan adatra van szükség ami nincs bent a ramban (nézd meg hogy meddig villog a hdd-led játékok közben), de az erőforrás kihasználásról fölösleges vitázni szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Aha, szóval a Sempronok nemhogy áramot fogyasztanak, hanem áramot termelnek. :)

 

AGPs vidkari sem tudna ezen változtatni,

madzag.jpg

A kép jobb felso sarkában található csatlózóra pusztán azért kell egy madzagot kötni, hogy nehogy kiessen a AGP foglalatból...

AGP vagy PCI-E a fogyasztás nem változik. Az X1600-as széria 40-50 watot fogyyaszt, 3D-s terhelés alatt. hűtéstől fügően változik ez az érték...

 

szerinted játék közben mit használ a rendszer, a memóriát vagy a hddket?

A swap file meg smafu :D

nemdolgozunk.jpg

Ha ezt írja: „3D-s alkalmazásoknál lefagy a gép, rögtön az alkalmazás indítása után” akkor a játék közbeni HDD aktivitás miért érdekes???

 

én egy szóval sem mondtam hogy bármiféle szoftver okozza az indulási problémákat, de kétlem hogy bárhol ovashattál ilyet, ha mégis ollózd be pls. az erre vonatkozó tippem már leírtam.

Az alábbi dologra gondoltam:

szerintem radírozd le a rendszert és figyelmesen tedd újra, chipset, lan, audio, vga (7.2-es ati catalyst, vagy 7.1-es omega) és a windows frissítések. könnyedén megmakkanhat a renszer ha egy új vga driver telepítése elött az előzőt nem távolítod el kellő alapossággal.

Az általad javasolt dolgok szoftvers hibát feltételeznének (windows-os driver is egy software).

Viszont a rejtéjes újraindulások, szinte mindíg valamilyen hardveres hibára utalnak...(legtöbb esetben valamely alkatrész túlzott terheláse, túlmelegedése) jelen esetben ennek a konfigurációnak a leggyengébb láncszeme (számomra úgy tűnik) hogy a táp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Megnéztem, 350W-os a táp, és a 12V-os táblázatrészben 19 A-t ír. Már kinéztem egy Chieftech 450 W-os tápot, remélem azzal megszűnnek ezek a problémák... Szerintetek?

 

Jajj, igen és még egy kérdés:

 

Az, hogy ATX2-es a táp, mit jelent?

 

Link to comment
Share on other sites

„... Szerintetek? Az, hogy ATX2-es a táp, mit jelent?”

 

Reméljük, rossz üzletet nem csinálsz vele...

Ha anyagi lehetőségeid engedig, akkor próbálj meg moduláris csatlkozókal ellátott darabot szerezni (mert egyre-másra cserélgetik a hardver gyártók a csatlakozókat).

 

Az ATX2-nél az első szembetűnő külömbség, h. 24 tűs alaplapi csatlakozója szemben a régi ATX 20 pin-es „dugójával” (a szabvány részleteit nem érdemes tagalani, a legtöbb gyártó itt-ott megszegi).

A röhej az, h. saját szememmel láttam olyan alaplapot amin 24 tűs foglalat volt és rádugták a 20 tűs tápból kijövő dugaszt (úgy, h. 4 hely üresen maradt) és simán működött a lap! Ha nem látom nem hiszem el...

 

novistar, majd kapsz egy répatortát és nem szomorkodsz... 1053178291.gif

Link to comment
Share on other sites

Huhh... Ez akkor azt jelentheti azt, hogy az én ABIT KU8-as alaplapom elméletileg nem támogatja az ATX2-es tápot? Csak azért kérdezem, mert ha jól tudom, 2004-ben gyártott alaplapom van (ezt azért feltételezem, mert BIOS reset után ezt állítja be alapjáraton dátumnak). Nézegettem az Extreme Digital honlapját a táppal kapcsolatban, és a jobb márkákból (amit Novistar írt az irományában, amit -megjegyzem -, már kb 3x olvastam, de ott szó nem volt az ATX2-es tápokról... Ne vedd sértésnek, Novistar, de kérlek, ne írj akkor, ha csak arra tudsz hivatkozni, hogy olvassam el az írásodat, ami valóban tanulságos, de sajnos én nem vagyok annyira otthon táptémában, hogy ebből meg tudjam állapítani, hogy mi az az ATX2-es táp... például... ) na off vége, szóval a jobb márkákból szinte csak ATX2-es van... (pl. Chieftech, amit venni szándékozok..) Magyarul, vehetek egy új alaplapot, ha nem jó rá az ATX2-es táp? Sima ATX-ből csak Trustot láttam... erről a gyártóról mit lehet tudni? Ugyanis nem láttam a "Novistar-listán"... Mennyire új ez az ATX2-es technológia?

 

Az építő jellegű hozzászólásaitokat előre is tiszta szívből köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ez a táp még megfizethető, 20+4 tűs tehát jó a mostani alaplapodba:

CHIEFTEC DT400A2 400W AKTÍV PFC ATX2.0 12CM FAN

 

Itt talász angol leírást ha érdekel, én magyar nyelven nem találtam egyelőre pontos összefoglalálst:

http://www.formfactors.org/FFDetail.asp?FFID=1&CatID=1

ATX 2.2:

http://www.formfactors.org/developer%5Cspecs%5Catx2_2.pdf

ATX 2.1

http://www.formfactors.org/developer%5Cspecs%5Catx2_1.pdf

 

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Szia Psion!

 

Köszönöm szépen, ez valóban jónak tűnik, az lenne még a kérdésem, hogy elég lesz -e egy 400W-os táp, csak mert nem szeretnék egy jó ideig tápproblémába ütközni.... Ez lenne az egyik kérdésem, a másik pedig, hogy (lehet, hogy hülye vok, de mivel nagyon jó arcnak tűnsz, ezért nem félek megkérdezni) ezt hogy kell betenni a gépházba? Mivel a kép alapján, akárhogy is forgattam képzeletben, csak úgy jött ki nekem szabályosan (értsd: hogy a power csatlakozó hátul legyen), hogy lefelé áll a hűtőventije.... Bocs, ha hülye kérédseket teszek fel, de a táptéma nagyon nem fekszik, ugyanis én eddig úgy tudtam, hogy a ventinek hátul kell lennie.... Mégegyszer bocs, ha hülyén hangzik a kérdésem, ezzel az egy alkatrésszel még nem volt bajom, eddig, így szinte semmit sem tudok róluk... :(

 

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Link to comment
Share on other sites

Van egy bizonyos 80%+-os elvárás a mai tápoknál, tehát teljesítményük minimum 80% (vagy többet) képesek leadni... a noname vagy kevésbé márkás egységek teljesíményük töretdékét...

Elvben most elég lenne egy 300W-os Chieftech is de ha bővíteni akarsz akkor már sovány lenne... (pl. az R600-as GPU (ATI/AMD) a hírek szerin akár 230W-os benyal ha olyan kedve van).

 

Ez nem a fent említett táp, de így helyezkedik el a házban:

tap2.jpg

 

A 12cm-es (nagyob átmérő alacsonyabb fordulatszám=halkabb működés) venti a CPU fölött van valahogy így:

DSCN20430012l.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Már teljesen kész vok... Nemrég le kellett szednem a 160-ad vinyót, mert már a Windows betöltésénél elkezdett szaggatni a gép.... Az üdvözlési hang meg úgy szaggatott kb. mint a S.T.A.L.K.E.R. egy p2-es gépen... Ennyire gyorsan menne tökre a tápom, hogy mostmár csak egy winyót tudok használni hibamentesen? Ja, meg már a DVD író/olvasót is lehúztam, mert (még, mikor mindkét winyó aktív volt) írni szerettem volna 1 DVD, de ahogy írás előtt bepörgette a korongot, csinált egy restartot a gép... Úgyhogy már nemtom, mi lesz a következő lépés... :(

Link to comment
Share on other sites

szerintem is a táppal lesz a gond. de ha mégsem akkor nekem még van egy elképzelésem. lehetséges hogy a RAM ok beporosodtak vagy hasonló. szerintem nem árt megbirizgálni őket. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, megnéztem, 24 pines alaplapom van (vagyis elméletileg ATX2-es), ez a Deer táp is 20+4 pines, ugyanis láttam, hogy a "tartalék" 4 pin halványzöld árnyalattal van "bevonva". A kérdésem annyi lenne, hogy jelent valami különbséget, ha egy táp 20+4 pines, vagy alapjáratban 24 pines?

 

Ezt a tápot néztem ki magamnak:

 

http://www.edigital.hu/product.php?productid=26233&cat=405&page=1

 

Hálásan köszönöm válaszaitokat!

Link to comment
Share on other sites

Nem jelent külömbséget! Nekem is ien tápom van sőt ugyan onna rendeltem!

 

Most benn van 2 HDD meg 1DVD olvasó meg 1 Cdiró és semmi baja nincs meg ugye ezen a tápon van 6 pin es vga tápkábel is ami kell is az én Radeon x1950Prom-nak.

 

Szóval a kérdésere visszatérve nincs külömbség a 20+4 és a 24 es ek között.

 

Azért van 20+4 es hogy az új tápot régi (20pin es) lapba is be lehessen tenni ha meg 24 pines a lapod bedugod a 20+4 es ezt azt kész!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...