Jump to content
PirateClub.hu

GeForce 7600!


homa
 Share

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem tom én személyem szereint Ati párti vagyok dehát jah.

 

Amúgy én vásárlás elött vagyok és nforce os kártyához nem jó a radeon?

 

Mert ezt akarom vásárolni:

 

Alaplap: Asus A8N-SLI

 

Videókártya: HIS Excalibur X800GTO IceQ II Turbo VIVO

 

 

Aki ért hozzá lécci válaszoljon!

Link to comment
Share on other sites

Először is tisztázzunk valamit!

Az a ph cikk, amit belinkeltél, annak semmi köze ehhez a kátryához. A másik dolog, hogy gyorsabb, mint a 6600 GT az sem igaz ebben a formában( a képen meg nem is 6600 GT van hanem sima 6600) :P . Mivel mindegyik teszt a PCIe-es 7600 GS-re vonatkozik, amiről azt kell tudni, hogy elég távol állnak ettől a kártyától. Manapság új AGP-s karit nem éri meg veni, hisz semmi közük a PCIe-es testvéreikhez.

A PCIe 7600 GS-ekből van GDDR2-es és GDDR3-as ramokkal szereltek. Árban elég nagy a különbség, és amit ott mutattak hogy gyorsabb a 6600 GT-nél az a GDDR3-as ramos.

Namost, ha megnézed ezt a kártyát, ezen nemhogy GDDR3-as ram van, hanem 4ns-os Tmos ramok(ilyeneket a Geforce 4-eken lehet látni :blink: ) Hiába van a magon 12 pipleine, ha a ramok írd és mondd 500 MHz-en mennek!!!!! (a 7600 GT-n 1400Mhz, a 6600 GT-n 1000 Mhz)

Ha rámhallgatsz elfelejted ezt a kártyát, mert ez egy vicc.

30 körül szerintem AGP-ben egy moddolható 6800 a legjobb vétel, persze csakis használtban. A 6800 GT 16/6-os és 350/1000 az órajelei. A 6800-on ugyanaz a mag van, csak gyárilag letiltották 12/5-re, és kicsit lassabb ramok vannak rajta, olyan 800-körül mennek,viszont ezek már 256 bitesek, és nagy százaléka moddolható és hibátlanúl megy rajta a 16/6, és mivel használtan veszed nincs lutri, hogy nem megy, mivel csak akkor veszed meg, ha moddolható ;) (Haverom most adott el ilyet 29-ért) Jah és Inno3d-t érdemes keresned, mert egy részt olcsó, és ezeket lehet a legjobban moddolni.

 

Szia

 

Neked annyit mondok, hogy most lehet, hogy jó választásnak tűnik a 939. mivel olcsó, és gondolom DDRI-es ramod van, és nem is kell cserélni, de év végén(ami mindjárt ittvan) AMD befejezi a 939 gyártását, és kb fél év múlva elég durván elkezd majd drágúlni(lásd az Athlon XP árait most, drágább a használtpiacon, mint az Athlon64 :o ) Nekem Am2-es rendszerem van, pont emiatt, ezt lehet később bővíteni, viszont ebbe ugye DDR2 kell, amiknek az ára meg most nagyon fennt van. Azt gondold meg, hogy mennyi időre szánod a configot, ha sokidőre, akkor jó a 939, ha viszont bővítgetni szoktad gyakrabban akkor Am2 (sebességben szinte nincs különbség, árban kicsivel olcsóbb a 939)

 

A vga az szerintem felejtős. Jó kártya, meg gyors is, de az a baj az X800-as szériával, hogy nemtudja a pixel shader 3.0-t. Hiába gyors, full grafikán sem lesz olyan szép, mivel nem támogatja az effekteket. Szerintem most a best buy az Inno3d 7600 GST 256 MB, (vagy használtban 7600GT). A 7600 GST ára 32k bruttó, és ugyanazok a paraméterei, mint a 7600 GT-nek, 1400Mhz-es ramok, és ugyanaz a mag, csak alacsonyabb órajelen, de a tapasztalatok alapján szinte mindegyik megy lazán GT órajelen, és nagyon sok még fölötte is.

Link to comment
Share on other sites

Szrintem semmi gond sincs az Innoval. Azért olcsó, mivel szószerint szinte semmit sem kapsz a kari mellé, se játékok se semmi. Volt egy rossz 6600 GT AGP szériájuk, azóta mindenki csak fikázza, de ha újonnan veszed, akkor úgyis garis, és gariban kicserélik, ha szar. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bocs. Asszem a Galaxy-nak is van valami olyan 7600 GS-e ami fel van "turbózva" , nézd meg abból nincs-e agp-s.

 

Amugy ezt az asus 7600 gs-t felejtsd el, mert a memória órajele csak 500Mhz (2x250Mhz), ami nagyon lelassítja. Hallottam a teljesítményére sok panaszt. Ha már GS-t veszel core:400 mem:800 legyen az órajele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na,hát eljött a névnapom ;)

dobozba:inno3d Geforce 7300GT 256mb 128bit 8xAGP :D

hát igen,az eddigi mx440hez képest hatalmas nagy fejlődés ;)

cod1ben eddig 640*480 minden lowon:60-150fps-lefelé nézve 220-230

most:1024*768 minden extán,minden élsimítás maxon...

160-300fps-lefelé nézve 350-360fps ;)

asszem itt is látszik,hogy mennyi különbség van a 2kártya között...

Rövid vélemény a kariról:a dobozból kivéve kicsit meglepődtem a rohadtnagy hüttő láttán...van egy venti a gpun,meg egy nagydarad borda átlósan ;)

beszerelni könnyű volt(értek hozzá ;) )

a dobozban nem volt túl sok dolog,dehát inno3d...:

a kártya,tv out hoz kábel,dvi-vga átalakító,driver+directx cd...

ja,még egy puha kis izé is volt benne,asszem szivacs...

tuningolni még nem próbáltam,mer még nem kellett

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...