Jump to content
PirateClub.hu

MAC OS X 86 HACKINTOSH


mflex
 Share

Recommended Posts

A hugom laptopjára akarom felrakni egy kicsit gyenge :D De most veszek bele neki ramot meg vinyot

nah

 

AMD Athlon 64 3200+ ( i think )

Jah Hp pavilion zv 6000

Meg valami Ati de nem tom mi :D integralt ( i think)

512mb ram de most veszek bele 2 gb meg egy 2-3 száz gb vinyot enyi

de még az alapra akarom feltelepiteni :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 802
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

chameleon

kernel toh

usb patch

shoutdown patch

remove thermal kexts

az ati kártyánál a megfelelőt válaszd ki

sata

nforce sata

nforce ethernet

realtek8139

 

persze a hálókártyát is nézd meg..ezzekkel a beálításokkal idáig minden AMD gépen "szakított" elsőre.

Link to comment
Share on other sites

De, Asus P5N-E SLI. Csak azt jeloltem be amit fontosnak tartottam. Szerinted mit jeloljek be ,vagy mi lehet a gond?

 

 

Ezeket jelolom be a Customizeban : sleep kernel 9.2 ,NVInject 256,AppleNforceATA,forcedeth,lassnetkassmbios es pcgenusb_fix. Ez minden

 

Link to comment
Share on other sites

De, Asus P5N-E SLI. Csak azt jeloltem be amit fontosnak tartottam. Szerinted mit jeloljek be ,vagy mi lehet a gond?

 

 

Ezeket jelolom be a Customizeban : sleep kernel 9.2 ,NVInject 256,AppleNforceATA,forcedeth,lassnetkassmbios es pcgenusb_fix. Ez minden

 

 

intel ,AMD?

 

Ha intel akkor csak vanilla, ha AMD akkor modbin, de a sleep és a speed is jó, de a modbin a legjobb.

 

A gondot egyébként az ASUS "baromsága" a JMICRON vezérlő okozza, de kiváncsi vagyok pontosan milyen konfig?

 

Sajnos az asus-okkal a legtöbször csak szívás van... de meglehet oldani :)

Link to comment
Share on other sites

intel ,AMD?

 

Ha intel akkor csak vanilla, ha AMD akkor modbin, de a sleep és a speed is jó, de a modbin a legjobb.

 

A gondot egyébként az ASUS "baromsága" a JMICRON vezérlő okozza, de kiváncsi vagyok pontosan milyen konfig?

 

Sajnos az asus-okkal a legtöbször csak szívás van... de meglehet oldani :)

 

Intel C2D 6300 , Asus P5N-e SLi ,2 GB Ram,160+80 Gb HD,XFX 7900GS

Koszonom a segitseget, mingyart megprobalom telepiteni ugy h kikapcsolom a JMICRONT a BIOS-ban,es modbin kernellel.

Link to comment
Share on other sites

Tehát AMD-hez most modbin vagy sleep jó mert előrébb még a sleepet írtad :D

 

Nálam mindegyikkel megy, csak állítólag a modbin a legjobb, de megmondom öszintén már annyira nem érdekel ez az egész, mert minden le van írva.

 

Mindenki olvassa át próbálgassa a telepítést, nekünk sem ment elsőre, legalább a 10-re sikerült, aki azt hiszi, hogy elsőre minden klappolni fog (van ilyen) az téved.

 

Ezt is meg kell tanulni, ez nem úgy megy, hogy felrakom ,mint a win-t ... eredeti gépen ez sokkal egyszerűbb, felkúszik 5 perc alatt és kész.. ez viszont hackintos, ami ugyanolyan jól tud működni ,mint egy eredeti apple gépen, de driverek és patchek kellenek hozzá, ha a teleítő dvd esetleg nem tartalmazza a drivereket ,vagy esetleg pár dolgot a bios-ban ki vagy be kell kapcsolni stb...

 

Sokan még a saját konfigjukkal sincsennek tisztában...ez no comment (az első dolog ami után kell nézni, hogy egyáltalán felmegy- e rá)

 

Ezt mindenki vegye számításba vagy neki se álljon addig még át nem olvasta a kommenteket. Én a továbbiakban nem fogok válaszolni egyetlen olyan kérdésre sem ,ami itt már elhangzott!

 

Ajánlom ,hogy több hackintosh fórumokat olvasson át aki belekezd... sokat lehet tanulni.

Link to comment
Share on other sites

Én elkezttem nem tom,hogy hogy betöltötte minden azt írja,hogy YOU NEDED THE RASTART YOUR COMPUTER

Nem tudom ujra inditani mert nekem a laptopon ha ha megnyomom a zt a gombot nem történik semmi csak ha hoszan nyomom akkor kikapcsol help

Mit csináljak,hogy kezdjem el ezt telepíteni?

 

Meg az adisk ultily-t hol találom :D

Módosította Gabi89
1. Ne ordíbálj 2. Elég egy írásjel is a mondat végére. 3. Helyesen írjál.
Link to comment
Share on other sites

ez a kernel panic! Melyik telepítőt használod?

 

Meg az adisk ultily-t hol találom

 

remélem azóta már kiszúrta a szemed a fenti tálcán....

 

Sőt a 7-es oldalon lévő telepítési információ, direkt a "kezdőknek" csináltam és nagyon jól megmutatja, mit hogyan, de látom az is csak felesleges volt.

 

Ennél szájbarágósabban nem lehet, ha ehhez is "hülye" vagy neki se kezdj (általánosságban írtam)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nos egy-két dolgot hozzátennék a témával kapcsolatban mivel mflex állításai néhol mutatnak hiányosságokat.

Egyrészt nagyon fontos hogy a kétmagos procik alapból legyenek a biosban kikapcsolva vagy f8 megnyomása után cpus-1.

A vinyókat NEM kell fat32-re formázni, persze lehet de semmi értelme....

NEM kell külön vinyóra rakni a rendszereket, megoldható 1el is. Nekem a kis msi windomon jelenleg 3 op.rendszer van, jelenleg a leo-ról írok. Nincs kedvem most leírni hogyan, de itt minden részletesen le van írva: Multi Boot

Azt sem árt tudni hogy felesleges a kaly féle telepítőhöz ragaszkodni, vannak még nagyon jó lemezek, tessék az insanelymacen szétnézni.

A telepítésnél érdemes csak a létfontosságú drivereket feltenni, a többi utólag könnyen hozzáadható.

Jah és még annyit hogy azzal nem lesz előrébb senki hogy mindenféle parancssorokat beírogat telepítésnél, mivel ezek legtöbbje csak telepített rendszereknél működik.

Jah és még annyit kérdeznék hogy a chameleont miért is kell felrakni telepítés után??? tudtommal a bootloader integrálva van a kalyway féle telepítöbe, nekem legalábbis nagyon úgy tűnt eddig.

 

Sok sikert a telepítéshez mindenkinek :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...