Jump to content
PirateClub.hu

Ati Radeon X1900!


Recommended Posts

connect3d-card2.jpg

 

Kábelek:

connect3d-bundle.jpg

 

Szóval vettem egy ilyen kártyát raknám össze gépet.

 

DE akkor jön a „kellemes” meglepetés ugyanis ezeken már egy újfajta 6tűs plussz tápcsatlakozó van, és persze átalakítót nem mellékeltek.

csak egy "kicsit" vagyok ideges! upyours.gif

 

Persze csak a Connect3D mellé nem adnak ilyen okosságot!

Azt tudnám mi a fenért kell egyáltalán újfajta csatlakozókat kreálni??! Normál 4tűs 12V-os Molex csatlakozót nem lehetne??!

 

Áhh... anyd.gif

 

Ilyen kellene :

clipboard03.jpg

Link to comment
Share on other sites

A kártyát természetesen b.pesten vettem... viszont vidéki vagyok (Veszprém), felhívtam pár helyi számítástechnikai boltot de azt sem tudták miről beszélek.

Az egyik helyen beígérték, h. talán tudnak rendelni. Szóval örülhetek ha hétvége előtt használni tudom...

 

Engem igazából a csatlakozók agyatlan cserélgetése bosszantatott fel...

Link to comment
Share on other sites

így jár az ember ha végra nagynehezen összejön neki egy komyoly kártya... rákerestem googleban... nem egyedi probléma... és még finom voltam... de senkinek nincs rá gyógyszere... rákérdeztem ismerősnél boltban... válasz: "mit szólna egy új táphoz?..."

ha magyarul kerestem nem találtam semmit... úgylátszik ez csak itthon probléma a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2107&page=4

 

Futuremark 3DMark06 1.0.2

Foxconn 8600GTS-256 ---2376

Asus EAX1950PRO/HTDP/256M/A ---1949

 

CryTek FarCry 1.33:UQ Regulator 1024x768:

Asus EAX1950PRO/HTDP/256M/A ---117.69

Foxconn 8600GTS-256 ---116.48

 

Futuremark 3DMark05 1.2.0

-

Asus EAX1950PRO/HTDP/256M/A ---10260

MSI NX8600GTS-T2D256E-OC ---11676

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2105&page=6

 

Futuremark 3DMark06 1.0.2

 

Asus EAX1950PRO/HTDP/256M/A ---4904

MSI NX8600GTS-T2D256E-OC ---5518

 

Ezek referencia adatok, viszonyítási pontok...

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
sziasztok!

van egy 1900XT kártyám de gond van vele..játékok alatt nagyobb hangja lesz..és elkezd akadozni a kép ezzel párhuzamosan, lehet h hibás lenne???

 

 

csak logikusan :) játékok alatt terhelve van a karesz, ezért melegedik, tehát jobban pörög a ventije.

 

Tehát ha az a fránya venti hűtené a kártyát de nem tudja, annak a legáltalánosabb oka a PORCICA.

 

Ki kellene takarítani, a hűtőbordát :P

 

Valószínűleg televannak a lamellák finom porral, szöszökkel ezek pedig csodásan szigetelnek holott a hőelvezetés lenne a cél .

 

Ajánlatos a proci hűtőbordáját is kitakarítani ha már felnyitod a géped hasát :)

Link to comment
Share on other sites

Helló kéne egy kis help van egy ilyen karim és nemtom hogy e miatt e de tegnap elkeztem jáccani a Brothers in Arms - Hell's Highway-el és ilyen rohat kockás sz*r hátere van a videóknak a gém amikor meg elindulna újra indul a gép ez a kari vagy a gépem hibája? ha kari akkor sztem veszek majd egy GFet de nemtom milyet érdemes segítsetek léc.

Link to comment
Share on other sites

Éppen ilyen hibát produkált anno az én 1900XT-m is mielőtt az "örök vadászmezőkre" távozott. :)

Persze nem biztos, hogy a tiéd is bedobja a törölközőt... a hibát az okozza, hogy a kártya túlmelegszik.

  • • Először vedd le a gépházad oldalát, illetve tedd olyan helyre a géped ahol mozog a levegő.

• Portalanítsd a kártyát.

• Ha ez sem segít vedd vissza a VGA órajelét. ATi Tray Tools-al, vagy RivaTuner-el (én ez utóbbi program használatát javaslom).

Link to comment
Share on other sites

oké am túl melegedett 1x akkor jelzett is de akk berakok mellé egy ventit :)

 

lehútöttem 56°-ra és ugyanezt csinálja az óra jelet autómatikusan levette mikor 1x- túl melegedett.

most drivert nézek... ha nem lesz jó leklle cserélni a kártyát egy tuti atit többet enm veszek....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...