Jump to content
PirateClub.hu

Gigantikus lyukat találtak az űrben


zotyoman
 Share

Recommended Posts

Találtam még egy képet:

 

darkhole.jpg

 

Ez a kép illusztráció. Egy grafikus elképzelése az űrben lévő ürességről. Semmi több. A terület kiterjedéséröl és távolságáról sem lehet pontosabb elképzelésünk. Sokkal valószínübb az hogy 6-10 milliárd év alatt már betömődött az a rész pont mint ahogy a vizes pohárba 1 csepp színezéket rakunk ami beszínezi az egész poharat. Nincs már ott semmi. Ha csak nem egy álcázott goauld háták. Utóbbit ajánlanám inkább fontolgatásra. Szerintem ez egy asgard álcázómező. Ez is valószínübb mint hogy az a lyuk még létezik.

Link to comment
Share on other sites

Ez igen :) Végre egy valami ahol nincs semmi :D

 

igen érdekes :unsure: ez a fényév dolog télleg érdekes, fejfájást idéző dolog :blink:

az egyszer biztos :D

 

jogos :D tökjókat szoktam elmélkedni magamban az ilyen nagy távolságokon, a fényen, a fiizkán, az univerzumon :D

 

Énis de a végére mindig ott vagyok hogy felesleges volt, mert úgyse tudjuk meg soha mi is van az ilyen helyeken :)

 

Link to comment
Share on other sites

én 2 dolgot tudnék rá mondani az első:

ez az univerzumunkank egy olyan része ahol már nincsen semmien nagy ahoz h új csilaggok és rendszerek keletkezhessenek , mert már felélték ezeket, de nem lehet nek ennyire öregek mivel elvileg egyidős kell h legyen az ösrobbanással(ugyanis ez az univerzum születésének inditó eseméyn), szal sztem az úgy leeht h kifigyott azon a környéken a nafta h ott egykor nagy mennyiségü csillagközi anyga volt amiböl hatalmas csillagok keletkeztek ezáltal sok anyagot felemézstve, és egyszár már nem maradt anyag ahoz h újra szülessenek(egyesek szerint ez lesz madjd mindenhol az univerzomban a nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon távo.li jövőben, mert el fog fogyni az anyag egyszer(semmi se tart örökké)), másrészről mikor felrobban egy csillag , annak a robbanási kiterjedés h ha egy ilyen lapn szemléltetjük pont kör alaku, bár gonodlom ez a kép a valóságban gömb, szal több csillag is lehet benne.

a másodok elgondolásom szerint ezek átjárok az univerzumunkon túlra , és ez bizinyíthatja h univerzumunk bizony nem végtelen(eistein is azt mondta h az univerzum végtelen mégi behatárólt) ez lehet a kijárat az ismeretlenbe, vagy a kihalt semmibe ahol csak kihült csillagokat találnák (neutroncsillagokat) és feketelyukakat.

Link to comment
Share on other sites

A fekete lyukaknak az a dolga, hogy elnyeljék a világegyetemet. Hogy mi jön ki a másik oldalon, arról még csak fantáziálni lehet.

 

Hát lehet hogy egy fekete lyuknak pont ez a másik fele :) Ergo nem is jön ki belőle semmi,mert ami má' a másik felén belekerült,elemésztődött benne végképp.De végülis mindegy nekünk,mert egyrészt azt látjuk ahogy 6 milliárd éve nézett ki, másrészt ettől se lesz olcsóbb a kenyér ! :)

Link to comment
Share on other sites

"Sokkal valószínübb az hogy 6-10 milliárd év alatt már betömődött az a rész pont mint ahogy a vizes pohárba 1 csepp színezéket rakunk ami beszínezi az egész poharat."

 

Nem tömődhetett be ugyanis az univerzum tágul, ugyhogy valószínűleg már sokkal de sokkal nagyobb lett.

Szerintem inkább a "tudósok" megtalálták az ősrobanás kezdeti pontját ahonnan már kifogyott az anyag,(egyszer minden elfogy) és ott már csak a semmi van...Vagyis nincs...

Erről jut eszembe:láttátok a végtelen történet című filmet?Ott is a semmi jött.Lehet most ide is elért...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...