Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Ezt én se tudom ... :D Valószínű Kimi ment egy jó kivezető kört , míg Alonsonak ez nem sikerült tul jól .. ugy a Renault amugy is nehezen tapad be kigyorsításnál , "hideg" gumival meg pláne ... de érdekes volt , nagyon meglepődtem én is.

Link to comment
Share on other sites

Van még 1 dolog nekem ami nem tiszta. Ugye Raikkönen üldözte Alonsot amikor a 2es kanyarban megcsípte a fű szélét fékezéskor és kicsúszott egy kicsit, ekkor leszakadt Alonsoról. Alonso kijött a boxba, rá 1 vagy 2 körre (nem is tudom pontosan) pedig Raikkönen is, majd amikor Raikkönen kijött akkor sokkal Alonso elé jött vissza. Na azt hogy a francba csinálták (pilóták és csapatok egyaránt, hogy hozták össze)?? :D

ott azzal a kicsúszással nem vesztett olyan sokat szerintem max 1,5 secet. láthattuk hogy a rönó kivezető körén nagyon lassú volt,meg alapból kevesebb ideig állt kimi a boxban

Link to comment
Share on other sites

Danieels, ha nem láttad a futamot, akkor miért mondasz (főleg leszóló) véleményt? ...

 

Massa nagyon meggyőző volt ma egész nap.

 

 

Amúgy kimice, csak most vettem észre az igen értelmes hozzászólásodat (hát ne haragudj, már észre se vesz senki...): Ja. De én nem írok olyat, hogy "Én még nem látom X Y -ban azt, hogy megérett volna a vb címre". Ki a tököm vagy te, hogy ilyeneket mondasz?!

Ja, tudom... f1-es tudás. Aaaaz van...

 

Eszem lenne, megállna... Vagy : Hát az embernek megáll a haja :D ...

 

Ilyen egyszerűen nincs. ŐŐŐŐ még nem látja, hogy megérett volna a vb címre Massa. ŐŐŐŐŐ csak azt látja, hogy kimike milyen éretten és gyorsan versenyez. Pfff...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Megérdemli Massa, nemcsak amiatt amit ma mutatott/muthathatott volna.

 

HAJRÁ FERRARI!!!!

 

Ez a Massa dolog mélyen lesújtott. Egyébként Czollner a .....!!!!

 

A rajtnál Hamit védte, hogy "Igen ezt Hami hibájának köszönheti Massa" 1. körben az előzés...

Link to comment
Share on other sites

Baccus, pont akkor kapcsoltam ki a gépet, mikor Massa lefüstölt. :( Látom, azért elég szorgalmasan írkáltatok! :D Hát igen, én is sajnálom Massát, ez az ő versenye volt, akárki, akármit is mond! :) Már látszott a rajtrácson, interjút sem adott Szujónak, látszott rajta nagyon koncentrál! És igen, úgy lerajtolta a Merdzsókat, ahogy azt kell egy Ferrarival! :P Az élen haladva meg (főleg az eldurranása előtt) nem igen hajtotta szét a kocsiját, igaz az első 20-30 körben taposta neki, de akkor kellett! Kimi meg kinyomta a szemét is,(csak akkor vett el, mikor Massa out) mégis végigment! :D Persze nem sajnálom tőle se, legalább így is volt Ferrari a dobogón! :P

 

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

Hát ez peches futam volt :( :( Nemtudom hogy emlékeztek e mikro Button a cél elött 20 méterrel leállt neki is felrobbant a motor. :(

 

Nagyon sajnáltam Massa-t mivel Massa drukker vagyok. Jah és szerintem Kovalainen nem lérdemelte meg azt a győzelmet , csak belehulott a kezébe.!

 

Glock viszont parádézott! Nagyon jó volt élőbe nézni a futamot hihetetlen élmény volt :P:D

Link to comment
Share on other sites

Danieels, ha nem láttad a futamot, akkor miért mondasz (főleg leszóló) véleményt? ...

 

Massa nagyon meggyőző volt ma egész nap.

 

 

Amúgy kimice, csak most vettem észre az igen értelmes hozzászólásodat (hát ne haragudj, már észre se vesz senki...): Ja. De én nem írok olyat, hogy "Én még nem látom X Y -ban azt, hogy megérett volna a vb címre". Ki a tököm vagy te, hogy ilyeneket mondasz?!

Ja, tudom... f1-es tudás. Aaaaz van...

 

Eszem lenne, megállna... Vagy : Hát az embernek megáll a haja :D ...

 

Ilyen egyszerűen nincs. ŐŐŐŐ még nem látja, hogy megérett volna a vb címre Massa. ŐŐŐŐŐ csak azt látja, hogy kimike milyen éretten és gyorsan versenyez. Pfff...

te meg elmléxel arra amit írtál hogy kimi mindig széthajtja a kocsit,na itt van most massa esete is széthajtotta mi?

szánalom .a motort arra tervezik hogy kinyomják a lelkét, hogy kibírja,és arról egyk pilóta sem tehet hogy megadja magát

Link to comment
Share on other sites

Széthajtani nem lehet egy F1s kocsit , maximumot lehet belőle kihozni ... egy Ferrarit meg pláne , ugyanis évekóta övéké a legmegbízhatóbb autó , kivétel persze van 2005 Ranault illetve 2007 Mclaren ;)

 

Rövidhírek a nagyvilágból rovatunkat olvassák :D

 

Klien nem cserélne Fisichellával

 

"Az évad kezdete óta két napot teszteltem, ami nagyon kevés. De még mindig jobb a BMW-Sauber színeiben tesztelni, mint a Force Indiánál versenyezni. Tulajdonképpen csak akkor van esélyük bármit is elérni, ha esik az eső." – jelentette ki Klien, aki az amerikai Le Mans sorozatban is kipróbálná magát.

 

Erre csak azt tudom mondani , hogy savanyú a szőlő ... ;)

 

 

Glock-Trulli páros a Toyotánál 2009-ben is!

 

Ennek örülök , szerintem nagyon helyes döntés!

 

 

Paul di Restát frusztrálja, hogy nem ő ül Vettel helyén

 

A 2006-os Forma-3-as Euroszéria bajnoki címéért két fiatal versenyző csatázott: a német Sebastian Vettel és a skót Paul di Resta. Utóbbi nyert, mégis azóta előbbi pályafutása alakult kedvezően: Vettel tavaly debütált a Forma-1-ben a Toro Rossóval, jövőre pedig már a Red Bull Racing versenyzője lesz David Coulthard helyén. Eközben Di Resta nem tudott a Forma-1 közelébe kerülni, így kénytelen a Német Túraautó Bajnokságban, a DTM-ben versenyezni.

 

Lehet , hogy ő is tehetséges , de sajnos F1-hez más is kell ... aminek az a neve hogy pénz!

Link to comment
Share on other sites

Danieels, ha nem láttad a futamot, akkor miért mondasz (főleg leszóló) véleményt? ...

 

Massa nagyon meggyőző volt ma egész nap.

 

Én nem szóltam le Massát, csak annyit írtam hogy én nem sajnálom! ;) Meg, hogy ő nem a szívem csücske!

 

Egyébként nem jött be a tippem, hgy Hamilton simán nyerni fog... :D

Link to comment
Share on other sites

te meg elmléxel arra amit írtál hogy kimi mindig széthajtja a kocsit,na itt van most massa esete is széthajtotta mi?

szánalom .a motort arra tervezik hogy kinyomják a lelkét, hogy kibírja,és arról egyk pilóta sem tehet hogy megadja magát

 

mondjuk ez tényleg így van ... McLarenes éveiben kimit sokan cseszegették itt a fórumon is azzal ,h azért áll meg az autó alatta mert túl gyorsan megy :D én már akkor sem kommentáltam a dolgot ,és most sem fogom ...

 

 

MÁS: úgylátszik nem csak Kimi szeret alkoholizálni ,hanem Kova is :D ... meg úgy általában minden finnek Finlandia folyhat az ereiben vér helyett ,de ezt most hagyjuk :D

mindenesetre a kép találó.

82165310_1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hát az egy másik kérdés, hogy kimi mit művelt a merci motorral (arról nem is beszélve, hogy német ----> fos... )... Az, hogy a Ferka eddig nagyjából bírja, az csak egy bizonyos Michael Schumachernek köszönhető...

 

És DC alatt jóval kevesebbszer füstölt el mellette. De most rajkócskának is nagyon vissza kellett vennie... Alig bírt végigmenni ő is. Szal itt nem olyan szembetűnő a különbség... Mint akkor volt.

 

tök mindegy, Mario Illien csak ért a motorokhoz annyit, hogy meg tudta ítélni, hogy kimi alá tankot kell építenie a Ferrarinak, ha jót akar :);) Vagy szted többet értesz hozzá kimice? Mert, ha igen, akkor futás valami menő autógyárba tervezőmérnöknek ;):lol::D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Német kocsikra nem mondanám hogy fos ...

Az hogy a Ferrari motorok mennyire megbízhatóak a mérnököknek és tervezőknek és sok sok embernek köszönhető , Schuminak ehhez minimális köze van ... ennyire ne legyél légyszi elfogult ;)

Az meg hogy széthajtotta .. jó , de nézd meg hogy Coulthard 2002 óta mit ért el a Mercivel és hogy Kimi mit ért el ... egyedül 2002-ben szerepelt jobban ... szal ha Kimi is ugy vezetett volna akkor nem a Ferrariban ülne ... de az se biztos hogy a Mclarenbe ...

Ja és Kimi alatt hányszor is füstölt el a Ferrari?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Massát sajnáltam nagyon, mekkora versenyt futott, és potn a vége előtt pár körrel ment tönkre a kocsi :(

 

Nah de az lenne a felüdülés, ha pl évégén Luis vezetne (az útcsó futamon) és így ezzel "átvenné" a vezetést Massától, aki az utolsó verseny előtt még vezette a világbajnoki pontversenyt, és pár körrel a vége előtt menne tönkre a mercédes :D Luis alatt B) és így Massa vagy legalábbis a ferrárinál kerülne ki a világbajnok, bravuros lenne :D

 

De ami Kovalainen mondott az interjújában az kész röhej "szorongatta" Massát? hol volt ő xd kilométerekre ég Luistól is :lol:

csak a véletlen műve hogy kiestek előle a versenyzők...

 

Kimit viszont bírom ;)

Link to comment
Share on other sites

Ez kicsit valóban erős volt ... de belefér .. ;) Ennél olvastam már durvább dolgokat is ... ha meg valaki idéz akkor az egész nyilatkozatot bekéne másolni ;)

Pár dolog kimaradt ...

 

"Ma Lewis és Felipe voltak a leggyorsabbak a versenyen. Megpróbáltam nyomást gyakorolni Massára."

 

"A csapat nehéz időkön ment keresztül, de én hajtottam, és nagyon boldog vagyok, hogy megszerezhettem az első győzelmemet."- tette hozzá Kovalainen."

 

"Mindent megtettem, hogy nyomást gyakoroljak rá, és az autó is jónak tűnt az utolsó szakaszban. Az első két etapban óvatos voltam, mert néhány futamon a gumikopással volt bajom. Tudtam, hogyha túlfeszítem a húrt, akkor küszködni fogok a későbbiekben." -fejezte be a finn győztes."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...