Jump to content
PirateClub.hu

Milyen szünetmentest vegyek a gépemhez?


Bubberman
 Share

Recommended Posts

Szasztok!

Kitaláltam hogy kéne vennem egy szünetmentest, mert hamarosan elköltözünk és nem tudom hogy az új helyen mennyi áramszünet lesz, és hát féltem a gépemet.

Új vagyok ebben a témában, ezért jó lenne ha ti kiokítanátok.

Jó lenne ha megmondanátok hogy a gépemhez milyen teherbírású szünetmentes való, a gépem adatai:

-CHIEFTEC GPS-550AB

-Asus P5KC

-Intel Core2 Duo 2.0Ghz

-Kingmax 1066Mhz 2x1GB

-Inno3D 8600GT

-Western Digital 320GB 7200rpm 16MB SATA2

-LG 19"-os LCD monitor (L1953TR)

Én vmi 800VA-s szünetmentesre gondoltam, nagyobb kapacitásúra nem is lenne pénzem, olyan 25k-t szánnék rá kb, itt van amire először gondoltam, bár ez lehet hogy gagyi márka, de olcsó:

POWERCOM - Black Knight 800VA USB

http://ipon.hu/?product_id=14598

d_15969.jpg

 

Na kösz előre is a segítséget!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Szia!

 

A tápod belseje Delta, ami túlterheli az úgynevezett kvázi színuszos UPS eszközöket.

Ez a Powercom is kvázi színuszos, agy ha megvennéd, akkor lenne egy 20 000 Ft-os levélnehezéked.

Rendes színuszos jelet adó UPS-ek 50 000 Ft felett vannak.

 

Ha tudod, akkor adjad el a tápodat és vegyél egy 400W-os FSP tápot (ATX-400PNF), így biztosan menni fog a táp és a UPS.

 

25 körül lehet beszerezni az APC Back-UPS CS 650VA szünetmentesét, amiről csak jó tapasztalataim vannak, mivel a gépemet is egy ilyen védi. (Ez is kvázi színuszos.)

Link to comment
Share on other sites

Akkor én is kérnék egy kis segítséget. A tápom: Coolink CP4012

Ilyen:

http://www.users.hu/termekek/20000458/Coolink+CP4012

Ehhez lehetne kötni ilyen kvázi szinuszos szünetmentest?

A 800VA-es meddig tudná működtetni a gépem? A szünetmentes tápegységeknek van valami hangjuk, amikor bevannak kapcsolva?

Link to comment
Share on other sites

A tápod passzív PFC-s, így biztos, hogy megy az olcsó szünetmentesekkel.

 

Az, hogy meddig bírja tartani, nagyon változó.

Pl. ez a Powercom egy tesztben 15-16 perc körül bírta. Ugyanebből a típusból a 600VA-s 13-14 percig.

 

Általánosságban elmondható, hogy alapjáraton ~160W bő 15 percig kitart, míg ha dolgozik a rendszer ~240W 8-9 percig tudja áthidalni az áramszünetet. A hozzá kapott programban lehetőség van beállítani, hogy hibernálja a gépet egy hosszabb áramszünetkor. (APC-nél tuti, Powercomnál nem tudom.)

Link to comment
Share on other sites

Ha jól sejtem az olcsobb tápoknál nem áll fent ez a sinus os probléma

Akyga 450w táp nem nagy cucc ze vanegyszer a másikmeg a másik egy asti 300w ezekhez keresek zünetmentest

Nem kell sokáig bírnia csak pilanatnyi szüneteket kell kihúznia mer nálunk van valami gond mostanság és egy pillanatra folyton elmegy az áram és a tulfesz védős hosszabbíto lehkapcsolja a rádugott cuccokat ( ez csak tipp de csak azok kapcsolnak le amik rá vannak kötve)

De nem akarom máshova bedugni mert lehet ott lesülne az egész :(

 

légyszi schumifun vagy valaki segítsetek

Link to comment
Share on other sites

Legjobb esetben csak a tápod megy tönkre, rosszabb esetben visz még néhány alkatrészt. Szóval van értelme a szünetmentes tápegység megvételének.

 

Szerintem egy a legelső hozzászólásban szerplő UPS-re, ha rákötöd a két gépet, akkor az megbírkózik velük. Talán ez a legolcsóbb megoldás, ha közel van a két gép egymáshoz.

 

Esetleg még ezt tudom ajánlani picivel többért:

 

http://www.ipon.hu/?product_id=14508

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...