Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ferguson meghívására Larsson is a Wembleyben nézi az FA-kupa döntőjét

01f7ab29a13218a1i3.jpg

Sir Alex Ferguson személyes vendégeként Henrik Larsson is a helyszínen, a Wembley Stadionban tekinti meg szombaton a Manchester United-Chelsea FA-Kupa döntőt. A kiváló svéd labdarúgó az év elején, január 1. és március 12. között szerepelt a „vörös ördögöknél”, s gólt is szerzett az Aston Villa elleni kupameccsen.

 

Sir Alex Ferguson személyes vendégeként Henrik Larsson is a helyszínen, a Wembley Stadionban tekinti meg szombaton a Manchester United-Chelsea FA-Kupa döntőt. A kiváló svéd labdarúgó az év elején, január 1. és március 12. között szerepelt a „vörös ördögöknél”, s gólt is szerzett az Aston Villa elleni kupameccsen.

 

„Sir Alex megígérte, ha a United bejut a döntőbe, akkor a vendége leszek. Ő pedig szavatartó ember. Három találkozón játszhattam az FA-kupában, s örülök, hogy némi segítséget én is nyújthattam a klubnak a fináléig vezető úton. Fantasztikus élmény vár rám, hiszen televízión már láttam az új, csodálatos Wembleyt” – mondta a kiváló svéd támadó.

 

Larsson kölcsönjátékosként erősítette a friss angol bajnokot, s elmondása szerint remek társaság tagja lehetett.

 

„Nagyon hálás vagyok Sir Alexnek és a Manchester Unitednek, hogy meghívtak erre a nagy napra! Csodálatos élményt jelentett, hogy szerepelhettem a Unitedben, sok barátra leltem ebben a fantasztikus közösségben– jelentette ki Larsson.

 

A svéd támadó tudja, nagy csata vár korábbi társaira, de reméli, Ronaldóék sikeres zárják az idényt.

 

„A Chelsea kiváló csapat, de természetesen a Unitednek szurkolok majd. Az együttes fantasztikus játékkal nyerte meg a Premiershipet, s ha az FA-kupát is elhódítja, valóban remek szezont zár” – jegyezte meg Henrik Larsson.

Link to comment
Share on other sites

A United a legnépszerűbb a neten

 

A ComScore piackutató cég legfrissebb felmérése szerint jelenleg a brit Manchester United a legnépszerűbb az interneten a szurkolók körében, de a spanyol klubok honlapjai szintén sok látogatóival büszkélkedhetnek.

 

A Vörös Ördögök honlapját márciusban 2,2 millió felhasználó kereste fel. A látogatók 57 százaléka külföldi volt. A lista második helyén a Liverpool végzett 1,49 millió, a harmadikon pedig a londoni Arsenal portálja 1,43 millió látogatóval.

 

A spanyol klubok honlapjai szintén sok látogatóival büszkélkedhetnek. A legnépszerűbbnek az interneten a Real Madrid számít 1,13 millió felhasználóval, a második a nagy rivális FC Barcelona 1,05 millió érdeklődővel. Olaszországban az AC Milan portálja idén márciusban 825 000, az Inter Miláné 824 000, a Juventusé pedig 619 000 látogatót vonzott.

 

A 12-es toplistára felkerült még a Marseille (531 000 felhasználó), a Paris St. Germain (413 000 érdeklődő) és a Lyon (319 000 szurkoló) is.

 

A tizenkét az interneten legnépszerűbb futballklub között meglepetésre nincs egyetlen német egyesület sem, a Werder Bremen vagy a Bayern München nevét a listán hiába is keresnénk.

 

"Az, hogy Manchesternek ekkora szurkolói tábora van, nem meglepő, hiszen egy több mint száz éves klubról van szó és sok a rajongója Ázsiában is. Ráadásul ha valaki folyamatosan a világ élvonalához tartozik, globális márkává válhat " - reagált a felmérésre Tino Polster, a Werder Bremen szóvivője.

 

khm.. divatszurkolók tömkelege :P

Link to comment
Share on other sites

 

Duplázásra készül a Manchester United

 

 

 

Szombaton duplázásra készül a Manchester United, amely a kilencedik bajnoki aranyérme mellé szeretné betenni a vitrinbe a tizenkettedik FA Kupa aranyat is.

 

A Chelsea elleni fináléra az újjávarázsolt Wembley stadionban kerül majd sor, amely a tulajdonképpeni avató mérkőzés lesz. Bár egy találkozónak már otthont adott a kilencvenezer férőhelyes aréna, az angol-olasz U21-es összecsapás csak amolyan főpróba féle volt.

 

A José Mourinho által irányított gárda két év után nem tudta megvédeni elsőségét a bajnokságban, és mindenképpen szeretnék megnyerni ők is az FA Kupát. A Ligakupa már az övéké, miután a februári döntőben az Arsenalt sikerült felülmúlniuk.

 

"Tele vagyunk önbizalommal!" - nyilatkozta Sir Alex Ferguson, a MU trénere. "Bajnokok lettünk, a játékosaink pedig óriási fejlődésen mentek keresztül ebben az évben. Duplázni szeretnénk, ez a célunk!"

 

"Emlékezetes döntőt akarunk játszani, mindkét csapat a támadó futball híve, ezért nem lesz gond szerintem a színvonallal." - mondta a másik oldal képviseletében Mourinho. "Az új Wembleyben egyszerűen óriási érzés lesz játszani, azt hiszem ezzel mindenki egyetért!"

 

Mindkét csapatnak lesznek bőven hiányzói, emitt Gary Neville és Louis Saha, a kékeknél pedig Andrij Sevcsenko, Ricardo Carvalho és Michael Ballack pótlása okoz gondokat, és Arjen Robben, Ashley Cole valamint John Obi Mikel játéka felettébb bizonytalan.

 

Az összecsapásra természetesen minden jegy elkelt, ezerötszáz rendőr mellett kétezerötszáz biztonsági ember vigyáz majd a rendre.

 

jó meccs lessz én biztos nézem ! :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wenger szerint duplázik a United

 

Wenger szerint duplázni fog a UnitedArsene Wenger úgy gondolja, hogy jelenlegi formája alapján a United nyeri az FA kupa döntőt szombaton a Chelsea ellen. A Vörös Ördögök már korábban megnyerték a Premiershipet, és az Arsenal mestere úgy érzi, hogy olyan önbizalom fakadt a sikerből, hogy a MU képes lesz győzni a Wembleyben.

 

"A Manchester Unitednek mentális előnye van. A csúcson vannak és képesek duplázni" - mondta Wenger.

 

"Álalában ez segít rövidtávon. A Chelsea valószínűleg bosszút akar állni, és megmutatni, milyen erősek. Nem tudom, ez mire lesz elég."

 

"Már kétszer voltam olyan helyzetben, hogy mi is duplázhattunk volna."

 

"Mindkétszer érzetem, hogy nem túl jó a játékunk, de tény, éppen egy győzelmi sorozatot próbáltunk folytatni, ám mindig vége lett."

 

"Kétségtelen, megnyerhettük volna. Úgy érzed, győztél, amikor jó pozícióban vagy. Úgy gondolom pszichológiailag előny az, ha valaki megnyerte előtte a bajnokságot."

 

Azonban Wenger a Chelseat egy bokszolóhoz hasonlítja, akiben benne van a veszély, és soha nem adja fel, így a végén képes megszorítani ellenfelét.

 

Az Arsenal ebben a hónapban 1-1-et játszott José Mourinho gárdájával, és véleménye szerint ők uralták a meccs második félidejének első 25 percét.

 

"Akkor is elkönnyelműsködtük. Miután ismét 1-1 lett, elvesztettük a fejünket, és kiesett a meccs a kezünkből, bár sokan azt gondolták, itthon tudjuk tartani a 3 pontot."

 

"De ők fantasztikusan válaszoltak. Ez a Chelsea egyik jellemvonása. Úgy érzem, olyanok, mint egy bokszoló."

 

"Hagyja, hogy bokszolj, bokszolj, bokszolj, aztán amikor már fél-halott vagy, megölnek téged. Mert ők testileg erősebbek, mint te."

 

"Hozzuk fel például Michael Essient, John Obi Mikelt vagy Frank Lampardot. 85 percen keresztül úgy mennek át rajtad, mint egy kés."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...