Jump to content
PirateClub.hu

Magyarországra zuhanhat a kémműhold


50centfan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ez annyira kamuszagú.. <_< Egyébként meg ez a Magyarországra is zuhanhat nem azt jelenti, hogy pont ide fog esni. A telefonbeszélgetésen elhangzik, hogy az Északi szélesség 58. foka és a Déli szélesség 58. foka között fog lezuhanni. Magyarország nincs ekkora! Lehet hogy a Déli félgömbön fog lezuhanni, lehet hogy nem is Magyarországon. Mindenesetre jó nagy dobra verték..

Link to comment
Share on other sites

Majd híjjuk a szupercsapatot oszt lelőjjék. Az origo amúgy nem említi hogy Magyarországra csapódna :D

 

Egyébként nem értem, a légkör 100-400 km-es tartományában a levegő hőmérséklete eléri az 1000 celcius fokot is, a műholdak pedig jóval 400 km fölött keringenek. Nem tudom elképzelni hogy 1 méteres darabok megmaradjanak, a meteorok is legkésőbb 50-100 km között elégnek.

 

Gospel neeeeeeeeeeee..... 1000 C???? te hol élsz??? minnél feljebb mégy, úgy nőnek a mínuszok. Az elégés, a légkörbe való belépés levegő (oxigén) tartalma és a súrlódás oka.

Link to comment
Share on other sites

Gospel neeeeeeeeeeee..... 1000 C???? te hol élsz??? minnél feljebb mégy, úgy nőnek a mínuszok. Az elégés, a légkörbe való belépés levegő (oxigén) tartalma és a súrlódás oka.

Itt egy kis magyarázat :)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Termoszf%C3%A9ra

 

 

Sillent DX, ez érdekes észrevétel, ezt még nem is vettem észre...

Link to comment
Share on other sites

Itt egy kis magyarázat :)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Termoszf%C3%A9ra

 

 

Sillent DX, ez érdekes észrevétel, ezt még nem is vettem észre...

 

 

Igaz...

 

De az ISS pl 360 km magasan kering és mégsem sül meg. Azok a hőmérséklet szintek, nagyon függnek a napfoltoktól.

 

Amúgy egy kémműhold alacsonyabban kering mint az ISS.

Link to comment
Share on other sites

Most nem értem mi ebben a nagy probléma ha egyzser kisbusz nagságú mennyi maradd belőle ha rámozdulnak az amcsik két vadászrepülőgéppel és kilövik rá az összes rakétájuat...max egy anyacsavar eshet az alföldre.....szerintem....

 

Ha meg nagyobb darab fog esni azt meg legalább majd lehet mutogatni egy múzeumban. :D

Link to comment
Share on other sites

Az amerikai hadsereg sikeresen lelőtte a meghibásodott műholdat. A Lake Erie nevű cirkálóról magyar idő szerint csütörtök hajnalban lőttek ki egy SM-3 típusú rakétát, amely a Csendes-óceán fölött 247 kilométeres magasságban találta el az autóbusz nagyságú műholdat. Robert Gates védelmi miniszter gratulált a kilövést irányító csapatnak.

 

A Pentagon sajtószóvivője elmondta, hogy azért kellett megsemmisíteni az irányíthatatlanná vált amerikai műholdat, mert az - egyebek mellett - féltonnányi hidrazint, egyfajta üzemanyagot tartalmazott, ami a földbe vagy tengerbe csapódáskor súlyos veszélyt jelentett volna. Így azonban a szétlőtt műhold darabjai várhatóan mind elégnek a Föld légterébe érve.

 

Az akcióval előbb meg kellett várni az Atlantis űrrepülőgép szerdai visszatérését, nehogy az űrben maradó darabok kárt okozzanak az űrsiklóban. Most hatórányi idő állt az amerikai haditengerészet rendelkezésére a sikeres találathoz. A szóvivő szerint valószínűleg két napon belül kiderül, hogy sikerült-e teljesen megsemmisíteni a műholdat, de az is lehet, hogy még hetek múlva is a Föld légterébe érkezhetnek egyes darabjai. Akkor persze valószínűleg teljesen elég majd minden maradvány.

 

Kína hasonló módon lőtte le egy meghibásodott meteorológiai műholdját 2007 januárjában. Akkor azt világszerte úgy értelmezték, hogy Peking tulajdonképpen csak műhold-megsemmisítő képességét tesztelte. A mostani amerikai kilövés előtt is sokan ugyanezt feltételezték, kiegészítve azzal, hogy a műholdon esetleg nemcsak veszélyes anyagok, hanem kémkedésből származó adatok is lehettek és ezért kellett mindenképpen megsemmisíteni.

 

 

-megmenekültünk :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

pedig örültem volna ha csak 1 kis darab ráesik a BKV épületeire :lol: ,de lényeg,h nem lett Armageddon

Link to comment
Share on other sites

Az amerikai kémműhold esetleges magyarországi becsapódásával kapcsolatban Dobson Tibor a katasztrófavédelem szóvivője a hirado.hu-nak azt mondta, ők nincsenek felkészülve egy ilyen esetre, mert a katasztrófavédelemnek nincsenek radarjai. Dobson azonban azt hozzátette: amennyiben a Magyar Űrkutatási Hivataltól vagy a Magyar Honvédségtől bármilyen jelzést kapnak, hogy a műhold darabjai Magyarország felé közelítenek, akkor azt a területet ahol a becsapódás várható természetesen evakuálják, és megtesznek minden óvintézkedést, annak érdekében, hogy senkit ne érjen baleset.

 

hirado.hu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...