Jump to content
PirateClub.hu

Fényképezőgép


.bali
 Share

Recommended Posts

Hellosztok!

A segítségetek szeretném kérni. Vennék egy uj fényképezőgépet de nem tudom hogy milyet. Esetleg tudnátok ebben segíteni. az ár kb 50ezertől maximium 100ezerig. Kiénztem 2-t ami árban is elmenne.

 

http://www.ebolt.hu/product141767_category2274.html

 

http://www.ebolt.hu/product114743_category2488.html

 

 

Szerintetek melyiket? Vagy esetleg tudtok vmi mást de árban hasonlot?

Előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Én a fujit választanám! Ha jól tudom az tud Raw képeket is csinálni,meg arra 2 év garancia van. 9 megapixel, és a zoom nem kevesebb annyival hogy ne érné azt megvenni. A többi tulajdonsága meg nagyon jók és nem nagyon jobb a másik sem! Én mindenképp a Fujit választanám!

Link to comment
Share on other sites

Én a helyedben egy kicsivel többet rá áldoznék, és vennék egy tükör-reflexes gépet. Kb. 150 000re jönne ki ha vennél még hozzá egy tele- vagy makroobjektivet, de az h mien objektivet szeretnél rajtad áll. Az árban nincs olyan hatalmas különbség, de a végeredmény teljesen más... vannak felmérések amik az mutatják ki h 6 megapixelen tul a kompakt gépek eléggé zajosak... egy tükörreflexes gép mellett akárhány megapixeles is lesz nem lesz nagyon zajos... jol gondold meg mielőtt ennyi pénzt bele fektetnél!

remélem segitettem!

Link to comment
Share on other sites

én is gondoltam tükrösre. de azé mégiscsak 50ezer különbség. meg még nekem talán ne mkell olyan nagyon pro gép. most csak szeretnék egy haladot amivel télleg megtanulok rendesen. meg aztán ha még is olyat akarnék apám azt mondta hogy még ne :(

Link to comment
Share on other sites

először döntsd el milyen célra kell. ha komolyan gondolod tényleg inkább egy tükörreflexeset tudnék ajánlani, sajnos tapasztalatból mondom...

ha mindenképpen e kettőből szeretnél választani én a Canont tanácsolnám, a Fuji sose volt híres a jó képminőségről.

nekem egy Panasonic DMC-FZ18 -am van, kompakt, és sajnos nem elegendő fénynél v. hosszú záridőnél észrevehetően zajos ezért is inkább a tükröset választanám.

a másik, hogy talán körülnézhetnél a használt gépeknél v. a Vatera-n ott elég jó árban lehet kapni tök profi gépeket felszereléssel együtt.

remélem jól döntesz...

Link to comment
Share on other sites

köszi a segitséget. de vlaszeg ebböl a keetöböl kéne választanaom. mert ezeknek az árát ne mkéne nagyon átlépnem. meg aztán annyira ne mvagyok jo hogy tükörreflex. elöször kitapasztalom a simát és ha jol megy szép képek akkor majd később tükröset.

Link to comment
Share on other sites

nem hiszem h jó lesz neked (150ezer forint.. de lehet h néhány helyen lement az ára)

 

fj_43860800_150.gif

 

fuji.jpg

 

 

(objektív ki be nyílik)

 

 

1 centis Szuper makró

A FinePix S7000 Szuper makró módjában a téma az elképesztő 1 cm-es távolságból is lefényképezhető. Ilyen távolságból a témából kb. 20 - 30 mm-es rész kerül a képre.

 

 

Fujifilm FinePix S7000 részletes információ:

 

Váz jellege:

* Kompakt

 

Felbontások:

* 1280 x 960

* 1600 x 1200

* 2016 x 1512

* 2048 x 1536

* 2848 x 2136

* 4048 x 3040 ( interpolált )

 

Képarány:

* 4:3

 

Érzékelőlapka pixelszáma:

* 6,63 megapixel

 

Érzékelőlapka mérete:

* 1/1,7"

 

Érzékelőlapka típusa:

* SuperCCD 4

 

Effektív pixelek száma:

* 6,3 megapixel

 

Színszűrő:

* G-R-G-B

 

Érzékelőlapka gyártója:

* Fujifilm

 

Érzékenység auto:

* 160

* 200

* 400

* 800 ( max. 3 megapixelig )

 

Zoomtartomány:

* Zoomtartomány: 35 mm - 210 mm (6x)

 

Digitális zoom:

* Max. 3,2x

 

Automatikus élességállítás:

* Igen

 

Kézi élességállítás módja:

* Igen

 

Élességállítás módja:

* TTL kontraszt érzékelős

 

Közelpont normál élességállításnál:

* 50 cm

 

Közelpont makro módban:

* 1 cm

 

Fehéregyensúly állítás:

* Kézi

* Auto

* 7 előre beállított

 

Blende:

* f2,8

* f3,1 - f8

* f8 (nagylátószög/tele)

 

B záridő:

* Nem

 

Leghosszabb záridő:

* 15 másodperc

 

Legrövidebb záridő:

* 1/10000 másodperc

 

Beépített vaku:

* Van, felugró

 

Vaku hatótávolsága (v. kulcsszáma):

* 6 m @ ISO200

 

Külső vakucsatlakozás fajtája:

* Igen, vakupapucs

 

Vakumódok:

* Vörösszem-hatás csökkentő

* Ki

* Hosszú szinkron

* Derítés

* Auto

 

Expozíció korrekció:

* ? 2 blendeérték 1/3 blendénként

 

Fénymérés:

* Szpot, középpontosan súlyozott, 64 szegmensű

 

Blende előválasztás:

* Van, teljes manuális

 

Záridő előválasztás:

* Van, teljes manuális

 

Szűrőméret:

* 55 mm

 

Adapter szükséges az előtétlencséhez:

* Igen

 

Sorozatfelvétel:

* Igen (5 kép/mp utolsó 5 képig, 1,8 kép/mp 40 képig

 

Videó maximális felbontása:

* 640 x 480

 

Automatikus sorozatok:

* Nincs adat

 

Videó maximális hossza:

* Kártya kapacitása

 

Egyéb videó formátumok:

* 320 x 240

 

Távirányító:

* Nincs (opcionális)

 

Állványmenet:

* Igen

 

Időzítő:

* Van, 2, vagy 10 mp

 

Időzítő sorozatfelvétel:

* Nem

 

Videó kimenet:

* Van (NTSC és PAL választható)

 

Belső memória:

* Nincs adat

 

Memóriabővítés jellege:

* xD Picture Card

* CompactFlash Type II

 

A géphez mellékelt memória:

* 16 MB xD Picture Card

 

Tömörítetlen formátum:

* RAW

 

Tömörített formátum:

* JPEG (Exif 2.2)

 

Tömörítési fokok:

* Standard

 

Kereső:

* Van, EVF (0,44", 235 000 pixel)

 

LCD:

* 1,8" ( 118 000 )

 

Zoom visszajátszásnál:

* Van (maximum 18x)

 

Operációs rendszer:

* Saját

 

Csatlakozás a számítógéphez:

* USB 2.0

 

Akkumulátor:

* 4 db elem/akkumulátor (AA)

 

Töltő/Adapter:

* Nincs

 

Tömeg:

* 500 g (akku és kártya nélkül)

 

Méretek:

* 121 x 81,5 x 97 mm

 

Egyéb:

* MicroDrive kompatibilis

 

 

itt egy fotóm.. ez a makróimból egy TÁVOLI kép.. :D (csak most ezt találtam hirtelen)

 

DSCF5919.JPG

 

 

6-7 megapixelen túl nem nagyon szabad gépet venni, mivel a képek elkezdenek szemcsésedni.. nem minden a megapixel.. bár mostmár nemtom milyen teljesítményűek az új gépek..

Link to comment
Share on other sites

figyelj... szerintem ennyiért vegyél tényleg egy tükörreflexeset, aztán még szerintem itt is találsz hozzá ilyen leírásokat... előbb nézz körül hogy milyen leírások vannak kezdőknek tükrösből... aztán ha van olyan amiből úgy érzed hogy meg tudod tanulni, akkor szerintem vegyél egy tükröset... sokkal szebb képeket csinál... és ilyen árkategóriában van az is...

 

de ha mindenképpen ilyen alapot akarsz én is a fuji-t választanám...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hello!

 

Véleményeket szeretnék kérni. Fényképezőt szeretnék venni és ehhez lenne szükségem nálam jobban hozzáértők segítségére.

Nem akarok tükörreflexes gépet, maximum és tényleg maximum 120 000-et szánok rá. Szeretném ha manuális zoom lenne a gépen. Legalább 10x-es optikai zoom legyen és minimum 6 megapixel, több nem is szükséges amennyire én tudom.

Amit nem tudok, hogy inkább aksis vagy elemes (aksi elemes) legyen. Ezt fontos szempontnak tartom és kérném hogy próbáljatok érvekkel valamelyik felé terelni.

Van 3 kiszemelt gép ami terítéken van nálam. Kíváncsi lennék hogy a 3-ból melyiket ajánlanátok. Meg ha esetleg van az előző kritériumoknak megfelelő gép, akkor arra felhívnátok a figyelmem.

Tehát a gépek:

Fuji Finepix S9600

Panasonic Lumix FZ50

Olympus SP570 UZ

 

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Én az aksisra szavaznék, mármint olyanra amiben benne van, mert az litium-os általában, és azt lehet tölteni bármikor, az "elemaksis" ahogy te mondtad, az meg eléggé hamar tönkremegy, mert csak nimh-os. De ha van abból is litium-os, akkor mind1. A gépek közül az első kettő szerintem eléggé, jó, de a 3.at nem ismerem.

Link to comment
Share on other sites

Bali!

 

Én a helyedben ezt nézném ki magamnak:

Nikon D40

http://www.edigital.hu/product.php?productid=28072

97900,- HUF és még marad pénzed fagyira :)

Nah jó: kéne bele memóriakártya. Százegykétezer lenne cakumpak, mert azon kívül nem kell más. A Nikon a fényképezőgépek anyja, a Canon az apja. Kb. ez az erő sorrend is. Én a helyedben egy ilyet vennék, és mégiscsak bővíthető.

Link to comment
Share on other sites

Bali,

 

ha már így szóbakerült, én is a D40-re szavaznék :) Nekem is ilyen típus van, tavaly nyáron vettem, akkor még ilyen 140000 magasságában volt az ára, igaz a pénzvisszafizetési akció keretében 22500-at visszautaltak. A D40 sem bonyolultabb, mint egy komolyabb kompakt gép, én sem voltam egy nagy profi fotós (profi most sem vagyok, de jól haladok :D), azonban képminőségben odaveri a kompaktokat.

Hajrá Nikon :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mindenkinek köszönöm a segítségét. Végül a Pana mellett döntöttem, mert szerintem a D40-hez plusz obi kellene, hogy igazán jó legyen, arra pedig nincs keret. A végén pedig már csak a D40 meg Pana játszott, úgyhogy maradt a Pana Lumix FZ50. Köszi mégegyszer!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szívesen, de ezt még megosztom veled, a Panáról néztem amit vettél:

 

Vaku fényerőcsökkenése a sarkokban: 25% !!!!!

Az árnyékos és kontrasztszegény képterületeken már ISO 100-nál is látható zaj !!!!!

Bármely érzékenységen erős zajszűrés (ISO 400 fölött erősen zavaró a hatása) !!!!!

Az elődtől lassabb sorozat

Kevesebb sorozatban készíthető kép

A mellékelt konverter nem támogatja a gép RAW formátumát

F8 rekesz fölött jelentősen gyengülő képminőség !!!!!

Erős hordótorzítás makro módban (nagylátószögnél) !!!!!

Nincs számottevő sebességnövekedés az elődhöz képest

LCD/EVF képfrissítése sötétben lassú

Kényelmetlen helyen lévő üzemmód választó tárcsák

Visszajátszás módban nem jelzi ki a beégett területeket

32 MB-os memóriakártya jár hozzá

USB 1.1 csatlakozás

 

Többet nem írok :(

 

Zoom 35 - 420 mm (12x) Stb. Ez nagyon jól hangzik, hogy húúú 420mm, de nézzük meg 420 mm-nél a képminőséget.

Lehetne írni nyilván pozitív véleményeket, de azok pl. egy d40x-nél alaptulajdonságok. Értem hogy nincs több pénz, de én inkább várnék még pár hónap egy gépvétellel és nem venném meg ezt.

 

Mindenesetre, sok sikert és sok jó képet kívánok :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...