Jump to content
PirateClub.hu

Milyen operációs rsz.?


McKane
 Share

Recommended Posts

Hello Mindenkinek!

 

Nemrégiben vettem egy Fujitsu-Siemens Amilo Li1705-öt.

Tudom, hogy nem egy nagy gép, de az én igényeimnek megfelelnek a paraméterei, és koleszba ideális. Azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek melyik operációs rendszert érdemes lenne rátenni. Leírás:

CPU : Intel Celeron M520 , VGA: VIA Chrome9 HC, 1Gb RAM, 80Gb-s merevlemez, modem, Ethernet, WIFI, 3xUSB.

Játékra nem nagyon kell, csak inkább net, film,zene, és WIFI.

 

A válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Nővéremnek 1 éve ilyen van, amire ő használja - és szerintem amire te is fogod arra tökéletes.

-irodai munkálatok, filmezés, netezés, dvd másolás, etc.

 

Itt az oldalon vannak hozzá XP driverek, asszem honlapon csak vista, cd-n meg linux van, legalábbis akkoriban még úgy volt, de ha nem találod meg elküldöm szívesen.

Link to comment
Share on other sites

Xp jó rá ,de mivel nem játszol ezért én még Linuxot is ajánlanék mert egy ilyen "gyengébb" gépen szépen elfut és soha nem lenne vírusod meg a stb. windowsos gondok.Irodai munkára legtöbb Linuxban alapból van Office csomag akkor filmnézésre tökéletes netezésre meg a vírusok hiánya miatt szintén :D

Driver szinten nem tudom,hogy áll evvel a laptoppal mondjuk egy Ubuntu,de szerintem mindent felismer majd.VGA-val meg a Wifi-vel kell majd csak bajlódni picit,de nem nehéz.Persze ha Windows párti vagy akkor egyértelműen XP mert a Vista kicsit sok neki.Win2000 meg 98 meg már rég felejtős.Sry hosszú lett :P

Link to comment
Share on other sites

Köszi mindenkinek a véleményt ,tanácsot!

Kedves Gabi89! A Linux-szal csak 1 gondom van:sosem tudtam rátenni a megfelelő drivereket.. Pedig olyan sokszor próbálkoztam... Csak hát ugye a videókari és linux 3D-je, a vélemények szerint, nehéz eltalálni.. De azért köszi Neked is a választ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hello!

 

Nem akartam új topicot nyitni, mert lehet hogy tök hülyeséget kérdezek. .. :unsure: Szal, azt szeretném megkérdezni, hogy a driverek telepítése után fel kell-e tenni a monitor-illesztőprogit? Nem a videókari-driverét hanem a monitorét.. Az asztali gépnél is van egy Samsung monitor, és ahhoz is van egy telepítő CD amelyet fel kellett rakni hogy tökéletes legyen a rendszer.. Ha fel lehet ilyen drivert rakni, azt hol lehet megtalálni.. Vagy teljesen felesleges? A válaszokat előre is köszi!

 

Üdv.: McKane

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...