Jump to content
PirateClub.hu

Két videókártya egy lapon,lehetséges?


Recommended Posts

Heló az lenne a kérdésem ,hogy a gépembe lehetne-e rakni 2 db videókártyát mert annyi bement van az alaplabba és a felét nem tudom ,hogy mi de leginkább az érdekelne hogy belemegy-e két videókártya előre is kösz!!

 

 

Alaplap neve MSI 915P Neo2 v2.0 (MS-7028) (4 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

 

 

KÖSZ!!

Link to comment
Share on other sites

Ebbe nem lehet.Mellesleg az SLI-nek ill. a Crossfire-nek akkor van főleg értelme ha felsőkategoriás VGA-kat rakunk bele.Tehát most mondjuk 2db 7600-os karinak vagy 8600-osnak nem sok értelme van mert csak pénz kidobás és akkor már mehetnénk egy VGA-t ami sokkal jobb.

Mert 2db 8600gt pl már ott van árban,hogy majdnem vehetünk egy 8800GT-t ami jobb mint 2db 8600-os.

Meg még annyit érdemes tudni,hogy 2db vga van igaz de nem 2x akkora a teljesítmény növekedés.Szóval nem lesz ténylegesen olyan jó mintha 2db 8600GT kártyád lenne

Az említett kártyákat csak példaként hoztam fel.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Nagyon jó hogy írtad, mert pont a 8600GT-re akartam rákérdezni, mert nekem olyan van, és most olvastam erről az SLI-ről. Nekem ASUS P5KC lapom van.

Jó rendben, biztos nem éri meg, de amúgy is egy 8600GT-t már kapsz 20-21k-ért, egy 8800GT meg kb 75-80k.

És gondolja bele: Nekem már amúgy is van egy 8600GT-m. Pl egy év múlva már nem nagyon lesz elég ez a kártya, kéne egy jobb, de nem akarok jobbat venni, mert baromi drága lesz akkor is, hanem veszek mégegy 8600-at használtan vagy újonan, úgyis lemegy az áruk.

Na és így sem éri meg? Vagy nem ajánlod? Nem érvelni akarok, csak kíváncsi vagyok a véleményedre.

Ja, és egyáltalán lehetséges az alaplapomba betenni 2 kártyát SLI-vel?

Link to comment
Share on other sites

Hát persze igazad van csak a 2db 8600GT sehol nem lesz egy 8800GT-hez képest.Mivel az SLI nem jelent teljesítmény duplázást szóval max 30-70%-os gyorsulás lehetséges és igaz nem sok játék de van amelyik nem is kezeli az SLI-t szóval nem is használja ki a másik kártyát.

Link to comment
Share on other sites

egy 8800GT meg kb 75-80k.

http://www.argep.hu/main.asp?suche=8800gt+512mb&sort=preis

Árakkal úgy látszik nem vagy tisztában.

8800GT-nél pedig más a helyzet, felső kategóriában inkább megéri mint alsóban. Modjuk nem repdesek az örömtől hogy majd akkor új alaplapot is kell venni, de addig nem veszek SLI-set mert a C2D csak szenvedne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...